Férfi NB I B: Rangadót nyert a BKG a Vasas ellen
07
2022
2022. március 7.  |  10:06
Nem hibázott a listavezető Honvéd, kétszer is győzött legfőbb üldözője, a Jászberény, simán nyerte a tartalékos Vasas elleni rangadót a BKG, nagy csatában verte a TF-BP a PVSK fiataljait, a MAFC pedig simán győzött Salgótarjánban az NB I B piros csoportjában. A zöldben a Hódmezővásárhely izgalmas végjátékban verte a DEAC fiataljait, Dunaharasztiban győzött a Győr, Kecskeméten az Újpest, Bonyhádon pedig a Tiszaújváros. Simán verte a Cegléd a SMAFC-ot, a Békés a harmadik negyed közepéig tartotta a lépést a MEAFC-cal, a Pénzügyőr pedig alsóházi rangadót nyert az Elite ellen.

Jászberényi KSE - Veszprémi Kosárlabda Kft. 93-85

Ellentétes előjelekkel készült a két Honvéd-verő együttes az összecsapásra. Az éllovast a bajnoki nyitányon egy, a jelenlegihez képest teljesen más összetételben legyőző Veszprém legutóbb saját pályáján maradt alul a BKG ellen, a Jászberény pedig a legutóbbi fordulóban törte  meg a Veszprém elleni veresége óta megállíthatatlannak tűnő, s azóta sorozatban 20 mérkőzést megnyerő Honvéd nagy sorozatát.

A szoros, kiélezett csata első negyedében 5 pontos vezetést szereztek a hazaiak, majd szünetre 1 pontra feljött, a harmadik negyed végén pedig egy 7-0-s futással fordítani is tudott a Stefan Glogovac (22/6 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 2 blokk), Szabó Péter (20/6 pont, 3 lepattanó), Horváth Ákos (15/6 pont, 3-3 lepattanó, 3 eladott labda és gólpassz), valamint Dancsecs András (14/12 pont, 4 gólpassz) kosaraira alapozó Veszprém, amely 3 pontos előnyről várhatta a negyedik negyedet. Ennek elején volt már 7 egységnyi is a vendég előny, ám a szakasz közepén egy 16-2-t "repesztve" 7 pontos előnnyé alakította nem sokkal korábbi ugyanekkora hátrányát a több kulcsjátékosa, Lewis, Kucsora és Rosic hiányában Velkey János (31/15 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda, 3 gólpassz), Miljan Rakics (22/9 pont, 7 lepattanó, 8 gólpassz) és Meleg Károly (20/9 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz) ponterős, hatékony, jó játékára építve a Jászberény, amely a hajrában már nem adta ki kezéből a vezetést.

Budapesti Honvéd SE - Óbudai Kaszások 88-71

A 31-16-ra megnyert harmadik negyednek, valamint Markovic Luka (26 pont, 8 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda, 3 gólpassz), Kopácsi Ákos (16/12 pont, 5 gólpassz), Völgyi Marcell (11 pont, 5 lepattanó) és Stefan Mijovics (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 4 gólpassz) eredményességének, no meg Simon Kristóf hatékony szervező játékának köszönhetően győzte le a Honvéd a Czura Attila (22/3 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz)-Sedin Karavdic (21/3 pont, 8 lepattanó)-Fekete Viktor (10/6 pont, 3 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) trió vezette óbudai együttest.

Jászberényi KSE - Nagykőrösi Sólymok KE 96-65

11-2-es repülőrajttal kezdett a hazai gárda, amely a nyitó szakaszban végig nagy fölényben játszva 16 pontos előnyre tett szert. A második negyedet két triplával indította, s 10 pontra feljött az elsősorban Lakosa Ákos (15/3 pont, 3 lepattanó), Molnár Bence (14 pont) és Timkó Norbert (10 pont, 5 lepattanó) találataira támaszkodó, ám összesen csupán három darab hárompontos kosarat szerző Nagykőrös. Ezt követően egy 18-3-at "repesztve" a félidő hajrájában 25 pontos előnyre tett szert a 22 perc alatt dupla-duplát elérő Homoki Donát (32/3 pont, 12 lepattanó), a szintén dupla-dupláig jutó Olasz Á. (10 pont, 10 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz, 2 blokk) és M. Rakics (15/9 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz) remeklésével a vendéglátó, s ezzel el is döntötte a találkozót.

