Női Amatőr: MAFC-bravúr a Vasas ellen, a Kőbánya is elkapta az SzPA-t
01
2022
2022. május 1.  |  11:04
Születtek kisebb-nagyobb meglepetések a héten a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban, amelyben többnyire a piros csoportban játszottak mérkőzéseket. A legnagyobb meglepetés, hogy a MAFC jó játékkal le tudta győzni az erős összeállításban pályára lépő Vasast. Az MTK-TFSE - ZTE meccsen a hazai, az Ajka - PINKK találkozón pedig a vendég siker különbsége mondható meglepőnek. A zöld csoportban csupán egyetlen mérkőzést rendeztek, igaz, az rangadó volt, amelyen a Zsíros Akadémia legyőzte a múlt héten a Törekvés otthonában is alulmaradó éllovas SzPA együttesét, így itt nagyon izgalmas hajrá várható.

Csata DSE - PINKK-PVSK U23 81-40

Igazi erődemonstráció volt az éllovastól, amely Szörényi Laura (19/9 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), Toman Petra (14 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz, 2 blokk), Gyöngyösi Janka (12/6 pont, 3 lepattanó) és Strausz Edina (11 pont, 8 lepattanó, 2 blokk) vezérletével a páros negyedekben nagy fölényben játszva mért több mint 40 pontos verést az igen erős összetételben pályára lépő PINKK csapatára, amelyből ezúttal egyedül Révész Luca (12 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda) jutott 10 pont fölé.

Atomerőmű KSC Szekszárd II - Kanizsai Vadmacskák SE 104-40

A második negyedet leszámítva nagy fölényben játszva verték Andi Hanna (18/3 pont, 4 lepattanó, 6 szerzett labda, 13 gólpassz), Sinka Noémi (16/12 pont, 5 lepattanó), Holcz Rebeka (16/3 pont - 17 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 5 szerzett labda, 8 gólpassz), Sámóczi Zsófia (14/6 pont, 5 lepattanó), Horváth Dóra (14 pont, 17 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz), valamint Szűcs Gréta (10 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda, 2 blokk) kosaraira alapozva a szekszárdi fiatalok a nagyrészt Jurkó Noémi (17 pont, 11 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) és Zsámár Panna (13/3 pont - 22 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) találataira támaszkodó Nagykanizsát.

Sportdarázs-SMAFC - Bajai NKK 101-77

Látványos, sok kosarat hozó mérkőzésen győzte le biztosan Bakó Patrícia (23 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Varga Sára (19/6 pont, 3 szerzett labda), Molnárová Anna-Laura (13 pont, 3-3 lepattanó, eladott labda és gólpassz), Pfeiffer Virág (11 pont, 9 lepattanó) és Erdélyiová Alexandra (10 pont, 3 gólpassz) vezérletével a soproni együttes a javarészt Tamás Gréta (32/24 pont, 5 eladott labda, 4 gólpassz) és Pálfi Veronika (26/12 pont, 5 lepattanó, 10 eladott labda, 4 gólpassz) ponterősségében bízó bajai együttest.

Ajka - PINKK-PVSK U23 55-72

Az első három negyedben a tripla-dupla közelében járó Jáhni Zsófia (19/3 pont, 10 lepattanó, 9 gólpassz, 3 blokk), valamint Tenyér Zsófia (15 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Schmidt Laura (13/9 pont, 13 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 5 szerzett labda), Pucz Eszter (13/3 pont - 19 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó) és Szűcs Luca (12 pont - 14 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 10 gólpassz) jóvoltából kézben tartva a játék irányítását tudtak nyerni a PINKK fiataljai a Szabó Bettina (12/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda)-Foltin Blanka (12 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda)-Munteán Lili (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó) trió vezette Ajka otthonában.

Csata DSE - NKA Universitas PEAC II 81-58

A szünetig szerzett 20 pontos előnyének, valamint Jánosi Virág (22 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda), Szörényi L. (20/12 pont, 3 eladott labda), Gyöngyösi J. (14 pont, 11 lepattanó, 5 gólpassz) és Kastl Dóra (10 pont, 5 gólpassz, 4 blokk) jó és eredményes játékának köszönhetően aratott magabiztos győzelmet a Csata az Ilina Selcova (13/6 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó), Orbán Alexandra (12/6 pont, - 2/2 dupla, tripla és büntető -, 4-4 szerzett és eladott labda) és Laczkó Sára (12/6 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) találataira támaszkodó PEAC-fiatalok ellen.

