Férfi NB I B: Hosszabbítás után verte az NKA Pécs a Vasast
21
2022
2022. március 21.  |  09:35
Érdekes fordulón van túl a férfi másodosztály mezőnye, több mérkőzés is váratlanul szorosan alakult a piros csoportban. A legszorosabb az NKA Pécs-Vasas találkozó volt, amelyen nem is született döntés 40 perc alatt - a hosszabbítást aztán a pécsiek bírták jobban. A másik pécsi együttes, a PVSK-Cargate viszont éppen a hajrát nem bírta - úgy kapott ki Nagykőrösön, hogy a negyedik negyed közepéhez közeledve még 9 ponttal vezetett. A MAFC ráijesztett, és alaposan megszorongatta a Jászberényt, ahogy a Pápa is a tartalékos Honvédot. A zöld csoportban a DEAC fiataljai kétszer is 100 pont fölé jutva győztek, a Cegléd már alapszakaszgyőztesként is megnyerte az Újpest elleni rangadót, a Hódmezővásárhely pedig azok után, bő hete 2 ponttal győzött Dunaharasztin, ezúttal egyetlen ponttal nyert a Pénzügyőr otthonában.

Bajai Bácska FKE - Salgótarjáni KSE 63-100

Egységes csapatjátékának, a nyitó és különösen a záró szakaszban mutatott egyértelműen jobb, pontosabb játékának, továbbá Dragasevic Veljko (17/12 pont, 3 lepattanó), Takács András (17/3 pont, 12 lepattanó), a tripla-dupla közelében járó Karanfilovski Valentino (15/3 pont, 8 lepattanó, 10 gólpassz), Kuttor Gergő (12 pont, 3 lepattanó), Nshimba Joel (10 pont, 11 lepattanó) és Steve Rosemond (10 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz) kosarainak, no meg a 49-31-re megnyert lepattanózásnak köszönhetően nyerte simán az alsóházi rangadót a főként Jakab Péter (20/6 pont - 24 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó) és Goldring József (18/12 pont - 20 mezőnykísérlet -, 4-4 lepattanó és eladott labda, 7 gólpassz) jóvoltából a játékot a két középső szakaszban kiegyenlítetté tevő bajai együttes otthonában.

Jászberényi KSE - MAFC 92-86

Alaposan ráijesztett a Csapai Péter (23/9 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda)-Tóth Péter (20/9 pont, 8 lepattanó, 7 eladott labda, 9 gólpassz)-Lakits András (11/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz) trió vezette MAFC a jászsági legénységre, hiszen az első negyed után 10 ponttal járt ellenfele előtt a patinás fővárosi alakulat. Ezt követően rendezte sorait, és Olasz Ádám (19 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda), Nebojsa Dukics (17/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Velkey János (16/6 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Lewis Chester (13/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda) és Kucsora Csaba (10/6 pont, 5 gólpassz) vezérletével átvette a játék irányítását, s a harmadik negyed hajrájában 10 pontos előnyre tett szert a Jászberény. A MAFC nem tört meg, hanem a harmadik negyed utolsó és a negyedik negyed első másfél percében egy 14-0-t repesztve visszaszerezte a vezetést. Ez azonban a jelek szerint túl sokat kivett a vendégekből: a Jászerény egy 15-2-vel reagálva a szakasz közepén 9 pontos előnyt szerzett, és végül megnyerte a színvonalas, fordulatos találkozót.

Óbudai Kaszások - Veszprémi Kosárlabda Kft. 96-78

Horváth Ákos (20/18 pont, 5 lepattanó), Szabó Péter (19 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz) és Dancsecs András (12/9 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4 gólpassz) jóvoltából a tartalékos veszprémiek a negyedik negyed közepéig tudták tartani a lépést a jóval hosszabb kispaddal rendelkező Kaszások gárdájával. Az utolsó 4 percet 18-4-re nyerve végül közel biztosnak látszó, 20 pontos győzelmet arattak az igen jó dobóformát kifogó Fekete Viktor (30/24 pont - 8/13 tripla -, 6-6 lepattanó és gólpassz), Boinitzer Dávid (14/6 pont, 9 lepattanó), Sedin Karavdic (14/6 pont, 5 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz), illetve Czura Attila (13 pont 7 lepattanó, 5 gólpassz) eredményességére, valamint a 46-35-re megnyert lepattanózásra építő hazaiak.

