Férfi NB I B: Szigetszentmiklósi bravúrjával elődöntős a Vasas
24
2022
2022. április 24.  |  21:10
Hét közben hazai pályán izgalmas végjátékban, majd hét végén idegenben parádés negyedik negyedbeli játékával győzte le, fordította, s nyerte meg a BKG elleni negyeddöntő párharcot, s jutott elődöntőbe a Vasas az NB I B piros csoportjában. A zöld csoportban az egyik ágon már elkezdődött az elődöntő: a debreceni fiatalok remek kezdésükkel ráijesztettek a Ceglédre, de a folytatásban már az alapszakasz győztesének akarata érvényesült.

Az 1-8. helyért

Vasas Akadémia - BKG Príma Akadémia 69-64

A nyitó etap Nagy Botond (26/18 pont, 4-4 gólpassz és szerzett, 3 eladott labda) és Nick Allen (17/3 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda) ponterős játékával egyértelműen a vendég BKG csapatáé volt, amely 9 pontos előnyt szerzett. A második negyedben nagyot változott a játék képe: a védekezését rendező, s elsősorban Medve Máté (18/12 pont, 5 lepattanó), Bagó Martin (12 pont, 7 lepattanó) és Farkas Attila (11/3 pont) eredményességére, valamint Moravcsik Áron (7 pont, 4 lepattanó, 6 eladott labda, 10 gólpassz) játékszervezésére építő Vasas fordított, így a szünetben 4 ponttal már a hazai gárda állt jobban.

A második félidőt egy 11-0-s négy perccel indítva újra a BKG-nál volt az előny, ám a szakasz közepén egy 14-2-t "repesztve" ismét a Vasas vezetett. A záró etap viszont végig szoros volt, jobbára szűk hazai vezetéssel. Szűk másfél perccel a vége előtt egalizált a BKG, majd a végjátékban a rutinos Medve egy triplával, majd két büntetővel eldöntötte a találkozót a hazaiak javára, s 2-2-re alakította a párharc állását.

BKG Príma Akadémia - Vasas Akadémia

Az első percekben fej-fej mellett haladtak a felek, majd a szakasz második felében egy 10-1-es rohammal előnyt szerzett, s a nyitó szakaszt 5 pontos vezetéssel zárta a Vasas. A második etapot jó védekezéssel és egy 8-1-es rohammal kezdve 10 pont fölötti előnyt szereztek a vendégek. A szakasz közepén magára talált, s egy 10-2-es rohammal 4 pontra feljött a Nagy Botond (27/21 pont, 3-3 lepattanó, eladott labda és gólpassz) és Nick Allen (15 pont, 5 lepattanó) ponterős játékában bízó BKG, s szünetre is ez a 4 pontos Vasas vezetés maradt. A második félidőt 11-2-vel kezdve gyorsan fordított, és 5 ponttal ellépett a szigetszentmiklósi gárda.

Rendezte sorait, és egy 11-3-at "futva" a szakasz közepén visszavette a vezetést a Dormán Balázs (15 pont, 4 eladott labda, 3 gólpassz)-Andrássy Géza (13 pont)-Farkas Attila (12/3 pont, 4 gólpassz)-Bagó Martin (12 pont, 3 lepattanó) kvartett vezette vendég Vasas. A szakasz hajrájában fej-fej mellett haladt a két gárda - a harmadik negyed Nagy Botond dudaszóra dobott triplájával és 1 pontos hazai vezetéssel zárult. A találat nem törte meg a Vasast, amely 12-1-gyel indította a negyedik negyedet, amelynek közepére 10 pontos előnyt szerzett. Ebből már nem tudott visszajönni a hajrában kapkodó, akciói befejezését siettető, s ekkor már pontatlanul játszó BKG. A végén jóval pontosabb, tudatosabb, csapatként "több lábon álló" vendégek 16 ponttal győztek, s bejutottak az elődöntőbe.

A párharc végeredménye: 3-2 a Vasas Akadémia javára.

