Női Amatőr: MTK-TFSE - két nap, két véglet
04
2022
2022. április 4.  |  10:19
Két nap alatt két alsóházban tanyázó együtteshez látogatva Győrben remek játékkal simán győzött, majd Baján kikapott az MTK-TFSE csapata a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában. Ugyanitt rangadóvá lépett elő a Vasas II - BEAC összecsapás, amelyen mindkét fél igen erős összetételben lépett pályára, s amelyet izgalmas végjátékban végül a Vasas nyert. A Sportdarázs sem tudta megállítani a Csata csapatát. A MAFC végig fölényben játszva simán nyert a diósgyőri fiatalok otthonában, az Ajka pedig a harmadik negyedben bemutatott "lehengerlő" rohamával győzte le a szekszárdi fiatalokat. A zöld csoportban a Tata biztosan nyerte a BKG otthonában lejátszott alsóházi rangadót, a Nyíregyháza magabiztos győzelmet aratott Szegeden, az ELTE Fortis pedig küzdelmes mérkőzésen "kapta el" a TFSE-MTK fiataljait. Az akadémiai találkozón a KLKA simán nyert a DKKA otthonában, a Radobasket pedig az első félidőben eldöntötte a Szolnok elleni összecsapást

UNI-Győr SzESE - MTK-TFSE 64-97

Minden negyedet megnyerve aratott az extra dobóformát kifogó Dömötör Petra (28/21 pont - 7/7 tripla -, 5 lepattanó, 4 gólpassz) és Gróf Tímea (20/18 pont - 6/8 tripla), valamint Burján Laura (12/6 pont), Boros Dorka (12 pont, 4 lepattanó, 8 gólpassz) és Gróf Júlia (10 pont, 5 lepattanó) vezérletével fölényes győzelmet az MTK-TFSE a Rozmán Lilla (22/12 pont, 6 eladott labda, 4 gólpassz) és Baffy Fanni (17/9 pont, 5 lepattanó) ponterősségében bízó győri együttes otthonában.

Vasas Akadémia II - BEAC Újbuda 71-68

A két, ezúttal igen erős összetételben pályára lépő utánpótlás csapat színvonalas, fordulatos összecsapásán az első negyed után 5 ponttal a Szerencsés Tamara (19 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), Madár Kata (15/3 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz) és Salamon Zsófia (14 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) kosaraira alapozó Vasas, félidőben viszont egyetlen ponttal már a Mérész Beatrix (27 pont, 8 lepattanó)-Katona Boglárka (17/15 pont)-Boros Júlia (10 pont - 23 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 4 gólpassz) trió vezette vendég BEAC állt jobban. A harmadik negyedben nagy fölényben játszott, s annak végére 9 pontos előnyt szerzett a Vasas. A BEAC azonban nem tört meg, hanem nagyjából másfél perccel a befejezés előtt ledolgozta hátrányát, sőt több labdája is volt a fordításhoz. A végjátékban aztán a hazaiak játszottak pontosabban, s négy büntetőből hármat értékesítve ellenfelük fölé kerekedtek.

Sportdarázs-SMAFC - Csata DSE 50-85

A hazaiak - akik közül csak Bakó Patrícia (15/3 pont, 3 lepattanó) jutott 10 pont fölé - csupán a második negyedben voltak egyenrangú ellenfelei a Toman Réka (23/9 pont), a tripla-dupla közelében járó Toman Petra (17/3 pont, 10 lepattanó, 9 gólpassz), Strausz Edina (13 pont, 10 lepattanó) és Szörényi Laura (12 pont, 5 lepattanó) eredményességére, valamint a lepattanóharc 45-28-as megnyerésére építő Csata csapatának.

Ajka - Atomerőmű KSC Szekszárd II 72-53

Az első negyedben Shirian Fatime (18 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda), Szabó Bettina (15/3 pont, 3 gólpassz) és Székely-Horváth Zsuzsanna (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és szerzett labda) vezérletével 10 pont fölötti előnyre tett szert a hazai együttes. A folytatásban magukra találtak a szekszárdi fiatalok, akik Horváth Dóra (18 pont), Andi Hanna (11/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 6-6 lepattanó, gólpassz és eladott, 3 szerzett labda), Holcz Rebeka (11/3 pont - 18 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 6 eladott labda, 4 gólpassz) és Szücs Gréta (10/3 pont, 9 lepattanó) jóvoltából a második negyedben szorossá tették az összecsapást, a harmadik etapot pedig 5-0-lal kezdve át is vették a vezetést. Ezzel azonban úgy tűnt, "ellőtte puskaporát" a tolnai társulat, ugyanis egy 17-0-t "repesztett", és a harmadik negyed hajrájára gyakorlatilag el is döntötte az összecsapást az Ajka.

DVTK U23 - MAFC 40-84

A páratlan negyedekben nagy, mondhatni helyenként nyomasztó fölényben játszva aratott dr. Varga Barbara (24 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 2-2 blokk, eladott labda és gólpassz), Karlócai Julianna (16/9 pont, 14 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 6 gólpassz), Aradi Zsanett (15 pont, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) és Szeli Dorina (15 pont - 16 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 blokk) ponterős játékával 44 pontos győzelmet a MAFC. Hazai részről egyedül a DVTK U23-as együttese pontjainak felét jegyző Tóth Franka (20 pont, 8 lepattanó, 7 szerzett labda) jutott 10 pont fölé.

