Női Amatőr: Az SzPA csapata nyerte a zöld csoport csúcsrangadóját
11
2022
2022. április 11.  |  10:31
Nagyjából a papírforma érvényesült a múlt héten a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában. A Vasas tartalékosan a vártnál nehezebben, de "legyűrte" a Nagykanizsát, a BEAC fiataljai viszont igen erős összetételben pályára lépve felülmúlták a DEAC-ot. A zöld csoport csúcsrangadóját jobb hajrájával a listavezető SzPA csapata nyerte a KLKA együttese ellen, a szegedi lányok pedig küzdelmes mérkőzésen diadalmaskodtak a TFSE-MTK U23-as együttesének otthonában.

UNI-Győr SzESE - ZTE NKK 39-91

Az első három negyedben nagy fölényben játszva aratott Kovács Georgina (21/15 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda), Pap Regina (18 pont, 9 lepattanó) és Horváth Fruzsina (11 pont, 18 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda) vezérletével nagy különbségű győzelmet a ZTE. A találkozót 0/15-ös triplamutatóval záró hazai csapat legeredményesebb játékosának Király Anna (8 pont, 3 lepattanó) bizonyult.

Ajka - MAFC 59-56

Hiába adta a mezőny messze legeredményesebb játékosát Aradi Zsanett (23/6 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda) személyében a MAFC - sőt, a fővárosiak második legponterősebb tagja, Hegyi Hanna (13/3 pont, 4 lepattanó) is a legjobb dobó lett volna az Ajkában. Csakhogy amíg a MAFC-ból csupán hat, addig a Lendér Lilla (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 5 eladott labda)-Hizsnyik Dóra (10 pont, 4 lepattanó) kettős vezette hazai csapatból mind a kilenc pályára lépő játékos szerzett kosarat, így végül hazai siker született ezen a fordulatos, izgalmas, végig szoros összecsapáson.

ZTE NKK - Atomerőmű KSC Szekszárd II 78-56

Az első félidőben közel 20 pontos előnyt szereztek a hazaiak, a harmadik negyedben azonban a 10 pontos lélektani határ közelébe küzdötték vissza magukat Andi Hanna (15/3 pont - 19 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 6 eladott labda), Sámóczi Zsófia (12/6 pont, 5 lepattanó) és Csákvári Viktória (12/3 pont, 8 lepattanó) jóvoltából a szekszárdi fiatalok. Ez a jelek szerint nagyon sokat kivett a vendégekből. A negyedik negyed elején egy 17-4-es 4 percet "repesztve" a Pap Regina (19 pont, 6 lepattanó - mind támadó), Frindt Nikolett (18/3 pont, 5 lepattanó, 8 gólpassz), Kovács Georgina (15/9 pont - 16 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz) és Horváth F. (14 pont, 4 lepattanó) ponterős játékában bízó ZTE eldöntötte a találkozót a maga javára.

NKA Universitas PEAC II - UNI-Győr SzESE 83-58

A szünetig szerzett 20 pontos előnyére, Laczkó Sára (25/21 pont, 8 lepattanó), Ilina Selcova (24/6 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz) és Adenika Olawuyi (13 pont, 16 lepattanó, 2-2 blokk és gólpassz) kosaraira, valamint az 58-40-re megnyert lepattanózásra alapozva győzték le biztosan a pécsiek a Bánszegi Borbála (19/3 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda)-Perl Zsófia (12/6 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz)-Chroméj Hajnalka (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4 eladott labda, 3 gólpassz) trió vezette győri együttest.

Csata DSE - DVTK U23 123-41

Az első negyedben az egyedüliként 10 pont fölé jutó játékosuk, Tóth Franka (18/9 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett, 9 eladott labda, 3 gólpassz, 2 blokk) vezérletével a diósgyőri fiatalok még úgy-ahogy tartották a lépést az éllovas Csatával. A második etaptól viszont nyomasztó fölénybe kerültek a hazaiak, akik Szörényi Laura (19/12 pont), Toman Dóra (15/9 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda), Gyöngyösi Janka (15/9 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Toman Petra (14 pont - 15 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és gólpassz, 5 szerzett labda), Jánosi Virág (13 pont - 14 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 6 szerzett labda) és Gábor Lili (12 pont, 4 szerzett labda, 5 gólpassz) eredményességére építve több mint 80 ponttal győzött.

