Női Amatőr: A Csatáé a piros csoport aranyérme
09
2022
2022. május 9.  |  11:38
Legnagyobb riválisát, a Vasast idegenben legyőzve három fordulóval a bajnokság befejezése előtt bebiztosította bajnoki címét a Csata DSE a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában. A zöldben viszont drámai végjáték várható, miután nyíregyházi vereségével elvesztette sokáig őrzött vezető pozícióját a SzPA csapata. Most a Törekvés áll az élen, s a két éllovas mellett a Zsíros Akadémia együttesének is 4 veresége van, de még akár a náluk csupán egyetlen vereséggel többet számláló Kiss Lenke KA is odaérhet a dobogóra.

Kanizsai Vadmacskák SE - NKA Universitas PEAC II 68-79

Félidőben úgy vezetett 37-32-re a vendég együttes, hogy a hazai csapat pontjaiból Jurkó Noémi egymaga 22-t "vállalt". A hazaiak játékosa továbbra sem "lassított", viszont a Nagykanizsa eléggé egyemberes csapat benyomását keltette, hiszen Jurkón (42 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz) kívül a hazaiaktól senki más nem jutott 10 pont fölé. A csapatként egységesebb pécsiek elsősorban a 26-17-re megnyert harmadik negyedüknek, valamint Bojtár Boglárka (22/6 pont, 4 lepattanó), Laczkó Sára (16/6 pont, 4-4 szerzett és eladott labda) és Adenike Olawuyi (16 pont, 11 lepattanó, 7 szerzett, 6 eladott labda) ponterősségének köszönhetően összességében biztosnak mondható győzelmet arattak.

DEAC - PINKK-PVSK U23 62-71

A végig szoros első félidőt követően 1 ponttal a vendég baranyai együttes vezetett. A Mezei-Göttlinger Anna (21/3 pont, 10 lepattanó, 5-5 gólpassz és szerzett, 7 eladott labda)-Baczuk Virág (10/6 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) kettős vezette DEAC a harmadik negyed közepéig tartotta a lépést az erős összetételben pályára lépő, és elsősorban Jáhni Zsófia (16/3 pont, 4-4 lepattanó, szerzett labda és gólpassz), Pucz Eszter (15/3 pont, 3 lepattanó) és Szűcs Luca (12/6 pont, 3 lepattanó, 5-5 eladott labda és gólpassz) eredményességére építő PINKK-fiatalokkal. A vendégek a negyed második felében egy 12-5-ös futással 10 pontos előnyt szereztek, és ezt a 10 pont körüli előnyüket a mérkőzés végéig megtartották.

Atomerőmű KSC Szekszárd II - Sportdarázs-SMAFC 52-71

A két középső szakaszban jobban, pontosabban játszva aratott Varga Sára (13 pont, 5-5 lepattanó és szerzett, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Bakó Patrícia (11 pont - 13 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 4 szerzett labda) és Pfeiffer Virág (11 pont, 3-3 eladott labda és gólpassz) vezérletével biztos, közel 20 pontos győzelmet a soproni együttes. Hazai részről csak Holcz Rebeka (10 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) érte el a 10 pontot.

DVTK U23 - PINKK-PVSK U23 39-59

Minden negyedet megnyerve, fokozatosan növelve előnyét diadalmaskodott elsősorban Borbás Panni (22/6 pont, 9 lepattanó) és Jáhni Zsófia (13 pont - 18 mezőnykísérlet -, 14 lepattanó, 3 blokk) jóvoltából a PINKK. Hazai részről egyedül Oláh Fruzsina (12/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 gólpassz) jutott 10 pont fölé.

NKA Universitas PEAC II - MTK-TFSE 78-67

A szünetig megszerzett közel 30 pontos vezetésének, valamint Laczkó Sára (14/9 pont - 17 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és gólpassz), Ilina Selcova (12/6 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda) és Adenike Olawuyi (12 pont, 7 lepattanó) kosarainak köszönhetően győzte le biztosan a PEAC II a szünet után elsősorban Gróf Júlia (18 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) és Burján Laura (14/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 5 szerzett labda, 2-2 blokk és gólpassz) jóvoltából sokat javuló fővárosi együttest.

PINKK-PVSK U23 - ZTE NKK 85-72

Három negyedet megnyerve, a záró etapot pedig döntetlenre adva múlta fölül Jáhni Zsófia (19 pont, 9 lepattanó, 4-4 blokk és eladott labda, 6 gólpassz), Kovács Kitti (16/6 pont, 11 lepattanó), Tenyér Zsófia (16/3 pont, 4 gólpassz) és Szűcs Luca (10/6 pont, 6 gólpassz) vezérletével a PINKK a Pap Regina (23 pont, 9 lepattanó)-Frindt Nikolett (14 pont - 19 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 4 gólpassz)-Szórád Anna (13/3 pont, 4 lepattanó) trió vezette zalai együttest.