Bajai Bácska FKE - Veszprémi Kosárlabda Kft. 95-118

A szünetig szerzett 21 pontos vezetésének, valamint Füzi Róbert (35/18 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz), Szabó P. (21/15 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 6 gólpassz), Dancsecs András (16/12 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz), Glatz Soma (16/12 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) és S. Glogovac (10 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz) kosarainak köszönhetően győzött a Veszprém. Szünet után a hazaiak Jakab Péter (43/21 pont, 9 lepattanó), Goldring József (18/6 pont, 7 eladott labda, 4 gólpassz), Végh Botond (10/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda), Szatmári Szabolcs (10/6 pont, 3 lepattanó) és Obermann Norbert (10 pont, 3 gólpassz) jóvoltából kiegyenlítetté tették a játékot, de a nagy dobópárbajt hozó találkozón a veszprémi siker nem forgott veszélyben.

NKA Pécs - Conoil Pápa KC 101-60

A 31-14-re megnyert nyitó szakaszra, Scherer Bálint (19/12 pont - 4/4 tripla), Nemanja Djordjevics (17/3 pont, 9 lepattanó), Kazy Balázs (10/6 pont (2/2 dupla és tripla) és Rátvay Balázs (10 pont, 3 lepattanó) találataira, valamint a 45-28-ra megnyert lepattanózásra alapozva az első három negyedben kézben tartva az irányítást aratott fölényes győzelmet az NKA az ezúttal főként Sonyák Béla (16/9 pont) és Koma Dániel (12 pont) pontjaiban bízó Pápa ellen.

Salgótarjáni KSE - MAFC 81-100

Az 33-11-re megnyert első 10 percének, továbbá Tóth Péter (24/9 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 7 gólpassz), Csapai Péter (19 pont, 3 lepattanó), Bordács Soma (16 pont, 15 lepattanó, 4 gólpassz) és Lakits András (15/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) ponterős játékának köszönhetően a harmadik negyed hajrájára 29 pontos előnyben volt a MAFC. A negyed hajrájában egy 11-1-gyel 20 ponton belülre kerültek a hazaiak, sőt a negyediket 7-1-gyel indítva a 10 pontos lélektani határhoz közelítettek. A hajrára azonban a fővárosiak rendezték a soraikat, nem engedték 10 ponton belülre a Dragasevic Veljko (23/9 pont, 3 lepattanó, 6 gólpassz)-Nshimba Joel (16/3 pont, 5 lepattanó)-Steve Rosemond (12/3 pont, 3 lepattanó)-Takács András (11/3 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) trió vezette Salgótarjánt, s összességében magabiztos győzelmet arattak.

TF-BP - PVSK-Cargate 78-75

A mérkőzés elején inkább a hazai gárda akarata érvényesült, amely 17-10-re elhúzott. A negyed végén felzárkózott, a második etapban előbb fordított, majd a szakasz közepén egy 9-0-lal 10 pont fölötti előnyt szerzett a Goldring Gergő (22/9 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz), Mándity Markó (12/3 pont, 3 lepattanó, 9 gólpassz) és Hőgye Patrik (11/3 pont, 5 lepattanó) kosaraira alapozó pécsi együttes, amely kerek 10 ponttal vezetve fordult a második félidőre. Ezt azonban 11-1-gyel kezdve, a harmadik negyed közepére Tichov Dominik (27/12 pont, 7 lepattanó), Szántó Dániel (19/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz) és Peringer Balázs (16 pont, 8 lepattanó) ponterős játékával ledolgozta hátrányát a TF.

