Női Amatőr: Hosszabbításos utánpótlás-ütközet Szekszárdon
22
2022
2022. április 22.  |  17:44
A múlt és a jelenlegi hét közben egy bő fordulóra való mérkőzést rendeztek a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában. A Csata mindkét összecsapását biztosan nyerve erősítette meg helyét a táblázat élén. A Vasas csak nehezen győzött Győrött, a Szekszárd és a PEAC utánpótláscsapata pedig nem bírt egymással a rendes játékidőben - a hosszabbítás után a pécsiek örülhettek.

Csata DSE - Ajka 98-46

A vendégek, akiktől végül Szabó Bettina (7/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 3-3 eladott labda és gólpassz), Székely-Horváth Zsuzsanna (7/3 pont - 10 mezőnykísérlet -, 4 eladott labda, 2 blokk), valamint Shirian Fatime (7 pont, 12 lepattanó) bizonyult a legeredményesebbnek, egy negyedig tudták tartani a lépést az éllovassal. A második szakasztól elsősorban Toman Petra (26/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 8 szerzett labda), Szörényi Laura (14/12 pont, 3 lepattanó), Gyöngyösi Janka (13 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), Kastl Dóra (12 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) és Vladár Róza (10 pont, 3 lepattanó) jóvoltából nagy fölénybe került a Csata, és végül több mint 50 pont különbségű győzelmet aratott.

Sportdarázs-SMAFC - PINKK-PVSK U23 93-66

A 35-13-ra megnyert harmadik negyednek, valamint a Bakó Patrícia (29 pont, 8 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz)-Sitku Zsuzsanna (19 pont, 8 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz)-Ács Luca (15 pont, 6 lepattanó) trió ponterősségének köszönhetően győzték le biztosan a soproniak a tartalékos összetételben pályára lépve nagyrészt Schmidt Laura (16/3 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett, 6 eladott labda), Borbás Panni (13/3 pont, 4 lepattanó) és Temes Boróka (12/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó) találataira támaszkodó PINKK-fiatalokat.

Atomerőmű KSC Szekszárd II - NKA Universitas PEAC II 63-70 hosszabbítás után

Hosszabbításba torkollott a két utánpótláscsapat végig kiélezett, szoros csatája, amelyben a "túlórát" a Nagy Réka (25/3 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda), Bojtár Boglárka (20/6 pont, 3 lepattanó, 8 szerzett, 7 eladott labda) és Orbán Alexandra (13/9 pont, 11 lepattanó) kosaraira alapozó vendég pécsiek bírták jobban a nagyrészt Holcz Rebeka (25/6 pont, 11 lepattanó, 5 szerzett, 4 eladott labda), Sámóczi Zsófia (13/3 pont, 3 lepattanó), Andi Hanna (12 pont - 15 mezőnykísérlet -, 6-6 lepattanó és gólpassz. 4 eladott labda) és Horváth Dóra (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 13 lepattanó, 3 szerzett labda) pontjaiban bízó szekszárdiaknál. A pécsiek a rendes játékidő 60-60-as eredménye után a ráadást 10-3-ra megnyerve diadalmaskodtak.

MTK-TFSE - DVTK U23 102-54

Az első három negyedben nagy, sőt helyenként nyomasztó fölénybe játszva aratott Dömötör Petra (18/12 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Kenyeres Anett (17/3 pont, 4 szerzett, 3 eladott labda), Boros Dorka (16 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz), Gróf Júlia (12 pont), Burján Lívia (11/3 pont, 4 lepattanó, 6 szerzett labda), Úr Boglárka (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) és Vígh Bernadett (10 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda) vezérletével közel 50 pont különbségű győzelmet az MTK-TFSE. A tartalékos vendég diósgyőri fiatalok közül egyedül Virág Sára (10 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda) érte el a 10 pontot.

