2021/22 - A harmadik negyedben fordított és megszerezte az ötödik helyet a BEAC-Újbuda KA
22
2022
2022. május 22.  |  17:45

Vasárnap elérkezett a Nemzeti Leány Junior Bajnokság “A”  kecskeméti döntőjének zárónapja. Az 5. helyért a Zsíros Akadémia Kőbánya a BEAC-Újbuda KA/A csapata ellen lépett pályára.

Az ötödik helyért zajló összecsapást a Kőbánya pontjai vezették fel. 4-5-nél azonban megfordult a mérkőzés és a fővárosiak léptek fel magabiztosabban. Az ötödik percben 6-10-es állást regisztrálhattunk. A negyed végére a Kőbánya ismét átvette a vezetést, egy pontos előnnyel indíthatták a második játékrészt (14-13). Ezt követően is fej-fej mellett haladtak a csapatok. Pár pontnál nem alakult ki nagyobb különbség a második negyed során. A nagyszünet előtti utolsó percbe érkezve egyenlítődött ki a mérkőzés – a kijelző 26-26-ot mutatott. Ezután mind a két fél további 3-3 pontot szerezett, a csapatok 29-29-ről fordulhattak.

A második félidőt a BEAC-Újbuda folytatta magabiztos játékkal. 11-0-ás hajrát indítottak, amivel a különbséget 10 pont fölé emelték (29-40). A fővárosiak rohamát Takács D. közeli találata szakította félbe. Ez azonban továbbra sem zavarta meg a BEAC kiegyensúlyozott játékát. A harmadik negyedet végül 39-53-al zárták. Mivel az utolsó 10 perc során is a BEAC játéka dominált, a differencia 20 pontra emelkedett. Öt perccel a mérkőzés vége előtt 47-64-et mutatott az eredményjelző. A Kőbánya ezt követően sem tudta megfordítani a találkozót, a BEAC-Újbuda végül 20 pontos, 56-76-os sikert aratott, így megszerezte a junior döntő 5. helyét.

ZSÍROS AKADÉMIA KŐBÁNYA - BEAC-ÚJBUDA KA/A 56-76 (14-13, 15-16, 10-24, 17-23)