2021/2022 - Zsíros Akadémia Kőbánya/A – Budapesti Honvéd/A 66-79
22
2022
2022. május 22.  |  15:00
Érdekes meccset vívott egymással a Zsíros Akadémia és a Budapesti Honvéd a bronzéremért. Az első félidőben abszolút Tápai Zsolt együttesének akarata érvényesült, meg is nyerte mind a két negyedet. Jól védekezett a Zsíros Akadémia, a nagyszünetig mindössze 23 pontot kapott, s úgy tűnt, hogy jó úton jár a harmadik hely felé.

A nagyszünet után azonban minden megváltozott. A Honvéd teljesen más arcát mutatta, és a 28. percben Baráth Titusz triplájával átvette a vezetést (40-42). Potyogtak a Honvéd-pontok, jellemző, hogy a harmadik negyedben többet dobtak, mint az első kettőben együttvéve. A záró felvonásban Horváth Bernát duplájával még feljött egyszer mínusz háromra a Zsíros Akadémia (32. perc: 52-55), de többre nem futotta erejéből. A hajrát jobban bírta Winkler Áron együttese, amely végül 79-66-ra nyert, s ezzel megszerezte a bronzérmet.

A mérkőzés során dupla-duplázott a Zsíros Akadémia játékosa, Boronyai Dániel, aki 24 pontja mellett 10 lepattanót szerzett, míg a másik oldalon Puskás Kadosa 20 pontig és 13 lepattanóig jutott, Albert Dániel pedig 11 pontot és 12 lepattanót tett a közösbe.

Tápai Zsolt: – Nagyon büszkék vagyunk a gyerekekre, mert ehhez a mérkőzéshez is úgy álltak hozzá, hogy meg akarják nyerni, és ennek megfelelően mindent meg is tettek. Szuperül teljesítettünk ezen a döntőn (is), egy rossz szavam nem lehet a srácokra, hatalmas szívük van! Gratulálok a Honvédnak, megérdemelten nyert. A negyedik helyünk közös sikere minden Akadémiánkon dolgozó edzőnek, így nekik is jár a gratuláció!

Winkler Áron: – Gratulálok a srácoknak a bronzéremhez, az egész éves munkájuk alapján megérdemlik! Gratulálok a Kőbányának a negyedik helyhez, nem véletlenül végeztek itt. Köszönöm Kovács Márknak, hogy évek óta mindenben számíthatnak rá a skacok. Sok sikert kívánok nekik!

Zsíros Akadémia Kőbánya/A – Budapesti Honvéd/A 66-79 (15-13, 13-10, 16-26, 22-30)

Zsíros Akadémia Kőbánya/A: Boronyai 24/6, Horváth B. 6, Pelle 3, Kovács Z. 4, Bacskó. Csere: Eszenyi 7, Nagy Á. 19, Dobos, Tenke 3/3, Nagy B., Halász, Papp. Vezetőedző: Tápai Zsolt.

Budapesti Honvéd/A: Baráth 15, Puskás 20/3, Németh 14, Kurfis, Csoknyai 3/3. Csere: Mészáros 7/3, Csermely 6, Körmendi 1, Albert D. 11/3, Zentay, Székely, Hevesi 2. Vezetőedző: Winkler Áron.