Férfi NB I B: Lépéselőnyben a Honvéd a piros csoport döntőjében
12
2022
2022. május 12.  |  14:14
A mérkőzés nagy részében kézben tartva a játék irányítását győzelemmel kezdte az NB I B piros csoportjának fináléját az alapszakasz győztes Honvéd. A zöld csoportban a debreceni fiataloké lett a bronzérem.

Döntő

Budapesti Honvéd SE - Jászberényi KSE 64-55

Jobban kezdtek, s 10-5-re elléptek a vendég jászságiak, ám a nyitó negyed közepén egy 9-0-s rohammal fordított, s meg is lépett a régóta hiányzó Kovács Soma mellett Markovic Lukát is nélkülözni kénytelen Honvéd. A negyed hajrájában előbb a jászsági, majd a hazai gárda mutatott be egy 5-0-s futást, 4 pontos hazai előnnyel zárult az első etap. A folytatásban elsősorban Stefan Mijovics (21/12 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Czirbus József (10/3 pont, 4 lepattanó) és Tanoh András (10 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) jóvoltából kézben tartotta az irányítást az alapszakasz győztese, amely a harmadik negyed hajrájában már 15 ponttal is vezetett. Ezt követően azonban nagyon összekapta magát, s igazolta, miért is jutott a fináléba a Rosic Uros (10/6 pont)-Velkey János (8/6 pont - 10 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és szerzett labda) kettős vezette Jászberény, amely a 27. és a 34. perc között egy 16-4-et "repesztve" 3 pontra felzárkózott. Ekkor azonban újítani tudott a Honvéd, amely a hajrában 4 pontnál már nem engedte magához közelebb ellenfelét, és érvényesítve pályaelőnyét, vezetést szerzett a döntő párharcban.

A párharc állása: 1-0 a Budapesti Honvéd SE javára.

Az 5. helyért

BKG Príma Akadémia - MAFC 91-100

A 35-23-ra megnyert első negyednek, továbbá Tóth Péter (29/15 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda), Csapai Péter (17/3 pont, 8 lepattanó), Komma László (16 pont, 9 lepattanó) és Bordács Soma (15/9 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) eredményességének köszönhetően győzött a MAFC a Nagy Botond (25/18 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Nagy Benedek (21/9 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda, 13 gólpassz) és Nick Allen (19 pont, 13 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) ponterősségében bízó BKG otthonában.

A 7. helyért

TF-BP - Veszprémi Kosárlabda Kft. 115-85

Minden negyedet megnyerve győzte le Tichov Dominik (21/9 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz), Nagy Szabolcs (17/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Oroszi Bence (14/9 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz), Peringer Balázs (13 pont, 6 lepattanó), Szűcs Péter (11/9 pont) és Szántó Dániel (10 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett, 5 eladott labda) kosaraira alapozva magabiztosan a TF-BP a Stefan Glogovac (31/6 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda)-Dancsecs András (16/3 pont - 18 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és gólpassz)-Birkás András (14/6 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz)-Füzi Róbert (12/6 pont - 16 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 gólpassz) kvartett vezetésével magát szünetig jól tartó, erősen tartalékos Veszprémet.

A 9. helyért

Salgótarjáni KSE - Nagykőrösi Sólymok KE 76-70

Az óriási dobópárbajt hozó nyitó, majd a küzdelmesebb második etap után a szünetben úgy vezettek 3 ponttal a vendégek, hogy a félidő hajrájában egy 5-0-lal tette szorossá szünetre a meccset a Salgótarján. A harmadik negyedben is a Mester Márk (19/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Timkó Norbert (14 pont, 10 lepattanó), Molnár Miklós (13/6 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz) és Lakosa Ákos (10 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5 eladott labda) pontjaiban bízó Nagykőrös játszott pontosabban, s 8 pontos előnnyel fordult a záró etapra. 4 egységnyivel még ennek a közepén is a Sólymok gárdája állt jobban, ám a Steve Rosemond (17/9 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Molnár Marcell (15 pont, 3 gólpassz) és Dragasevic Veljko (10/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) vezette hazaiak egy 10-0-s utolsó bő 4 perccel a maguk javára fordították a találkozót.

A párharc végeredménye: 2-0 a Salgótarjáni KSE javára.

A 3. helyért

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - DEAC U23 77-80

Végig szoros, kiélezett találkozón tudtak Neuwirth Bence (21/12 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Balázsi Soma (21/6 pont, 10 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) és Gáspár Mátyás (15 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz) ponterősségében bízva megnyerni a debreceni fiatalok a szinte kizárólag Geiger Bálint (21/12 pont, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Bakon Csanád (17/9 pont), Kámán Bálint (17 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz) és Hágen Tamás (15/3 pont, 5 lepattanó) találataira támaszkodó Győr otthonában, s ezzel megszerezték a bronzérmet.

A párharc végeredménye: 2-0 a DEAC U23 javára.

A 11. helyért

Elite Basket - Pénzügyőr SE 60-79

3 és 6 pont között minden negyedet megnyerve diadalmaskodott Kiss Lajos (13 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett labda), Szálas Gábor (13/6 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Nagy Joel (12/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Steier Bence (10/6 pont - 12 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) eredményességére és Koflanovics Kristóf (5/3 pont - 8 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 9 gólpassz) mezőnymunkájára építő Pénzügyőr a Bodnár Balázs (18/3 pont, 8 lepattanó, 7 eladott labda, 4 gólpassz)-Láncos Krisztián (17 pont - 19 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 4 blokk)-Szabó Imre (10 pont, 5 lepattanó) trió vezette Elite otthonában.

A párharc nyertese: a Pénzügyőr SE kettős győzelemmel.