Ekkor ugyan dobtak egy triplát a vendégek, de ez sem törte meg a fővárosi együttes lendületét, amely ezt követően egy 8-0-t "repesztve" egy 19-4-es hét és fél perccel 5 pontos előnyt szerzett. A szakasz hajrájában rendezte sorait a PVSK-Cargate, s visszavette a vezetést, de a negyed Tichovnak a saját büntetőjéről dobott hármasával, s 2 pontos hazai vezetéssel zárult. Úgy tűnt, a nem mindennapi tripla demoralizálta a vendégeket, a negyedik negyedet ugyanis egy 10-2-s négy perccel indítva úgy tűnt, döntő csapást mér a TF a PVSK fiataljaira. A vendégek azonban a szakasz közepén egy 8-0-lal szorossá tették a találkozót - a végjátékban még amolyan minden mindegy alapon triplákkal az utolsó percben egyetlen pontra felzárkóztak. A hazaiak legeredményesebb játékosának, Tichovnak a keze azonban nem remegett meg a büntetővonalon, így a fővárosiak nyerték ezt a fordulatos összecsapást.

BKG Príma Akadémia - Vasas Akadémia 79-58

Az alapszakasz hajrájában még dobogós pozícióra hajtó két gárda összecsapásán a BKG Nagy Botond (28/18 pont, 5 gólpassz), Nick Allen (19/3 pont, 7 lepattanó) és Halász Ákos (12/3 pont, 4 lepattanó) vezérletével a harmadik negyedet leszámítva kézben tartva a játék irányítását győzte le biztosan a Medve Máté (21/12 pont, 3 lepattanó)-Andrássy Géza (16 pont, 7 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett, 3 eladott labda)-Farkas Attila (11/3 pont, 3 gólpassz) trió vezette, de irányítóját, Moravcsik Áront és centerét, Bagó Martint nélkülöző Vasas csapatát.

Atomerőmű KSE Bonyhád - Elite Basket 99-61

Az előző hetekhez képest jóval erősebb összetételben pályára lépő Elite a mezőny messze legeredményesebb játékosa, Láncos Krisztián (30/6 pont, 16 lepattanó - 10 támadó -, 7 eladott labda) és Somogyfoki Péter (11 pont - 18 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz) kosaraira alapozva csak a harmadik negyedben volt egyenrangú ellenfele a Bonyhádnak. A hazaiaktól nem kevesebb mint 7 játékos szerzett kétszámjegyű pontot: Pajor Dávid (20/18 pont, 7 lepattanó, 6 szerzett labda, 3 gólpassz), Frank Áron (18/3 pont, 8-8 lepattanó és gólpassz, 3 szerzett labda),  Heimann Gergő (13/6 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda), Szalai Milán (12/6 pont - 14 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Tömösváry Máté (11/3 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz), Orgona Gergő (11/3 pont, 3 szerzett labda) és Baki Sándor (10 pont, 5 szerzett labda).

KTE-Duna Aszfalt U23 - Újpest-MT 61-69

A nyitó és a záró szakaszban valamivel jobban és pontosabban játszva tudtak nyerni Varga Dániel (18 pont, 5 lepattanó), Zoran Talley (15/3 pont, 6 lepattanó) és Katona Bence (11 pont - 14 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 7 eladott labda, 6 gólpassz) vezérletével az újpestiek a még náluk is (3/18, 16,66%) gyengébben (1/22, 4,5%) triplázó kecskeméti fiatalok otthonában. A hazai csapatból egyedül Tóth Balázs (12 pont - 14 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 eladott labda) jutott 10 pont fölé.

