Női Amatőr: Drámai befejezés várható a zöld csoportban
26
2022
2022. május 26.  |  16:55
A különböző korosztályos utánpótlás és egyetemi bajnokságok végjátékai, döntői miatt az utóbbi hetekben eléggé "szétszórtan" rendeztek mérkőzéseket a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. A piros csoportban nem is egy eredmény, hanem egy extra egyéni teljesítmény, Boros Júlia Nagykanizsán szerzett 52 pontja kívánkozik az élre. A zöld csoport érdekessége, hogy Kőbánya gyakorlatilag "kibérelte" a dobogót, hiszen mindhárom éllovas, a Törekvés, a SzPA és a Zsíros Akadémia együttese egyaránt a főváros X. kerületében játssza hazai mérkőzéseit. A bajnoki cím sorsáról a vasárnapi Törekvés-Zsíros Akadémia összecsapás dönt, amely iránt óriási az érdeklődés...

Kanizsai Vadmacskák SE - BEAC Újbuda 73-101

A páratlan negyedekben nyújtott jobb pontosabb játékának, és elsősorban Boros Júlia (52/21 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) páratlan egyéni teljesítményének, valamint Juhász Angéla (17/3 pont, 14 lepattanó), Orosz Zsófia (14/6 pont - 18 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 gólpassz) és Zsámár Lili (12/3 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) eredményességének köszönhetően győzte le biztosan a BEAC a Jurkó Noémi (24 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda), Zsámár Panna (19/9 pont - 20 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó), Füredi Linda (11/9 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz és szerzett, 5 eladott labda) és Bánhegyi Beatrix (11 pont, 7 lepattanó) jóvoltából a feladathoz és ellenfeléhez a páros etapokban felnövő Nagykanizsát.

Bajai NKK - ZTE NKK 75-91

Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve diadalmaskodtak Pap Regina (25 pont, 14 lepattanó), Kovács Georgina (24/12 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz), Horváth Fruzsina (14 pont, 11 lepattanó) és Frindt Nikolett (13/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 6-6 lepattanó és gólpassz) vezérletével a lepattanózást 54-35-re megnyerő zalaiak a Pálfi Veronika (23/3 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz, 5 szerzett labda),-Tamás Gréta (16/3 pont)-Istókovics Adél (15/9 pont, 9 lepattanó)-Hilcz Alexa (13/12 pont - 18 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó) kvartett vezette bajai együttes otthonában.

Kanizsai Vadmacskák SE - MTK-TFSE 66-84

Az első negyed közepén bemutatott 13-4-es, valamint a félidő hajrájában "elővezetett" 10-3-as rohammal szünetig 20 pontos előnyt szereztek a Burján Laura (20/3 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda), Király Andrea (16/9 pont, 4 lepattanó), Vígh Bernadett (13 pont, 8 lepattanó, 6 eladott labda, 2-2 blokk és gólpassz), Dömötör Petra (11/9 pont, 3 eladott labda) és Úr Boglárka (11/3 pont) kosaraira alapozó vendégek. A második félidőt 9-2-vel kezdte a Jurkó N. (25 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) és Zsámár P. (24/9 pont, 3 lepattanó, 5-5 szerzett és eladott labda) ponterős játékában bízó Nagykanizsa, ám a szakasz közepén egy 9-0-lal 20 pont fölé növelték előnyüket a fővárosiak, s ezzel eldöntötték a találkozót az utolsó pillanatig szívósan küzdő hazaiak ellen.

Vasas Akadémia II - PINKK-PVSK U23 112-40

Végig nagy fölényben játszva aratott több mint 70 pontos győzelmet Aho Tyra (22/6 pont, 4 gólpassz), Szerencsés Tamara (20/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Madár Eszter (17 pont, 7 lepattanó, 8 szerzett labda), Salamon Zsófia (13 pont, 11 lepattanó, 4 eladott labda) és Kádár Orsolya (11 pont, 6 lepattanó) vezérletével a Vasas a tartalékos PINKK ellen. A vendégektől egyedül Borbás Panni (11/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) jutott 10 pont fölé.

BEAC Újbuda - DVTK U23 101-47

Végig nagy fölényben játszva verte Boros Júlia (37/9 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Zsámár Lili (18/3 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 8 gólpassz), a tripla-dupla közelében járó Orosz Zsófia (16/6 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett labda, 10 gólpassz) és Záboji Tita (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda) vezérletével simán a BEAC a diósgyőri fiatalokat. A vendégektől egyedül Vég-Dudás Anna (10 pont - 15 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó) ért el kétszámjegyű pontot.

Atomerőmű KSC Szekszárd II - MAFC 52-60

Küzdelmes mérkőzésen a harmadik negyed jobb, pontosabb játékának, valamint Karlócai Julianna (18/12 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett, 4 eladott labda, 3 gólpassz), dr. Varga Barbara (16 pont, 9 lepattanó, 6 eladott labda, 7 gólpassz) és Aradi Zsanett (15 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz) ponterősségének, valamint a pontot ugyan nem, de lepattanót 10-et, labdát pedig hármat szerző, s 8 gólpasszt "kézbesítő" Miháczi Diána mezőnymunkájának, illetve a 49-30-ra megnyert lepattanózásnak köszönhetően győzött a MAFC a Holcz Rebeka (17/3 pont, 5 lepattanó, 9 szerzett labda) és Csákvári Viktória (10/6 pont) találataira támaszkodó szekszárdi fiatalok otthonában.