A 9-12. helyért

Óbudai Kaszások - Salgótarjáni KSE 75-87

A 33-19-re megnyert első negyeddel, valamint Hargitai Krisztián (23/12 pont), Dragasevic Veljko (16/3 pont, 6 lepattanó, 5-5 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda), Takács András (13 pont, 10 lepattanó), Karanfilovski Valentino (11/9 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) és Molnár Marcell (10/6 pont, 8 gólpassz) eredményes játékával alapozta meg a párharcot indító idegenbeli sikerét a Salgótarján az igazán hatékonyan Sedin Karavdic (19/6 pont, 4 lepattanó), Boinitzer Dávid (15/3 pont, 8 lepattanó) és Bencsik Barnabás (14/3 pont, 3-3 gólpassz és eladott labda) jóvoltából csak a második negyedben játszó óbudai együttes otthonában.

Nagykőrösi Sólymok KE - PVSK-Cargate 77-68

A 20-8-ra megnyert második negyednek, valamint Lakosa Ákos (24/12 pont, 4 gólpassz) és Timkó Norbert (20 pont, 8 lepattanó) ponterősségének köszönhetően szerzett előnyt a párharcban a Nagykőrös az erősen tartalékos, s ezúttal Erdei Ádám (13/9 pont, 5 lepattanó), Fülöp Zsombor (13/3 pont) és Futó Balázs (13 pont - 14 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó) találataira támaszkodó PVSK-fiatalok ellen.

Az 1-4. helyért

Ceglédi KE - DEAC U23 101-85

Az első negyedben a Ságodi Róbert (18/12 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda), Pollák Balázs (18/3 pont, 7 gólpassz), Gáspár Mátyás (14/6 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) és Neuwirth Bence (10/9 pont, 5 lepattanó) kosaraira alapozva a debreceni fiatalok ráijesztettek az alapszakasz győztes hazai gárdára, s remekül játszva 7 pontos előnyt szereztek. A második etapban azonban erőt demonstrált, s a szakaszt 36-13-ra nyerve megnyugtató, 16 pontos előnnyel vonult szünetre a házigazda. A kiegyenlített játékot hozó második félidőt követően végül Tóth Zoltán (25/12 pont, 6 lepattanó), Csaba György (25/6 pont, 3 gólpassz) és Dominik Herendic (19/3 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 10 gólpassz) ponterős játékával magabiztos győzelemmel kezdte a párharcot a CKE.

Az 5-8. helyért

KTE-Duna Aszfalt U23 - Bodrogi BAU Vásárhelyi Kosársuli 62-69

A küzdelmes, ellentétes félidőket hozó találkozó szünetében 11 ponttal még a leginkább Tóth Barna (15/6 pont - 17 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 szerzett labda) és Takács Erik (12 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda) találataira támaszkodó kecskeméti fiatalok vezettek. Fordulás után átvették az irányítást a vendég vásárhelyiek, akik Bálint Erik (17 pont), Pavlovic Vuk (14 pont, 12 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Varga Ákos (13/6 pont - 16 mezőnykísérlet -, 13 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda), valamint Kelemen Balázs (11/3 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda) vezérletével idegenben szereztek előnyt a párharcban.

Elite Basket - Dunaharaszti MTK 72-103

A nagy dobópárbajt hozó első negyedet mondhatni "lendületből" megnyerte az alapszakaszt a sereghajtó pozíciójában záró, ám a Bonyhád elleni párharcot nagy bravúrral megnyerő, s ezúttal Láncos Krisztián (22/3 pont, 9 lepattanó, 5 eladott labda), Nagy Dániel (17/3 pont) és Bodnár Balázs (11/6 pont, 5 lepattanó) találataira támaszkodó Elite. A folytatásban azonban a rájátszás első körében pihenő Dunaharaszti Jordan Santiago (29/9 pont, 8-8 lepattanó és gólpassz, 5 szerzett, 4 eladott labda), Csabay Ádám (18/12 pont), Kiss Kornél (14/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 5 eladott labda), valamint Joó Tamás (10 pont, 3 szerzett labda) vezérletével átvette a játék irányítását, és végül magabiztos, több mint 30 pontos győzelmet aratott.