U20: A vasi derbi után is hibátlan a Körmend
16
Jan
2022
2022. január 16.  |  14:42
Hat mérkőzéssel folytatódott a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportja. A címvédő Egis Körmend továbbra is 100%-os, miután vasi riválisa otthonában is nyerni tudott. A Falco vereségét az Alba kihasználta, a Kaposvár viszont nem, miután Pakson bukott. Lássuk, mi történt a meccseken!

18. forduló

Alba Fehérvár U20 - Pécsi VSK-VEOLIA U20   95-50

Szoros első félidő után az Alba Kass Balázs (20 pont, 6-6 pattanó és gólpassz, 5 szerzett labda), Balsay Ádám (19 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz) és Góbi Marcell (11 pont, 5 pattanó) vezetésével lelépte ellenfelét a második 20 percben, ezzel feljött a tabella harmadik helyére (13-5). A Hőgye Péter (13 pont, 6 pattanó) és Gordán Levente (9 pont, 8 pattanó) vezette pécsi alakulat 20 percig tudta tartani a lépést vendéglátójával.

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely U20 - Egis Körmend U20   63-66

A Kenéz Csaba (24 pont, 5 pattanó) és Takács Kristóf (18 pont, 8 pattanó) fémjelezte listavezető címvédő az első negyedben meglépett megyei riválisától, és gyakorlatilag végig vezetve győzött, így hibátlan maradt. A Sövegjártó Ábel György (14 pont, 8 pattanó), Kovács Levente Hetény (18 pont, 6 gólpassz) és Horváth Natan (13 pont, 14 pattanó) húzta Falco nem adta fel, az első félidő második felében és a negyedik negyedben is közelítette ellenfelét, de hiába faragta hátrányát a végén 2 pontra (63-65), nem tudott sem egyenlíteni, sem fordítani. A Körmend (18-0) ezzel 3 győzelemre került attól, hogy biztosítsa helyét az országos döntőben, a Falco pedig visszacsúszott a negyedik helyre (12-5).

Sopron KC U20 - DEAC Kosárlabda Akadémia U20   91-54

A Csendes Péter (19 pont, 4 pattanó, 7 gólpassz), Schöll Richárd (17 pont, 8 pattanó), Csátaljay Péter (11 pont, 8 pattanó, 5 gólpassz) és Flasár Botond (14 pont, 4 pattanó) vezette soproniak az első negyed második felében kezdtek meglépni a hajdúságiaktól, és innentől kezdve végig növelték előnyüket. A DEAC KA leghasznosabb játékosa ezen a napon Czermann Patrik Ákos volt (10 pont, 7 pattanó).

SZEDEÁK U20 - Zalakerámia ZTE KK U20   75-71

Végig nagyon szoros mérkőzést játszott egymással a két gárda. 38 perc játék után 71-69-re még a Makkos Dávid (15 pont, 14 pattanó, 5 gólpassz), Szalay Domonkos (20 pont, 10 pattanó) és Simó Bence (25 pont, 5 pattanó) fémjelezte vendégek vezettek. Az utolsó két percet viszont 6-0-ra hozta, így a meccset is megnyerte a Csornai Csaba (19 pont, 8 pattanó), Tráser Nándor Zoltán (9 pont, 12 pattanó, 4 gólpassz) és Balogh Szilárd (21 pont, 4 gólpassz) vezette Szedeák.

Atomerőmű SE U20 - Kaposvári KK U20   68-65

A Szedeák-ZTE meccshez hasonló volt a forgatókönyv itt is. A sokáig hullámzó és szoros találkozó 34. percében 4 ponttal (55-59) jobban állt a Paár Márkot nélkülöző, leginkább Hajduk Attila Dominikre (16 pont, 10 pattanó) és Győr Bálint Gergelyre (16 pont, 6 pattanó) építő vendég Kaposvár. Itt azonban jött egy 11-0-s szakasz a Csizmadia Attila (18 pont, 5-5 pattanó és gólpassz), Arnold Botond (20 pont, 9 pattanó, 4 szerzett labda) és Pajor Dávid (20 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz) húzta paksiaktól, innen pedig nem volt visszaút a somogyiak számára. A Kaposvár ezzel nagy lehetőséget hagyott ki - nem tudta megelőzni a Falcót, továbbra is ötödik (12-6).

MVM-OSE Lions U20 - KTE-Duna Aszfalt U20   40-69

Az országos döntőre pályázó kecskemétiek rajt-cél győzelmet arattak Takács Erik (15-15 pont és pattanó), Tóth Balázs (7 pont, 10 pattanó), Tóth Patrik (10 pont, 5 pattanó) és Botka Botond (10 pont, 5-5 pattanó és gólpassz) vetetésével, emellett kiegyensúlyozott csapatmunkára alapozva. A KTE ezzel ugyan nem lépett előre a táblázaton, továbbra is hatodik (12-6), de közelítette a Falcót és a Kaposvárt is. Az OSE legjobbja Ungvárai Zalán volt (18 pont, 6 pattanó)

A piros csoport rangadóját 99-51-re nyerte a Budapesti Honvéd a MAFC ellen múlt vasárnap, így előbbi továbbra is vezeti a csoportot (14-1), utóbbi viszont visszacsúszott a harmadik helyre (12-2) az NKA Pécs mögé (13-2). A MAFC ettől függetlenül jó helyzetben van az országos döntőért, mivel mögötte a Vasas Akadémia (10-5) és az Óbudai Kaszások (9-5) is vereséget szenvedett - a pasarétiek a Honvédtól kaptak ki (53-82), az óbudaiak pedig Jászberényben (95-86).

A zöld csoportban a SMAFC (13-0), az Újpest-MT (13-1) és a DMTK-Zsíros Akadémia Kőbánya (11-2) is menetelnek - bár előbbi ma délután még pályára lép.