DVTK U23 - DEAC 54-70

Meglepetésre 8-0-s "repülőrajtot" vettek a leginkább Papp Lilla (10 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda) és Vég-Dudás Anna (10 pont, 7 lepattanó) kosaraira alapozó diósgyőri fiatalok. Rendezte sorait a DEAC, s átvette a vezetést, ám a szakasz végén a DVTK U23-as együttese visszaszerezte azt. A második etapot koncentrált, jó játékkal és egy 15-2-es 7 perccel indította a Mezei-Göttlinger Anna (19 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda)-Baczuk Virág (12/3 pont) kettős vezette DEAC, majd egy 6-0-lal próbált zárkózni a vendéglátó - végül a félidő 10 pontos debreceni vezetéssel zárult. A második félidőt 8-2-vel indították a vendégek, ám egy 8-0-lal 10-en belülre kerültek a szívósan harcoló diósgyőri fiatalok - a DEAC 9 pontos előnyből várhatta a negyedik negyedet. Ennek első felében, pontosabban öt és fél perc alatt egy 15-0-t "repesztve" 20 pont fölé hizlalta előnyét a DEAC, s ezzel eldöntötte a találkozót.

MTK-TFSE - ZTE NKK 83-57

Az első percek kiegyenlített játékát követően a nyitó szakasz utolsó három percében egy 8-0-s rohammal 6 ponttal elléptek a hazaiak. A vendéglátók a második etap közepéig tartották 5 pont körüli előnyüket, majd a félidő hajrájában Király Andrea (18/6 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda), Kenyeres Anett (18/3 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda), Gróf Júlia (16 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 3 blokk), valamint Burján Laura (12 pont, 3-3 blokk és lepattanó, 6 gólpassz) hatékony, jó játékával, egy 18-2-es "őrült száguldással" szünetig 20 pont fölötti előnyre szert téve lényegében eldöntötték az összecsapást. Térfélcsere után állandósult a 20 pont körüli különbség a felek között, a végén pedig ez közel 30-ra nőtt. Végül a vártnál jóval simábban, könnyebben nyert a fővárosi együttes a Pap Regina (16 pont, 5 lepattanó), Kovács Georgina (12 pont - 19 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz) és Szórád Anna (11 pont, 4 eladott labda) eredményességére építő ZTE ellen.

BEAC Újbuda - UNI-Győr SzESE 109-55

Az első három negyedben nagy, sőt helyenként nyomasztó fölényben játszva győzte le simán Orosz Zsófia (29/15 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Mérész Beatrix (19/9 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz), Dénes Diána (18 pont, 12 lepattanó), a tripla-duplát elérő Boros Berta (15/9 pont, 10 lepattanó, 12 gólpassz), Zsámár Lili (15/9 pont - 16 mezőnykísérlet -, 4 szerzett labda, 8 gólpassz) és Juhász Angéla (13/3 pont, 11 lepattanó, 5-5 blokk és gólpassz) vezérletével a BEAC a tartalékos, elsősorban Rozmán Lilla (16/6 pont - 20 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó) és Horváth Dóra (12/6 pont) találataira támaszkodó győrieket.

MAFC - Vasas Akadémia II 60-52

Küzdelmes mérkőzésen a nyitó és a záró szakaszban valamivel pontosabban játszva "kapta el" a Karlócai Julianna (17/9 pont, 7 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 5 szerzett labda)-Aradi Zsanett (14/6 pont - 15 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz)-dr. Varga Barbara (11/3 pont, 15 lepattanó, 6 eladott labda, 8 gólpassz) trió vezetésével a MAFC az elég erős összetételben pályára lépő Vasast, amelyből ezúttal csak Madár Kata (11 pont) jutott 10 fölé.

Zsíros Akadémia Kőbánya - SzPA-HSE 72-63

Pár napon belül másodszor vesztett rangadót az ezúttal a Balsay Anna (18 pont, 5 lepattanó)-Fabini Borbála (17 pont, 4 eladott labda)-Balsay Rita (13 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda) trió vezette éllovas, amely igazán jól csupán a harmadik negyedben játszott. A vendégek így alulmaradtak a nyitó és a záró szakaszban Tatár Hanna (21/9 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda, 11 gólpassz), Takács Dorina (13 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda, 4 gólpassz), Turi Eszter (11-11 pont és lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) és Tálas Lívia (10-10 pont és lepattanó) vezérletével jobban, pontosabban kosárlabdázó kőbányai együttessel szemben.