Férfi NB I B: Fiatalok 40 pont fölött
25
2021
2021. október 25.  |  19:58
Mind a piros, mind pedig a zöld csoportban akadt 1-1 ifjú titán, aki 40 pont fölé jutott a férfi másodosztályban. A piros csoportban Tichov Dominik a TF-BP gárdáját a Vasas otthonában vezette bravúros győzelemre, a zöldben pedig Katona Bence 43-ig jutott a tiszaújvárosiak nagy bánatára. A piros csoportban az NKA óriási hajrával fordított a MAFC otthonában, 100 pont fölé jutva verte a BKG a Baját, a Pápa pedig a Nagykőröst. Remek mérkőzésen győzte le a Veszprém a Jászberényt, a Honvédot a Salgótarján sem tudta megállítani, a PVSK fiataljai pedig simán verték az Óbudát. A zöld csoportban a Ceglédnek nem okozott gondot a tartalékos Hódmezővásárhely legyőzése, a Békés nagy hajrával fektette két vállra a SMAFC-ot, a Győr pedig izgalmas meccsen a MEAFC-ot. Összesen 80 pont született a debreceni és a kecskeméti fiatalok küzdelmes rangadóján, az újonc Dunaharaszti pedig légiósa tripla-duplájával győzött a Pénzügyőr otthonában.

Vasas Akadémia - TF-BP 80-92

Az extra dobóformát kifogó Tichov Dominik (41/24 pont - 8/11 tripla), valamint Bartos Bálint (23/3 pont 4 lepattanó) és Csík Richárd (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 7-7 lepattanó és gólpassz. 3-3 szerzett és eladott labda) eredményes, jó játéka révén közel 20 pontos előnyt szerzett a kamaraerdei "házirangadón" a vendég TF. Szünet után összekapta magát a Vasas, amely elsősorban Radics Gerzson (19 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Medve Máté (17/9 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda), Andrássy Géza (14 pont, 7 lepattanó) és Moravcsik Áron (10/3 pont, 8 gólpassz) jóvoltából a harmadik negyed végén 10 ponton belülre került, a 33. percben pedig 3 pontra közelítette meg ellenfelét. Ekkor azonban egy 7-0-lal 10 pontosra növelte előnyét a TF, s innen már nem volt visszaút - a TF nyerte a házirangadót.

Veszprémi Kosárlabda Kft. - Jászberényi KSE 90-86

A nyitó etap közepén egy 9-0-lal ellépett ellenfelétől a vendég Jászberény, ám a negyed végén 7-0-lal feljött a Veszprém. A második etapban végig fej-fej mellett haladtak a felek, méghozzá váltott vezetéssel - szünetben 3 ponttal álltak jobban a vendégek. Óriási elánnal és egy 19-7-es "eszelős" 7 perccel indította a második félidőt a Szabó Péter (28/18 pont)-Nebojsa Dukics (20/3 pont, 17 lepattanó, 3 gólpassz)-Horváth Ákos (11/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz)-Tóth Norbert (11 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz) kvartett vezette hazai gárda, amely erre alapozva "tízen túli" előnnyel várhatta a negyedik negyedet. Ennek közepéig tartotta 10 és 15 pont közötti vezetését a vendéglátó, ám ekkor egy 9-2-vel 7 pontra feljöttek a Rosic Uros (21/9 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Miljan Rakics (17/9 pont, 7 gólpassz), Olasz Ádám (17 pont, 8 lepattanó), Velkey János (14 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz) és Chester Lewis (11/6 pont) kosaraira alapozó jászságiak. Úgy tűnt, egy triplával átlendül a holtponton a Veszprém, de nem tört meg a Jászberény lendülete, amely másfél perccel a játékidő letelte előtt 4 pontra zárkózott föl. Ennél azonban már nem tudtak közelebb kerülni a vendégek a veszprémiekhez - a végjáték nagy büntetőpárbajában megmaradt a 4 pontos különbség.