Bajai NKK - MTK-TFSE 64-57

Az első három negyedben, különösen a páratlan szakaszokban nagyon érződött a tartalékos vendégeken az előző napi győri találkozó okozta fáradtság. A harmadik negyed végére 16 pontos előnyt szerzett a Hilcz Alexa (23/18 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz)-Tamás Gréta (17 pont - 18 mezőnykísérlet -, 3 eladott labda, 4 gólpassz)-Istókovics Adél (11 pont - 13 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó) trió vezette Baja. A hazaiak a negyedik negyed közepére erre még rá tudtak tenni 2 pontot. Ekkor megindította a hajrát a Gróf J. (13 pont, 14 lepattanó,  szerzett labda, 3 gólpassz), Dömötör P. (10/6 pont - 11 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) és Úr Boglárka (10/6 pnt - 14 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) kosaraira alapozó MTK-TFSE, amely egy 13-0-lal az utolsó percben 5 pontra megközelítette a vendéglátókat, de fordítani nem tudott.

ELTE Fortis - TFSE-MTK U23 54-47

Hiába szerepeltek Takács Emese (14/6 pont - 19 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Szabó Evelin (11/9 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) és Galli-Hirling Borbála (11 pont - 15 mezőnykísérlet -, 26 lepattanó, 3 blokk) személyében 10 pont fölé jutó játékosok csak a vendég együttesben. A hazaiak Mérész Petra (9/9 pont - 10 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó), Simon Réka (9/3 pont, 4 lepattanó, 7 gólpassz), Darabos Sára (8 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz) és Vári Anna (8 pont - 13 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 eladott labda) eredményességére építve ha szűken is, de minden negyedet megnyerve diadalmaskodtak.

BKG Príma Akadémia - Tatai SE 55-86

Az alsóházi rangadón a szünetig szerzett 20 pont fölötti előnyének, a végül 53-38-ra megnyert lepattanózásnak, valamint a tripla-duplával "kacérkodó" Koncsár Eszter (18/3 pont, 8-8 lepattanó és gólpassz), továbbá Tóth Zsófia (16 pont, 10 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Kurucz Réka (15 pont, 8 lepattanó, 2-2 blokk, eladott labda és gólpassz), Horváth Dóra (14 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda) és Sulyák Noémi (10/6 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 eladott labda) eredményes játékának köszönhetően aratott fölényes győzelmet a Tata az elsősorban Levente Zsófia (16/3 pont, 7 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 6 szerzett labda) és Horváth Boglárka (10-10 pont - 12 mezőnykísérlet - és lepattanó, 5 gólpassz) találataira támaszkodó BKG otthonában.

Szegedi KE - Nyíregyházi Kosársuli 37-60

Három negyedet megnyerve, egyet - jelesül a harmadikat - pedig döntetlenre adva aratott ellenfele megelőzését érő, teljesen megérdemelt győzelmet Arad Zsófia (21/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Dobó Lilla (14 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda) és Karakó Dorina (10 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda) vezérletével a jól védekező Nyíregyháza a nagyrészt Czintos Boglárka (11 pont - 15 mezőnykísérlet -, 7 eladott labda) és Szabó Réka (10 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) találataira támaszkodó szegedi együttes otthonában.

Dávid Kornél KA - Kiss Lenke KA 47-85

Az első három negyedben egyértelműen jobban, pontosabban játszva nyerte meg Nagy Zsófia (32 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda) és Kozma Renáta (20/18 pont - 6/8 tripla -, 3 lepattanó) ponterős játéka révén fölényesen az "akadémiai ütközetet" a Kiss Lenke KA az elsősorban Csegény Csenge (10 pont - 14 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 5 eladott labda) és Vas Beatrix (9/3 pont - 10 mezőnykísérlet -, 7-7 lepattanó és gólpassz, 4 szerzett labda) pontjaiban bízó DKKA otthonában.

Radobasket - Szolnoki MÁV SE 90-70

A szünetig megszerzett 25 pontos vezetésnek, valamint nagyrészt Budai Dorina (22 pont, 4 lepattanó), Schiroky Szonja (17 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz) és Kaluha-Guti Alexandra (10 pont, 3-3 gólpassz és szerzett labda) eredményességének köszönhetően győzte le biztosan a Radobasket a második félidőben elsősorban Márki Laura (25/15 pont, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Munkácsi Adél (12/9 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) és Csordás Rozina (11/6 pont - 12 mezőnykísérlet -, 3 eladott labda) jóvoltából alaposan feljavuló szolnoki együttest.

Kecskeméti KC - Törekvés SE 44-91

Minden negyedet megnyerve aratott Dobos Kira (18/9 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda), Egri Zsófia (16 pont, 12 lepattanó, 3 gólpassz), Darázsi Dóra (10/6 pont, 5 szerzett, 4 eladott labda, 3 gólpassz) és Mohos Eszter (10/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) vezérletével közel 50 pontos győzelmet a Törekvés. Hazai részről Bibok Liza (18 pont, 10 lepattanó) jutott 10 pont fölé, Pettner Hanna 9/3 ponttal - 10 mezőnykísérletből -, 7 lepattanóval és 5 eladott labdával zárta a találkozót.