Vasas Akadémia II - Csata DSE 58-70

A csúcsrangadó tétje az volt, hogy ha nyer, bajnok a Csata. Nos, az éllovas három negyedet megnyerve, a harmadik szakaszt pedig döntetlenre adva, a szünetig megszerzett 10 pont fölötti előnyére, valamint Gyöngyösi Janka (29/12 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda), Toman Petra (20/3 pont, 14 lepattanó, 5-5 gólpassz és szerzett labda) és Jánosi Virág (10/3 pont - 14 mezőnykísérlet) eredményességére építve legyőzte legnagyobb riválisát. Az igen erős összetételben pályára lépő hazai együttes részéről a három legeredményesebb játékosnak Ulrich Zoé (8/6 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda), Madár Eszter (8 pont, 7 lepattanó) és Budácsik Dorottya (8 pont) bizonyult.

DEAC - Ajka 58-62

Küzdelmes, fordulatos mérkőzést nyert meg elsősorban a két dupla-dupláig jutó játékosa, Shirian Fatime (12 pont, 15 lepattanó), 4 gólpassz) és Lendér Lilla (12 pont, 11 lepattanó, 6 eladott labda), no meg a 45-36-tal "behúzott" lepattanózás révén az Ajka a Szabó Zita (17/12 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz) és Baczuk Virág (14/6 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda) vezette debreceni együttes otthonában.

UNI-Győr SzESE - Atomerőmű KSC Szekszárd II 47-69

A hazaiak Bánszegi Borbála (12 pont, 7 lepattanó) és Rozmán Lilla (11/3 pont, 4 gólpassz) vezetésével három negyeden át tartották a lépést a szekszárdi fiatalokkal, de a negyedik negyedben a vendégek Holcz Rebeka (22/6 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 8 gólpassz), Sámóczi Zsófia (18/6 pont, 17 lepattanó, 4 eladott labda), Horog Betta (16/3 pont, 5 gólpassz) és Sinka Noémi (10/6 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 gólpassz) jóvoltából nagy fölényben játszottak, s végül 20 pont fölötti győzelmet arattak.

Kanizsai Vadmacskák SE - MAFC 43-83

A szünetig megszerzett több mint 30 pontos vezetésének, valamint Karlócai Julianna (24/15 pont, 11 lepattanó, 5 szerzett, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Aradi Zsanett (22/3 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda), Szeli Dorina (11 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda) és Stekler Kamilla (10 pont, 3 lepattanó) eredményességének köszönhetően aratott magabiztos győzelmet a MAFC a Zsámár Panna (16/6 pont - 21 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 7 eladott labda) és Jurkó Noémi (10 pont - 13 mezőnykísérlet) találataira támaszkodó Nagykanizsa otthonában.

BEAC Újbuda - Sportdarázs-SMAFC 67-73

Az első negyedet 9 ponttal megnyerte a Mérész Beatrix (27/6 pont, 10 lepattanó)-Boros Berta (11/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz) kettős vezette BEAC. A folytatásban az erős összetételben érkező soproniak átvették az irányítást, a harmadik negyed végére ledolgozták hátrányukat. A vendégek a záró etapban Sitku Zsuzsanna (21 pont, 10 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), Bakó Patrícia (21/3 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Varga Sára (11/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 5 gólpassz) vezetésével a maguk javára fordították a találkozót.

Bajai NKK - DVTK U23 83-40

Hilcz Alexa (39/33 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda) és Tamás Gréta (27/9 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda, 6 gólpassz) ponterős játékával, a nyitó és a záró szakaszban nyomasztó fölényben játszva nyerte simán a Baja az alsóházi rangadót. A tartalékos vendég diósgyőriek legeredményesebb játékosa Gondos Alexandra (9/9 pont - 11 mezőnykísérlet -, 3 eladott labda) volt.

Radobasket - SzPA-HSE 75-79

Újabb rangadót játszott a legutóbbi két összecsapását elveszítő éllovas SzPA, és a második negyed közepéig nagyon úgy tűnt, a harmadik fiaskó is "becsúszik", hiszen 12 pontos előnyt szerzett a Göbölös Réka (20/12 pont - 21 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 4 szerzett labda), Schiroky Szonja (14 pont, 10 lepattanó, 6 szerzett labda) és Kaluha-Guti Alexandra (13/3 pont, 4 eladott labda, 7 gólpassz) kosaraira alapozó Radobasket. Ekkor egy 9-0-lal szorossá tette a találkozót a listavezető, s még szünet előtt át is vette a vezetést. A második félidőt 10-2-vel kezdte a hazai együttes, de a SzPA a negyed végére újfent ledolgozta hátrányát. A záró etap közepén egy 10-2-vel 9 ponttal megugrott a Fabini Borbála (21/3 pont)-Balsay Rita (17/6 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda)-Balsay Anna (12/3 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 11 gólpassz)-Ecker Janka (10/3 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz) kvartett vezette vendég együttes. A Radobasket hatalmas hajrába kezdett, de a végjátékban 4 pontnál nem tudott közelebb kerülni ellenfeléhez.

