Fiú serdülő döntő: A Vasas és az NKA Pécs közül kerül ki az országos bajnok
21
2022
2022. május 21.  |  17:42
A mai napon folytatódott Pécsett a fiú serdülő országos A döntő - az 5-8. helyért rendezett keresztjáték küzdelmeire, illetve a két elődöntőre került sor.

A nap első találkozóján rendkívül egyoldalú találkozón diadalmaskodott a Czeibert Soma Gergő (31 pont, 13 pattanó, 5 gólpassz), Sághy Tamás (17 pont, 11 pattanó), Oros Márton (10 pont, 4 pattanó, 8-8 gólpassz és szerzett labda), Kreka Balázs (17 pont, 10 pattanó) és Dross Máté (21 pont, 4 gólpassz) vezette KASI Delfinek/A a Szombathelyi Sportiskola KA/A ellen (112-38) - a szombathelyi együttesből senki nem érte el a 10 pontot. A második meccsen is úgy tűnt, hogy nem lesznek nagyobb izgalmak, hiszen 15 ponttal jobban állt a harmadik negyed után a Kaiser Zoltán jó (14 pont, 11 pattanó) és Pap Gergő ponterős (17 pont, 5 pattanó) játékára építő MVM-OSE Lions U14/A. Még a 35. perc elején is 50-36-ot mutatott az eredményjelző, ekkor azonban futott egy 15-0-t az Asztalos Miklós (14 pont, 15 pattanó), Jambrik Áron (15 pont, 9 pattanó) és Gera Viktor (12 pont, 9 pattanó, 4 gólpassz, 5 szerzett labda) húzta Kecskeméti KA/A, és Pap büntetőjével lett csak hosszabbítás az összecsapás. A ráadásban 54-53-ra még vezettek a kecskemétiek, ám Magyar Benjámin két triplája és Baráth Zsombor duplája egy 8-0-s oroszlányi rohanást eredményezett, amely el is döntötte a találkozót (64-58).

Az első elődöntőt gyakorlatilag két negyed alatt lerendezte e a Zöldi Péter András (11 pont, 8 pattanó, 7 szerzett labda), Maszlag Tamás (14 pont, 5 pattanó) és Imre Márton (14 pont, 4 pattanó, 5 szerzett labda) vezette Vasas Akadémia/A, amely a negyedik negyedben még egy lapáttal rátett előnyére, és közel 40 ponttal győzött (88-50). A Nagy Ágoston (13 pont, 5 pattanó) és Pelle Péter (8 pont, 5 pattanó) fémjelezte Zsíros Akadémia Kőbánya/A a harmadik felvonást megnyerte, de ennél többet nem tudott elérni ezen az összecsapáson. A második elődöntőben nagy csatára késztette a házigazdát a Baráth Titusz (10 pont, 13 pattanó, 4 gólpassz) és Németh Atilla Gergő (20 pont, 6 szerzett labda) vezette Budapesti Honvéd SE/A, amely a félidőben mindössze 4 pontos hátrányban volt. A fordulás után 10 perc alatt megtriplázta előnyét a Rácz Gábor (20 pont, 9 pattanó) és Burony Bálint (12-12 pont és pattanó) húzta NKA Pécs/A, ez pedig döntőnek bizonyult a fináléba jutás szempontjából. A Honvéd próbált visszazárkózni a záró játékrészben, faragott is hátrányából, de nem volt esélye a fordításra, nyertek a pécsiek (73-66). A holnapi finálét tehát a címvédő Vasas és a házigazda Pécs vívja majd egymással.