Ceglédi KE - SMAFC 1860 KA 95-63

A Schöll Richárd (12 pont, 11 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), Vincent Fernandez (11/9 pont, 6 eladott labda, 5 gólpassz) és Kovács Benedek (11 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda, 2 blokk) kosaraira alapozó soproni együttes a második negyed közepéig tartotta a lépést az éllovas hazaiakkal. Ekkor egy 17-1-es "száguldással" elhúzott a Csaba György (23/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Dominik Herendic (16 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda, 8 gólpassz), Kovács Bálint (12 pont, 3 lepattanó), Tóth Norbert (10-10 pont és lepattanó), valamint Erdei Márk (10/6 pont) vezette Cegléd, amely megnyugtató, 20 pontos vezetéssel fordult a második félidőre. A harmadik negyed elején állandósult a 20 pont körüli hazai vezetés, majd az etap közepén egy 11-2-es rohammal közel 30 pontos előnyre szert téve a felvonás végére eldöntötte a mérkőzést a Cegléd - amelynek minden pályára lépő játékosa szerzett pontot.

MEAFC-Miskolc - Békési SzSK 81-65

Viharos, 12-2-es kezdésével a MEAFC valósággal állva hagyta a viharsarkiakat. A Békés egy időkéréssel megtörte a hazai lendületet, s egy 6-0-lal szorossá tette a találkozót. A nyitó etap végül 5 egységnyi hazai vezetéssel zárult. A második szakaszt 8-3-mal kezdve két és fél perc alatt ledolgozták az első negyed végi hátrányukat a nagyrészt Danijel Krsztics (29/15 pont, 4-4 lepattanó, szerzett és eladott labda), Balog Gábor (13/9 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) és Nemanja Acsimovics (12 pont - 15 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó) eredményességére építő vendégek. Ezt követően szünetig fej-fej mellett haladtak a felek, nagy küzdelem mellett 2 pontos hazai vezetéssel zárult az első félidő.

A második egy fordítást jelentő vendég triplával indult, ám erre egy 7-0-lal reagálva 6 ponttal megugrott a MEAFC. Nem tört meg, hanem a szakasz közepén egy 7-2-vel 1 pontra felzárkózott a Békés. A negyed hajrája azonban a Kozák Márton (15/6 pont, 8 lepattanó, 7 gólpassz)-Szögi Ádám (15/3 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz)-Csák Bence (11/9 pont, 3-3 gólpassz és eladott labda) trió vezette borsodi "brigádé" volt, amely egy 12-1-et "repesztve" 12 pontos vezetést szerzett. A záró etap elején egy 5-1-gyel 16 pontosra növelte előnyét a MEAFC - amelyből 11 játékos is eredményes volt -, és innen már nem volt visszaút. A hajrában vezetett már 20 ponttal is a Miskolc, amely a harmadik negyed hajrájától kézben tartva az irányítást újabb győzelmet aratott.

Bodrogi BAU Vásárhelyi Kosársuli - DEAC U23 84-82

Az óriási dobópárbajt hozó első negyedet 4, a küzdelmesebb második etapot 3 ponttal nyerve szünetig 7 pontos előnyt szerzett a Varga Ákos (28/12 pont, 5 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), Kelemen Balázs (15/3 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda), Semin Burko (12 pont, 13 lepattanó, 2-2 blokk és eladott labda) és Bálint Erik (10/3 pont) eredményességére, valamint Pavlovic Vuk (4 pont - 10 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 9 gólpassz) mezőnymunkájára építő Hódmezővásárhely. Az összességében kiegyenlített játékot hozót harmadik etap után 1 egységnyivel csökkent a különbség a felek között.