ELTE Fortis - Kecskeméti KC 88-32

Végig nagy fölényben játszva győzte le Kiss Anna (16 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda), Nagyi Tímea (15/3 pont, 13 lepattanó, 4 gólpassz), Csomor Flóra (13/3 pont, 6 lepattanó), Mérész Petra (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó) és Horváth Patrícia (10/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4 gólpassz) vezérletével simán a Fortis a vendégektől egyedül 10 pont fölé jutó Sinka-Pálinkás Szonja (15/6 pont, 6 lepattanó, 7 szerzett, 4 eladott labda) vezette kecskemétieket.

TFSE-MTK U23 - Kiss Lenke KA 74-76

Csupán egyetlen negyedet nyert meg a vendég együttes, de a 23-15-tel "behúzott" második etap, valamint Szabó Enikő (14/9 pont, 4 lepattanó, 7 gólpassz), Nagy Andrea (13/3 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Ozsvárt Kata (12/6 pont - 14 mezőnykísérlet), Juhász Réka (11 pont), valamint Nagy Zsófia (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 14 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) eredményessége elegendő volt a színvonalas csata megnyeréséhez a KLKA-nak a Takács Emese (26/9 pont, 5-5 lepattanó és szerzett labda, 3 gólpassz), Kelemen Barbara (20 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) és Budai Zsófia (13 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz) kosaraira alapozó TFSE-MTK U23 otthonában.

Nyíregyházi Kosársuli - SzPA-HSE 79-70

Ha szűken is, de gyakorlatilag végig vezetve győzte le Dobó Lilla (21 pont, 8 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), Arad Zsófia (20 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz), Mátyás Eszter (11/6 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda) és Karakó Dorina (11 pont, 13 lepattanó, 3 blokk) vezérletével a Nyíregyháza a Fabini Borbála (18 pont, 5 lepattanó)-Balsay Rita (17/3 pont, 5 gólpassz)-Balsay Anna (11 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 eladott labda) trió vezette éllovas SzPA csapatát.

Tatai SE - Szegedi KE 53-80

Minden negyedet megnyerve aratott magabiztos győzelmet a Szeged Czintos Boglárka (18/6 pont, 6 lepattanó, 7 szerzett labda, 8 gólpassz), Váradi Nóra (11 pont, 9 lepattanó) és Tasi Rebeka (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó) kosaraira alapozva a Horváth Dóra (18 pont, 10 lepattanó), Rabi Kiara (16 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) és Koncsár Eszter (13/9 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 7 gólpassz) találataira támaszkodó Tata otthonában.

TFSE-MTK U23 - Dávid Kornél KA 72-47

A nyitó és a záró etapban nagy fölényben játszva győzte le Galli-Hirling Borbála (19 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda), Kelemen B. (17 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), Szabó Evelin (12/6 pont, 2-2 blokk és eladott labda) és Takács E. (11 pont, 6 lepattanó, 2-2 blokk és eladott labda) vezérletével a TFSE-MTK U23-as együttese a Szőke Cintia (18/6 pont, 4 szerzett, 5 eladott labda)-Csegény Csenge (16 pont, 5 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda)-Monics Dorka (10/3 pont, 6 lepattanó) tró vezette DKKA együttesét.

Szolnoki MÁV SE - Törekvés SE 33-104

Végig kézben tartva a játék irányítását győzte le Dobos Kira (27/9 pont, 3 lepattanó), Cziránku Bernadett (16/3 pont, 3 lepattanó), Darázsi Dóra (12/6 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda), Altmann Anna (11/3 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) és Mohos Eszter (10 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda) eredményességére építve a Törekvés a Szolnokot. A hazai együttes legeredményesebb játékosának Márki Laura (7 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda) bizonyult.

Kiss Lenke KA - Radobasket 73-67

A dobogóért küzdő csapatok csatáját a 23-14-re megnyert második negyedének, valamint leginkább Szabó E. (20/15 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) és Nagy Zs. (13 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és eladott labda) eredményes játékának köszönhetően nyerte meg a KLKA csapata a Göbölös Réka (14/12 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda), Siklós Dorottya (13/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Budai Dorina (12 pont, 15 lepattanó, 4 eladott labda), Kaluha-Guti Alexandra (11/3 pont, 3 gólpassz) és Schiroky Szonja (11 pont, 6 lepattanó) kosaraira alapozó Radobasket ellen.