NKA Pécs - Vasas Akadémia 85-78 hosszabbítás után

A végig kiélezett, szoros találkozón bő másfél perccel a rendes játékidő letelte előtt még 6 ponttal vezetett a Scherer Bálint (24/18 pont - 6/8 tripla), Nemanja Djordjevics (13/3 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz), Kollár Bence (12 pont, 4 lepattanó) és Meszlényi Róbert (10 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda) kosaraira alapozó hazai gárda. Ezután azonban egy 9-1-gyel fordított a Radics Gerzson (22/3 pont, 7 lepattanó)-Kerkai Ákos (17/9 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda)-Andrássy Gáza (14 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda)-Boros Márk (11/3 pont) kvartett vezette Vasas - Djordjevics a hazaiaknak mentette hosszabbításra a mérkőzést. A "túlóra" elején a Vasas szerzett vezetést, majd egy 7-0-lal elléptek a hazaiak. A fővárosi együttes a hosszabbítás közepére ledolgozta hátrányát, s két perccel a hosszabbítás befejezése előtt újfent egyenlő állást mutatott az eredményjelző. Ezt a két percet aztán a hazaiak bírták jobban, akik egy 9-2-vel megnyerték az izgalmas, színvonalas összecsapást.

TF-BP - BKG Príma Akadémia 82-88

A hazai gárda egy 7-1-gyel állva hagyta a BKG-t a mérkőzés elején, majd a vendégek rendezték soraikat, s a nyitó negyed második felében az első percekhez képest 180 fokos fordulat állt be a játék menetében: egy 12-2-vel elléptek a vendégek. Ettől kezdve a találkozó egy üldözőversenyre kezdett hasonlítani: hol ellépett Nick Allen (21 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda), Nagy Botond (20/9 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 8 gólpassz), Buzás Bence (19 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) és Nagy Benedek (14/9 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz) ponterős játékával a BKG, hol pedig Tichov Dominik (24/12 pont, 5 eladott labda), Nagy Szabolcs (16/6 pont, 7 lepattanó), Szűcs Péter (14/12 pont, 4 lepattanó) és Szántó Dániel (11/3 pont, 5 lepattanó, 6-6 gólpassz és eladott labda) jóvoltából felzárkózott a TF. A hazaiak a hajrában egy 15-6-os rohammal 4 pontra feljöttek, de fordítani nem tudtak.

Budapesti Honvéd SE - Conoil Pápa KC 78-72

Az erősen tartalékos, több kulcsjátékosát is nélkülöző Honvéd ugyan Markovic Luka (25 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Völgyi Marcell (11 pont, 7 lepattanó) és Tanoh András (11 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda) kosaraira alapozva a harmadik negyed végére 10 pont fölötti előnyt szerzett. A Sonyák Béla (23/6 pont)-Koma Dániel (17 pont, 6 lepattanó)-Murai Gábor (13/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz)-Hódi Patrik (11/9 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) kvartett vezette, szívósan küzdő Pápa a hajrában 2 pontra is felzárkózott, de a kritikus szituációkban két addig 4-4 triplát is elrontó hazai játékos, Takács Dániel és Kopácsi Ákos is betalált távolról. Ennek köszönhetően a Honvéd ha a vártnál jóval nehezebben is, de "legyűrte" a megalkuvás nélkül harcoló Pápa csapatát.