A negyedik negyed első felében egy 16-4-et "repesztve" az igen jó dobóformát kifogó Ságodi Róbert (23/18 pont - 6/9 tripla -, 7 lepattanó), valamint Gáspár Mátyás (16 pont, 7 lepattanó), Pollák Balázs (15/6 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda, 5 gólpassz), Kovács Ákos (13/3 pont, 8 lepattanó) és Neuwirth Bence (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 eladott labda) pontjaiban bízó debreceni fiatalok a szakasz közepére 6 pontos vezetéssé alakították a negyed előtti ugyanekkora hátrányukat. Bő két perccel a befejezés előtt is még 5 ponttal a DEAC U23-as gárdája állt jobban, de a végjátékban egy debreceni technikaival "megspékelt" 9-2-vel a hazaiak a maguk javára fordították az izgalmas találkozót.

Pénzügyőr SE - Elite Basket 65-59

Az első negyedben 10 pont fölötti előnyt szerzett a Pénzügyőr, ám a másodikat 10-0-lal indítva három és fél perc alatt 1 pontra felzárkózott a Láncos K. (18/3 pont, 13 lepattanó, 8 eladott labda)-Bodnár Balázs (15/6 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda)-Somogyfoki P. (13/3 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) trió tagjainak találataira, valamint Hegedűs Attila (7/3 pont, 9 lepattanó, 7 gólpassz) mezőnymunkájára építő Elite. Ezután fej-fej mellett haladtak a felek, szünetben 2 ponttal a hazaiak álltak jobban.

A harmadik negyed eleje még szoros volt, majd a közepén egy 10-1-gyel újra 10 pont fölötti előnyre tettek szert a Nemes Milán (17 pont, 8 lepattanó, 5-5 gólpassz és szerzett labda), Varga Balázs (16 pont, 6 lepattanó), Koflanovics Kristóf (12/12 pont, 4 lepattanó, 6 szerzett labda, 8 gólpassz) és Horváth Barnabás (10/6 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 eladott labda) kosaraira alapozó hazaiak. Erre 7-0-lal reagálva újra szorossá tette a találkozót az Elite, a záró etap 6 pontos hazai vezetésről indult. Ezt 6-2-vel kezdve 2-re feljött a vendég együttes, ám fordítani nem tudott. A szakasz közepén egy 8-1-gyel 9 ponttal megugrott a Pénzügyőr, s volt már 12 is a különbség. Bár a vendégek mindent megpróbáltak, a végén már nem tudták igazán szorossá tenni a mérkőzést.

Dunaharaszti MTK - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 71-82

Ellenfele legjobbját, Jordan Santiagót 2 ponton és 5 gólpasszon tartva, a két középső szakaszban valamivel jobban, pontosabban játszva tudott nyerni Lógár Bence (25/3 pont, 13 lepattanó), Kámán Bálint (21/3 pont, 3 lepattanó, 6 gólpassz), Nagy Tamás (13/3 pont) és Geiger Bálint (10/6 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 6 gólpassz) vezérletével a Győr a Csabay Ádám (22/9 pont), Fekete Bálint (12/9 pont, 3 eladott labda), Haris Róbert (10/6 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) és Bocsárdi Gábor (10 pont, 9 lepattanó) találataira támaszkodó Dunaharaszti otthonában.

Atomerőmű KSE Bonyhád - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 73-80

A nyitó etapot 7 ponttal megnyerték Pajor D. (18/6 pont, 3 lepattanó, 5 gólpassz), Frank Á. (16/6 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz) és Tömösváry M. (15/3 pont, 11 lepattanó) ponterős játékával hazaiak, ám a folytatásban a Tiszaújváros átvette az irányítást - a negyedik szakaszt döntetlenről kezdték a felek. Ennek első felét 11-2-re nyerve elléptek a Jordan Madrid Andrews (23/3 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda)-Hegedűs Gergely (12/9 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda)-Drahos Gábor (11/3 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda)-Gerőcs Roland (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó) kvartett vezette vendég borsodiak, akiknek a negyedik negyedben már 12 pontos előnyük is volt. A hajrában egy 9-0-lal 3 pontra felzárkózott a Bonyhád, de másfél perccel a befejezés előtt egy vendég tripla eldöntötte a találkozót.