Bajai NKK - DEAC 52-70

A 29-9-re megnyert harmadik negyednek, valamint Baczuk Virág (21/9 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) és Mezei-Göttlinger Anna (16/3 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) ponterős játékának köszönhetően győztek biztosan a debreceniek a Pálfi Veronika (14/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 6 eladott labda), Tamás Gréta (11/3 pont - 19 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 eladott labda) és Istókovics Adél (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó) találataira támaszkodó bajai együttes otthonában.

MAFC - ZTE NKK 60-51

Fordulatos mérkőzésen a két középső szakaszban a hazaiak Karlócai Julianna (15/9 pont, 12 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz) és Aradi Zsanett (13 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda) kosaraira alapozva, nagy fölényben játszva győzték le biztosan a Pap Regina (20 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda)-Frindt Nikolett (11/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) kettős vezette zalai együttest.

UNI-Győr SzESE - Vasas Akadémia II 59-61

A nyitó etapot esélyeshez méltó játékkal 12 ponttal nyerte az Ulrich Zoé (19/9 pont), Kádár Orsolya (12 pont, 14 lepattanó, 7 eladott labda) és Aho Tyra (10/6 pont - 11 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 4 gólpassz) eredményességére építő Vasas. Ezt követően viszont nagyot változott a játék képe: a harmadik negyed végére Milkovics Réka (23/12 pont, 4 lepattanó) és Szőts Boglárka (12 pont) kosaraira alapozva a győri lányok ledolgozták hátrányukat. A záró etapban végig fej-fej mellett, váltott vezetéssel haladt a két együttes. Három perccel a befejezés előtt 3 ponttal még a hazaiak álltak jobban, de a hajrában egy 8-0-lal fordított a Vasas, és bár még dobtak egy triplát a hazaiak, végül a fővárosi együttes örülhetett.

Kanizsai Vadmacskák SE - Csata DSE 55-90

Minden negyedet megnyerve, de igazán nagy fölényben csak a második szakaszban játszva diadalmaskodott Gyöngyösi J. (18/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Toman Réka (15/9 pont), Gábor Lili (15/3 pont, 4 szerzett labda, 3 blokk), Kastl D. (10 pont, 7 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda), Toman P. (10 pont, 4 gólpassz) és Szörényi L. (10 pont, 3 lepattanó) vezérletével biztosan a Csata a mezőny legeredményesebb játékosa, Jurkó Noémi (21/9 pont, 6 lepattanó, 9 eladott labda, 3 gólpassz), Zsámár Panna (13 pont - 15 mezőnykísérlet -, 4 eladott labda) és Füredi Linda (9/3 pont, 4 szerzett labda, 2 blokk) találataira támaszkodó Nagykanizsa otthonában.

MTK-TFSE - Ajka 64-59

A küzdelmes, végig kiélezett, szoros első félidőt követően 5 ponttal a Hizsnyik Dóra (10 pont, 4 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), valamint Foltin Blanka (9 pont - 10 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó, 3 blokk) eredményességére építő vendégek vezettek. A harmadik negyed közepén 8 ponttal megugrott az Ajka, de erre egy 8-2-vel felelve gyorsan újra szorossá tették a találkozót a hazaiak. A negyedik negyed előtt egy triplányi előnyük volt a látogatóknak, akik a záró etap elején egy triplával megduplázták a különbséget. A szakasz közepén azonban egy 8-3-as futással 1 pontra megközelítette ellenfelét a Gróf Júlia (14/3 pont, 10 lepattanó)-Burján Laura (13/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó és eladott, 7 szerzett labda, 9 gólpassz)-Király Andrea (11/3 pont, 15 lepattanó, 3 eladott labda) trió vezette MTK-TFSE. Több mint háromperces "kollektív kosárcsend" után a hazaiak átvették a vezetést. Ekkor jó hatperces "pontatlanságát" megtörve még visszaszerezte a vezetést az Ajka, ám a mérkőzés egy 6-0-s hazai rohammal és 5 pontos MTK-TFSE sikerrel zárult.