2021/2022 - Szombathelyi Sportiskola KA/A – Kecskeméti KA/A 56–51
22
2022
2022. május 22.  |  11:00
Szoros mérkőzésnek lehettünk szemtanúi, egyik csapat se adta könnyen magát. Az edzők feltüzelt játkosokat küldtek pályára, akik végig küzdöttek a győzelemért. Az első negyed vége 11-15 a Kecskemét javára. Folytatódott a kiélezett küzdelem, egyik csapat se tudott meglépni a másiktól, egál eredményt hozott a második negyed, és maradt a 4 pontos kecskeméti vezetés (27-31).

A nagyszünet után történteket is a hatalmas küzdelem jellemezte. Az utolsó játékrészre a Szombathely fordulhatott három pontos előnnyel (44-41). Három negyed után semmi sem volt borítékolható. A végén a vasiaknak jött ki jobban a lépés, amivel sikerült megnyerniük a meccset, és ezzel megszerezni a 7. helyet (56-51). A Kecskemétből dupla-duplázott Asztalos Miklós, aki 14 pontot és 11 lepattanót szerzett.

Mészáros Máté: – A torna végére át tudtunk lépni saját árnyékunkon, hozzáállásban azzal a csapattal találkoztam, akikkel egész évben dolgoztam. Hasznos élmény volt minden játékosnak, hogy itt lehetett! Ezúton is gratulálok minden résztvevőnek, és további sok sikert kívánok nekik!

Hegedűs Gergely: – Gratulálok a Szombathely csapatának a 7. helyhez. Mindkét csapat csúszott mászott a labdáért, nagy küzdelemben maradtunk alul. Az ilyen tornák légkörét még szoknunk kell, elsősorban koncentrációban kell javulnunk, hogy ilyen meccseket nyerni tudjunk.

Szombathelyi Sportiskola KA/A – Kecskeméti KA/A 56–51 (11-15, 16-16, 17-10, 12-10)

Szombathelyi Sportiskola KA/A: Szendrő, Németh, Horváth I. 4, Horváth D. 19, Bősze. Csere: Verasztó 17/3, Tóth 8, Grasanovics 4, Varga 3, Buda 1, Gál, Csorba. Vezetőedző: Mészáros Máté.

Kecskeméti KA/A: Gera, Cserkó 4, Farkas, Elek J., Jambrik 11. Csere: Asztalos 14, Lédeczi, Csipak 4, Boda 2, Benyovszki 6, Bibok, Pavlovics. Vezetőedző: Hegedűs Gergely.