Conoil Pápa KC - Nagykőrösi Sólymok KE 106-95

A kosarakban gazdag nyitó etap közepén bemutatott 8-0-lal szerzett 8 pontos vezetést az első szakaszban a Pápa. A második etap első felét 22-10-re nyerve a negyed közepén 20 pontosra növelték előnyüket a hazaiak. A félidő hajrájában megtört a pápai lendület, egy 11-0-lal 10 ponton belülre került a "szárnyra kapó" Sólymok csapata. A félidő egy hazai hármassal és 12 pontos pápai vezetéssel zárult. A második félidőt egy 14-2-es két és fél perces száguldással indítva 20 pont fölötti előnyre tett szert a csapategységre építő hazai gárda, amelyből 6 játékos - a tripla-duplától 1 pattanóval elmaradó Murai Gábor (21/9 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda, 10 gólpassz), valamint Sonyák Béla (17/6 pont, 5 lepattanó), Németh András (16/12 pont, 4-4 szerzett és eladott labda, 6 gólpassz), a dobást nem hibázó Horváth Attila (16/12 pont - 2/2 dupla, 4/4 tripla), Hódi Patrik (12/12 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) és Koma Dániel (10 pont, 4 gólpassz) - is kétszámjegyű pontot termelt, és amely a harmadik negyedben végig nagy fölényben játszva közel 30 pontra hizlalva a különbséget a záró etap előtt el is döntötte a találkozót. A negyedik negyedben az utolsó pillanatig szívósan küzdő Nagykőrös Lakosa Ákos (23/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 4-4 gólpassz és eladott labda), Fehér Péter (22/3 pont, 4 lepattanó), Mácsai Károly (20/6 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz) és Molnár Bence (12 pont, 4-4 lepattanó és szerzett, 5 eladott labda) jóvoltából egész tisztesre, 11 pontosra "kozmetikázta" veresége mértékét, de nem tudta kétségessé tenni a hazai diadalt.

Budapesti Honvéd SE - Salgótarjáni KSE 82-56

Az első negyed második felében bemutatott 10-2-es rohammal elléptek a hazaiak, s 11 pontos előnnyel zárták az első szakaszt. A második negyed közepén már kerek 20 pontnyi "szakadék tátongott" a felek között. A félidő hajrájában a valamelyest magára találó nógrádi együttes - amelyből egyedül a társai által a kosárszerzésben eléggé magára hagyott Hargitai Krisztián (13/3 pont, 3 lepattanó) jutott 10 pont fölé - 4 pontot faragott tetemes hátrányán. Szünet után gyorsan lezárta a meccset a második félidőt egy 18-4-es bő 6 perccel indítva előnyét 30 pontra hizlaló Honvéd, amely Markovic Luka (18 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Stefan Mijovics (16 pont, 5 szerzett labda, 6 gólpassz), Völgyi Marcell (15 pont, 10 lepattanó, 3 szerzett labda) és Takács Dániel (12/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével simán győzött.

MAFC - NKA Pécs 74-84

A negyedik negyed közepén 4 ponttal még a Tóth Péter (17/6 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz)-Bordács Soma (11 pont, 4 lepattanó)-Kovács Ádám (10 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) trió vezette hazai gárda állt jobban. Az utolsó bő 5 percben azonban a Bíró Levente (21/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), ifj. Meszlényi Róbert (15/9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 4-4 gólpassz és eladott labda), Nemanja Djordjevics (12 pont, 10 lepattanó), Rátvay Balázs (11 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) és Benke Krisztián (10/6 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz) találataira támaszkodva hatalmasat hajrázó pécsi fiatalok egy 19-5-ös rohammal a maguk javára fordították a találkozót, és bravúros győzelmet arattak.