Nagykőrösi Sólymok KE - PVSK-Cargate 78-68

A harmadk negyed után még a Popadic Miljan (16/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda)-Farkas Dániel (11/9 pont, 3 szerzett labda)-Goldring Gergő (10/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó) trió vezette PVSK-Fiataloknak volt 10, sőt még a negyedik negyed közepén is 9 pontos  előnyük. Az utolsó közel 6 percben azonban "lefagyott" a pécsi csapat támadójátéka, s a Fehér Péter (16/9 pont, 7 lepattanó), Lakosa Ákos (14/9 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda), Molnár Miklós (13/6 pont) és Mester Márk (12/6 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) eredményességére építő hazaiak "szárnyra kaptak". A vendéglátók előbb három triplával egyenlítettek, majd a végjátékban hibátlanul büntetőzve, mindent egybevetve egy "őrült", 19-0-s hajrával nemcsak fordítottak, hanem végül 10 ponttal meg is nyerték a találkozót.

DEAC U23 - Elite Basket 121-49

Azok után, hogy a múlt héten megtörte hosszú vereségsorozatát, Debrecenbe erősen tartalékosan utazott el az Elite gárdája, így a DEAC fiataljai Fábián Szabolcs (22/3 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett labda, 2 blokk), Kiss Kolos (16/6 pont, 4 lepattanó), Kovács Ákos (15 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), Ságodi Róbert (13/9 pont, 4 szerzett labda, 8 gólpassz), Pollák Balázs (13/9 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) és Ekenedlichukwu Udumezue (11/3 pont, 3 lepattanó) vezetésével minden negyedet megnyerve fölényes győzelmet arattak a Láncos Krisztián (21/3 pont, 5 lepattanó, 3 blokk), Nagy Dániel (14/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) és Bodnár B. (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) találataira támaszkodó törökbálintiak ellen.

Ceglédi KE - Újpest-MT 79-67

A már alapszakaszgyőztes Cegléd a 22-13-ra megnyert elsőnegyednek, valamint Tóth Zoltán (20/12 pont, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz), Mészáros Máté (12/12 pont), Tóth Norbert (11 pont, 9 lepattanó) és Csaba György (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 5 gólpassz) eredményes játékának köszönhetően nyerte meg a rangadót a Zoran Talley (25/9 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda), Pongó Martin (16 pont, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) és Horváth Márton (10 pont, 7 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz) kosaraira alapozó, s a lepattanóharcot nagy fölénnyel, 43-27-re megnyerő újpesti gárda ellen. A nagy különbséggel elbukott lepattanózást a kiváló (14/21, 66%) triplázással tudta ellensúlyozni a Cegléd az ebben a "műfajban" valamivel az átlagos alatt (4/20, 20%) teljesítő vendég együttessel szemben.

MEAFC-Miskolc - Dunaharaszti MTK 98-70

Az első negyed utolsó bő három percében bemutatott 16-4-es száguldásával a Jordan Santiago (16 pont, 6-6 lepattanó és szerzett, 7-7 gólpassz és eladott labda)-Fekete Bálint (13/12 pont, 5-5 lepattanó lés eladott labda)-Kiss Kornél (12/6 pont, 4 gólpassz) trió vezette vendég Dunaharaszti alaposan ráijesztett a miskolci együttesre, és 9 pontos előnnyel zárta az első 10 percet. Ebből az előnyből szünetre is maradt egyetlen, de térfélcsere után a MEAFC egységes csapatmunkával, Szögi Ádám (18/3 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz), Tóth Bence (16/3 pont, 3-3 szerzett és eladott labda), Csák Bence (14/12 pont - 4/4 tripla -, 3 gólpassz), Pintér Dávid (14/3 pont, 8 lepattanó) és Kozák Márton (12 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 5 szerzett labda) vezérletével valósággal átrohant a vendég együttesen. A harmadik etapot közel 30(!) ponttal, 33-6-ra nyerve végül a papírformának megfelelően magabiztos győzelmet aratott a vendéglátó.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - Békési SzSK 75-85

