Fiú serdülő B döntő: A ZTE és a Baja vívhatnak meg a tornagyőzelemért
21
2022
2022. május 21.  |  19:56
Ma lejátszották Baján a fiú serdülő országos B döntő második napját is - az országos 13-16., illetve 9-12. helyekért rendezett keresztjáték mérkőzéseit bonyolították le.

A nap első találkozóján a Turcsányi Nándor (19 pont, 8 pattanó, 6 szerzett labda) és Lassányi Dávid Tamás (11 pont, 4 pattanó) vezette, de mellettük is több hasznos egyéni teljesítményre építő MAFC/A minden negyedet megnyert, a másodikat 15 ponttal, így nagyobb izgalmak nélkül verte a Duics Álmos húzta Szedeák/A-t (47-76). A második meccsen a Hawkins Tamás (17 pont, 5 pattanó), Nyerges Bulcsú (10 pont, 6 pattanó) és Vanó András (6 pont, 9 pattanó) fémjelezte Soproni SI KA SKC/A az első negyedben még jobbnak bizonyult, és még a félidőben is 4 ponttal vezetett a Körmendi Törpördögök ellenében. A fordulás után aztán a körmendiek akarata érvényesült, akik Dékány Bojan Bendegúz (21 pont, 10 pattanó) és Bartik Zalán (16 pont, 8 szerzett labda) vezetésével verték a Sopront (76-64), így holnap ők játszhatnak a 13. helyért a MAFC-cal, míg a Sopron a 15. hely megszerzéséért léphet pályára a Szedeák ellen.

A torna első elődöntőjében a Szafkó Márk (32 pont, 19 pattanó) húzta Cívis KK Debrecen/A egy negyed után két ponttal még jobban állt, mint a házigazda. A Bánóczky Bence (26 pont, 7 pattanó, 6 szerzett labda) és Hódos Patrik (17 pont, 8 pattanó, 5 szerzett labda) fémjelezte Bajai Bácska FKE/A viszont 15-1-re nyerte a második felvonást, amivel el is döntötte a mérkőzést a maga javára (64-42). A másik elődöntőben a Debreczeny Dávid (11 pont, 5 pattanó, 3 blokk) és Sipos Ádám (17 pont) vezette Dávid Kornél KA/A az első félidőt követően 5 ponttal állt jobban ellenfelénél. A fordulás után azonban fordított a Gérczei Bence (41 pont, 15 pattanó) és Károlyi Zalán (6 pont, 10 pattanó) jó játéka mellett Boncz Benjamin ponterős (20 pont, 5 pattanó) teljesítményére építő Zalakerámia ZTE KK/A. A negyedik negyedben 74-73-as zalaegerszegi vezetésnél még szoros volt a mérkőzés, de ezután jött a mindent eldöntő 11-0-s roham a ZTE-től, amely ezzel meg is nyerte az összecsapást (85-77).