DEAC - NKA Universitas PEAC II 49-74

A páros negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékára, valamint Laczkó Sára (18/6 pont, 5-5 lepattanó, eladott labda és gólpassz), Ilina Selcova (17/6 pont, 7 lepattanó) és Adenike Olawuyi (12 pont, 14 lepattanó) kosaraira alapozva győzött biztosan a PEAC. A DEAC két legeredményesebb játékosa Mezei-Göttlinger Anna (9/3 pont - 10 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó. 3 gólpassz) és Szabó Zita (9/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda, 4 gólpassz) volt.

SzPA-HSE - TFSE-MTK U23 78-52

A címvédő TFSE-MTK fiatalok szinte kizárólag Galli-Hirling Borbála (13 pont, 16 lepattanó), Szabó Evelin (12/12 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda), Kelemen Borbála (12 pont,8 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda) és Takács Emese (11/3 pont - 20 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) eredményességére építve az első félidőben még tartották a lépest az egyik új "trónkövetelővel". Szünet után azonban nagy fölénybe került a Balsay Anna (20/9 pont, 6 lepattanó, 8 gólpassz)-Fabini Borbála (14 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5-5 szerzett és eladott labda)-Ecker Viktória 10 pont) trió vezette SzPA, és végül simán győzött.

ELTE Fortis - SzPA-HSE 70-75

10-2-es repülőrajtot vett a "fortissimo" üzemmódban kezdő Fortis, amely lényegében tartva a meccs elején szerzett előnyét 9 ponttal nyerte a nyitó etapot. A másodikat egy 14-6-os bő három perccel kezdve 1 pontra feljött az SzPA. Ezt követően szünetig szűk hazai vezetés mellett zajlott a játék, a színvonalas első félidőben 2-vel vezetett a hazai együttes. A második félidő elején tartotta szűk előnyét a Fortis, majd a közepén egy 5-0-s "részhajrával" ledolgozta hátrányát az SzPA csapata, abszolút fifty-fifty-re alakítva az esélyeket, no meg az eredményt (50-50). 9-0-sra nyújtva rohamukat fordítottak a vendégek, s 6 pontos előnnyel várhatták a záró etapot. Nem tört meg a Kiss Anna (17/15 pont, 4 lepattanó), Nagyi Tímea (14 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Vári Anna (10/3 pont, 3 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda) és Majsa Judit (10-10 pont és lepattanó) kosaraira alapozó Fortis, hanem egy 8-0-lal kezdve a negyedik negyedet visszaszerezte a vezetést. A hajrát azonban jobban bírta a vendég együttes, amely Ecker Viktória (23/12 pont, 4 szerzett labda), Balsay Rita (20/3 pont, 14 lepattanó, 5 gólpassz), Balsay A. (17/6 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz) és Óvári Fruzsina (11/9 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz) vezérletével, lepattanózásban 48-32-re felülmúlva a hazaiakat ha nehezen is, de megnyerte a színvonalas találkozót.

Radobasket - Törekvés SE 50-81

A nyitó és a záró szakaszban nagy fölényben játszva győzte le Dobos Kira (19 pont, 6 szerzett labda), Stelczer Virág (15/9 pont) és Mohos Eszter (11/6 pont, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) kosaraira alapozva simán a Törekvés a Kaluha-Guti Alexandra (15 pont, 4 eladott labda, 3 gólpassz)-Siklós Dorottya (12/3 pont, 6 lepattanó, 7 eladott labda) kettős vezette Radobasket együttesét.

Szegedi KE - Dávid Kornél KA 78-52

Minden negyedet megnyerve aratott Balatoni Zoé (18 pont, 9 lepattanó, 5 szerzett labda), Váradi Nóra (18 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz) és Szabó Réka (11/3 pont, 8 lepattanó) vezérletével magabiztos győzelmet a Szeged a leginkább Szőke Cintia (19/15 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda) és Dávid Mia (10 pont - 15 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó) pontjaiban bízó fehérvári együttest.

Szolnoki MÁV SE - ELTE Fortis 56-87

Jobban kezdek, s a nyitó etap közepén 13-8-ra vezettek a Munkácsi Adél (15/3 pont, 5 lepattanó, 6 szerzett, 4 eladott labda) és Csordás Rozina (13 pont, 3 eladott labda) találataira támaszkodó hazaiak, ám a negyed hajrájában fordított, a második etapban pedig már nagy fölényben játszva közel 20 pontos előnyt szerzett szünetig a Fortis. A fővárosiak Nagyi T. (19 pont, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 3 eladott labda), Kiss A. (17/3 pont, 3 lepattanó), Simon Réka (11/3 pont, 3 eladott labda, 7 gólpassz), Horváth Patrícia (10/3 pont, 8 lepattanó, 5-5 szerzett és eladott labda), Csomor Flóra (10/3 pont) és Buzánczky Fanni (10 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda) jóvoltából térfélcsere után is kézben tartották a játék irányítását. A harmadik negyed hajrájában volt már 30 pont fölötti előnye is a Fortisnak, amely ezzel el is döntötte a találkozót.