A remek 19-9-re megnyert első, valamint az óriási dobópárbajban 27-24-re "behúzott" második negyednek köszönhetően, Asszú Ádám (29/18 pont, 6 lepattanó) és Jordan Madrid Andrews (21/3 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett, 6 eladott labda) ponterősségével a hazaiak szünetre 13 pontos előnyt szereztek. A harmadik negyedben aztán a lendületesen és igen hatékonyan, pontosan játszó viharsarki legénység egy viharos, 1 híján 20 ponttal, 32-13-ra megnyert harmadik negyedre, továbbá elsősorban Danijel Krsztics (25/9 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz), Cvijin Patrik (17/6 pont, 12 lepattanó), Balog Gábor (14/9 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) és Olic Milos (10/6 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda, 5 gólpassz) kosaraira alapozva fordított, és 6 pontos előnnyel várhatta a záró etapot. Ennek közepén 2, majd a hajrában egyszer még 3 pontra felzárkóztak a hazaiak, de a kritikus pillanatokban a vendégek rendre újítani tudtak, így végül csapatként "több lábon állva" 10 ponttal győztek.

Pénzügyőr SE - Bodrogi BAU Vásárhelyi Kosársuli 78-79

Remekül kezdtek, s az első negyedben 10 pontos előnyre tettek szert a Horváth Barnabás (25/12 pont, 3 gólpassz), Koflanovics Kristóf (14/12 pont, 4 gólpassz), Nemes Milán (13/3 pont) és Szálas Gábor (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó) eredményességére építő hazaiak. A folytatásban feljavult a Varga Ákos (28/15 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz)-Semin Burko (15 pont, 8 lepattanó)-Kelemen Balázs (11/9 pont) trió találataira, valamint Pavlovic Vuk (8 pont - 9 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 13 gólpassz) hatalmas mezőnymunkájára támaszkodó Vásárhely, s a negyedik negyedet döntetlen állásról kezdhették a felek. Ezt 4-0-lal kezdték a vendég vásárhelyiek, de a szakasz közepén egy 11-4-es rohammal a Pénzügyőr visszaszerezte a vezetést. Erre egy 10-2-vel reflektált a Kosársuli. Az utolsó perc előtt 1 pontra feljöttek a vendéglátók, de az izgalmas utolsó percben már nem esett kosár, így a vendégek örülhettek.

SMAFC 1860 KA - Elite Basket 83-70

A sereghajtó Elite Láncos Krisztián (21 pont, 16 lepattanó, 5 eladott labda), Somogyfoki Szabolcs (15 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) és Jilling László (14/9 pont) kosaraira alapozva a harmadik negyed hajrájáig tartotta a lépést a SMAFC-cal. A harmadik negyed utolsó és a negyedik etap első nagyjából két és fél percében a leginkább Kovács Benedek (16 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz, 4 blokk), Schöll Richárd (14 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 gólpassz, 3 blokk), Vincent Fernandez (13/9 pnt, 6 lepattanó, 5 gólpassz), Soós Bence (11/9 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) és Heiszenberger Norbert (11/9 pont) találataira támaszkodó soproniak egy 12-2-es rohammal 10 pont fölötti előnyt szereztek, és ezt követően az Elite már nem tudta igazán szorossá tenni a hajrát.

Atomerőmű KSE Bonyhád - DEAC U23 73-102

Három negyedet megnyerve, a második etapot döntetlenre adva, a nyitó és a záró szakaszban nagy fölényben játszva arattak Neuwirth Bence (27/21 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Pollák Balázs (25/6 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 7 gólpassz), Kovács Ákos (19/6 pont, 6 lepattanó) és Ságodi Róbert (10/6 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) vezérletével magabiztos győzelmet a debreceni fiatalok a Pajor Dávid (15/9 pont, 4-4 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda), Baki Sándor (14/6 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda), Szalai Milán (10/6 pont - 11 mezőnykísérlet -, 3 eladott labda) és Frank Áron (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 gólpassz) pontjaiban bízó Bonyhád otthonában.