Vasas Akadémia II - Kanizsai Vadmacskák SE 77-71

Az erősen tartalékos Vasas Aho Tyra (22/6 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz), Kádár Orsolya (20 pont, 15 lepattanó, 3 eladott labda, 2 blokk) és Van Rijs Luca (11 pont, 7 lepattanó) kosaraira alapozva egy végig szoros, kiélezett találkozón tudta legyőzni a Jurkó Noémi (24/6 pont, 10 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda)-Füredi Linda (13/3 pont)-Bánhegyi Beatrix (10 pont - 14 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó, 4 gólpassz) trió vezetésével szívósan, jól küzdő Nagykanizsát.

Bajai NKK - PINKK-PVSK U23 59-79

Tamás Gréta (25/6 pont, 4 lepattanó) és Pálfi Veronika (15/3 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) ponterős játékával egy félidőn át tartotta a lépést a Baja a PINKK fiataljaival. Szünet után már Szücs Luca (17/3 pont, 9 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz), Kovács Kitti (14 pont, 12 lepattanó, 3 eladott labda), Jáhni Zsófia (14 pont, 7 lepattanó) és Tenyér Zsófia (10/3 pont, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) jóvoltából fölénybe kerültek a vendégek, és végül 20 pontos győzelmet arattak.

BEAC Újbuda - DEAC 84-64

Az első negyedet még 5 ponttal "elvitte" a leginkább Mezei-Göttlinger Anna (21/3 pont, 12 lepattanó, 5-5 eladott labda és gólpassz), valamint Mezei Dóra (10/6 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) találataira támaszkodó DEAC. A folytatásban azonban átvette az irányítást az erős összetételben pályára lépő hazai együttes, amely Boros Júlia (22/12 pont, 9 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Mérész Beatrix (17 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) és Orosz Zsófia (11/6 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) vezérletével a páros negyedekben egyértelmű fölényben játszva végül biztos, 20 pontos győzelmet aratott.

MTK-TFSE - Sportdarázs-SMAFC 70-52

Az első félidőben szerzet 24 pontos előnyének, valamint jórészt Burján Laura (16/9 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Dömötör Petra (11/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 5 eladott labda, 4 gólpassz), Vígh Bernadett (10 pont, 5 lepattanó) és Gróf Júlia (10 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) kosarainak köszönhetően győzte le az MTK-TFSE a szünet után elsősorban Bakó Patrícia (18 pont, 8 lepattanó), 4 eladott labda) és Ács Luca (13 pont, 6 lepattanó) jóvoltából feljavuló soproni együttest.

Szegedi KE - Kiss Lenke KA 59-66

Három negyed után 6 ponttal még az elsősorban Vér Violetta (12 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) és Pásztor Lili (10 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) eredményességére építő hazai együttes vezetett. A Nagy Zsófia (20 pont, 13 lepattanó, 3 gólpassz)-Ozsvárt Kata (12/12 pont, 5 eladott labda)-Nagy Andrea (12 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4 gólpassz) trió vezette KLKA azonban a remek negyedik negyedével fordított.

Szolnoki MÁV SE - Zsíros Akadémia Kőbánya 47-102

Minden negyedet megnyerve aratott Turi Eszter (24 pont, 14 lepattanó, 3 szerzett labda), Takács Dorina (15 pont - 17 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda), Fodor Lili (11 pont, 3 eladott labda) és Tálas Lívia (10 pont, 18 lepattanó) vezérletével fölényes győzelmet a Zsíros Akadémia a leginkább Csordás Rozina (10/3 pont - 18 mezőnykísérlet) és Márki Laura (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 eladott labda, 3 gólpassz) találataira támaszkodó szolnoki együttes otthonában.

