A Bajai Bácska FKE nyerte a fiú serdülő B döntőt
22
2022
2022. május 22.  |  19:25
Ma játszották a fiú serdülő országos B döntőt záró napját - eldőlt, hogy milyen sorrendben végeznek a csapatok a 9-16. helyeken.

A 15. helyért rendezett összecsapáson a középső két negyedben egyenrangú ellenfélnek bizonyult a Zöldi Zétény István (23 pont, 5-5 pattanó és szerzett labda) vezette Szedeák/A. Az első és az utolsó felvonást azonban összesen 30 ponttal hozta a Janics Botond (10 pont, 7 szerzett labda), Hawkins Tamás (19 pont, 5 pattanó), Szőnyi Máté (13 pont, 7 pattanó), Balázs Domonkos (17 pont) és Nyerges Bulcsú (12 pont) fémjelezte Soproni SI KA SKC/A, amely ezzel simán hozta is az összecsapást (55-87).

A 13. helyért rendezett mérkőzésen a második negyedben már 18 ponttal is vezetett a Turcsányi Nándor (24 pont, 19 pattanó, 4 szerzett labda) és Szekeres Teó (16 pont) húzta MAFC/A a Körmendi Törpördögök ellen. Innen álltak fel a vasiak a Bartik Zalán (18 pont, 6 pattanó, 4 szerzett labda) és Dékány Bojan Bendegúz (12 pont) vezetésével - 39-21 után futottak egy 21-2-t, amivel a harmadik negyed közepén már vezettek is (41-42). Innen visszavette a vezetést a fővárosi gárda, és 54-52-ig szoros volt a találkozó. Ekkor futott egy 6-0-t a MAFC, és innen már nem volt fordulat a meccsben, győzött a budapesti együttes (68-61).

A torna harmadik, az országos bajnokság 11. helyéért megtartott találkozó végig egyoldalú volt: a Szafkó Márk (18 pont, 17 pattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda), Szűcs Nándor (19 pont, 6 pattanó) és Szűcs Nándor (17 pont, 5 pattanó) fémjelezte Cívis KK Debrecen/A sokkal jobban játszott ellenfelénél, és végül nagyon sima sikert aratott a Dávid Kornél KA/A ellenében (87-43). A székesfehérváriaknál Sipos Ádám (18 pont) volt a legjobb.

A döntőben, amely az országos bajnokság 9. helyéért ment, végig nagy csata folyt. A meccs és a harmadik negyed elején tudott egy kicsit nagyobb előnyt kialakítani a Gérczei Bence (33 pont, 14 pattanó, 6 szerzett labda) és Károlyi Zalán (10 pont, 15 pattanó) vezette Zalakerámia ZTE KK/A, de nem tudott huzamosabb ideig ellépni a házigazdától. A mérkőzés nagy részében a zalaegerszegiek vezettek, de a végén Gérczei két büntetője kellett, hogy hosszabbításra mentsék a találkozót (69-69). Itt aztán lendületből átrohant a ZTE-n a Bánóczky Bence (40 pont, 12 pattanó, 5 szerzett labda), Hódos Patrik (18 pont, 6 pattanó, 5 szerzett labda) és Csorba Levente (12 pont, 11 pattanó) fémjelezte Bajai Bácska FKE/A, amely 13-1-et hozott a ráadásban, ezzel pedig megnyerte a hazai rendezésű B döntőt (82-70).