SzPA-HSE - Kiss Lenke KA 80-70

A csoport csúcsrangadójává előlépő találkozón a második helyen álló vendég Kiss Lenke KA Szabó Enikő (16/12 pont, 5 eladott labda), Básti Gabriella (14 pont - 15 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 3 szerzett labda), Nagy A. (14 pont, 6 lepattanó) és Nagy Zs. (10 pont, 6 lepattanó) jóvoltából egészen a hajráig, a negyedik negyed közepéig tartotta a lépést az éllovas házigazda Szent Pál Akadémia együttesével. A 36. és a 39. perc között aztán az Ecker Janka (20/6 pont, 5 lepattanó, 6 eladott labda)-Óvári Fruzsina (17/9 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3-3 szerzett és eladott labda)-Fabini Borbála (17 pont, 7-7 lepattanó és eladott, 3-3 gólpassz és szerzett labda)-Somkuti Janka (12 pont, 11 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett labda) kvartett vezette vendéglátó egy 10-0-s rohammal eldöntve a maga javára a rangadót nagy lépést tett a bajnokság megnyerése felé.

BKG Príma Akadémia - Radobasket 49-92

Minden negyedet megnyerve, az első három szakaszban egyértelmű fölényben játszva aratott győzelmet Budai Dorina (18 pont, 11 lepattanó, 3 blokk), Kaluha-Guti Alexandra (13/9 pont, 5 szerzett labda, 3 gólpassz), Schiroky Szonja (13 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda) és Kovács Laura (12/6 pont - 17 mezőnykísérlet -, 3 szerzett labda) vezérletével, a lepattanózást 55-36-ra megnyerve a Radobasket. Hazai részről egyedül Levente Zsófia (17/6 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) jutott 10 pont fölé.

Tatai SE - ELTE Fortis 49-74

A szünetig megszerzett "teniszes" 25 pontos - 15-40 - vezetésének, valamint elsősorban Buzánczky Fanni (21 pont, 12 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz), Majsa Judit (15 pont, 4 lepattanó) és Csomor Flóra (13/3 pont, 6 lepattanó) eredményességének köszönhetően győzött biztosan az ELTE Fortis a Rabi Kiara (11 pont, 5 lepattanó, 6 szerzett, 4 eladott labda)-Horváth Dóra (11 pont, 4 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett labda) kettős vezette tatai együttes otthonában.

Nyíregyházi Kosársuli - Kecskeméti KC 106-50

Minden negyedet megnyerve győzte le Karakó Dorina (36 pont, 14 lepattanó, 2-2 blokk és gólpassz), Arad Zsófia (15 pont, 9 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 2 blokk), Dobó Lilla (13 pont, 4 lepattanó, 5-5 gólpassz és szerzett labda), Bárdos Mira (11/9 pont) és Karsai Zsóka (10 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) vezérletével fölényesen a Nyíregyháza a leginkább Bibok Liza (10 pont, 8 lepattanó) és Romhányi Kitti (9/9 pont) találataira támaszkodó kecskemétieket.

TFSE-MTK U23 - Szegedi KE 38-46

Kemény, küzdelmes, de kevés kosarat hozó találkozón elsősorban a 18-8-ra megnyert harmadik negyedének, illetve Czintos Boglárka (12/3 pont, 3 lepattanó), Tasi Rebeka (9/3 pont, 3 eladott labda, 4 gólpassz) és Vér Alexandra (8 pont, 3 lepattanó) kosarainak köszönhetően győzte le a Szeged a TFSE-MTK Szabó Evelin (12/6 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) és Takács Emese (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) vezette fiataljait.

Dávid Kornél KA - Törekvés SE 31-75

A fehérváriak az első negyedben Csegény Csenge (6 pont - 10 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó, 8 eladott labda), Rozsics Teodóra (6 pont - 14 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 4 eladott labda) és Ehmann Tímea (6 pont - 7 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó) révén még tartották a lépést a fővárosiakkal. A második szakasztól kezdve viszont már egyértelműen a Szilvási Kincső (14 pont, 4 lepattanó), Dobos Kira (11/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda), Egri Zsófia (10 pont, 4-4 lepattanó és szerzett, 3 eladott labda) és Ferenczi Lívia (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 5 eladott labda) kosaraira alapozó Törekvés csapatának akarata érvényesült.