BKG Príma Akadémia - Bajai Bácska FKE 121-73

Hiába adta Jakab Péter (39/15 pont, 16 lepattanó, 4 eladott labda) személyében a mezőny legeredményesebb játékosát az erősen tartalékos vendég gárda, bajai részről rajta kívül csak Goldring József (11/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 7 eladott labda,9 gólpassz) jutott 10 pont fölé. Így a különösen a páratlan negyedekben nagy fölényben játszó BKG Nagy Botond (32/21 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 15 gólpassz), Buzás Bence (28/6 pont, 3 lepattanó), Nick Allen (18/6 pont, 5 lepattanó), Halász Ákos (12 pont, 3 lepattanó), Reizer Roland (11 pont, 6 lepattanó) és Nagy Benedek (10 pont, 6-6 lepattanó és szerzett labda, 19 gólpassz) vezérletével fölényes győzelmet aratott.

PVSK-Cargate - Óbudai Kaszások 85-62

Leginkább annak köszönhetően szereztek 15 pontos vezetést szünetre a nagyrészt Farkas Dániel (20/12 pont, 7 lepattanó), Goldring Gergő (14 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz), Fülöp Zsombor (13/6 pont) és Popadic Miljan (12/9 pont, 4 lepattanó) eredményességére építő hazaiak, hogy 6 triplát is beemeltek az első 20 percben, míg az óbudai legénység tagjai szünetig nem találtak be távolról. Szünetben úgy látszik, "javítottak az irányzékon" a Czirbus József (20 pont, 9 lepattanó) és Czura Attila (11/3 pont) vezette vendégek, akik a harmadik etapban 4-ből 3 hármast bedobva 5 ponttal csökkentették hátrányukat. A záró etap elején aztán hamar "lerendezték" a találkozót a PVSK fiataljai, akik egy 10-2-es 4 perccel közel 20 pontosra növelték előnyüket, s végül magabiztos győzelmet arattak.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - MEAFC-Miskolc 97-92

A vendég miskolciak egy 10-2-es 3 perccel repülőrajtot vettek, ám a második negyedet 11-4-gyel kezdve ledolgozták hátrányukat a hazaiak. Fordítani nem tudtak: a negyed közepén egy 7-0-lal újra elléptek a Kozák Márton (22/6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 6 eladott labda)-Tóth Bence (21/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 4 eladott labda, 5 gólpassz)-Szögi Ádám (21 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz)-Pintér Dávid (12/12 pont) kvartett vezette borsodiak, akik 4 pontos előnnyel fordulhattak. Amíg a mérkőzést a miskolciak, a második félidőt a vendéglátó győriek kezdték 10-2-vel, s ezzel 4 pontos vezetéssé alakították szünetbeli ugyanekkora hátrányukat. Ezt követően fej-fej mellett, váltott vezetéssel haladtak a csapatok, amikor egy 8-2-vel 5 pontos előnyre tettek szert a Geiger Bálint (25/15 pont, 4-4 gólpassz és eladott labda), Lógár Bence (22/3 pont, 10 lepattanó, 2-2 blokk és eladott labda), Horváth Ádám (21/12 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) és Kámán Bálint (18 pont, 7 gólpassz) ponterős játékára alapozó hazaiak, s innen az izgalmas, feszült légkörű hajrában már nem adták ki kezükből a vezetést.

DEAC U23 - KTE-Duna Aszfalt U23 42-38

A két utánpótlás gárda rangadóvá előlépő találkozóján a harmadik helyen álló debreceni fiatalok szervezett védekezésükkel 10 pontos előnyt szereztek az összecsapást megelőzően veretlen, második helyen álló kecskemétiekkel szemben. A második negyedben is fölényben játszottak a DEAC Neuwirth Bence (11/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) és Kovács Ákos (11 pont, 18 lepattanó) vezette fiataljai, akik az első félidőben 15 pont alatt tartva a kecskemétieket szünetre közel 20 pontos előnyt szereztek. A második félidőt egy 7-0-s két perccel indítva a 10 pontos lélektani határ közelébe küzdötte vissza magát a leginkább Kiss Dávid (9 pont, 14 lepattanó, 4 szerzett labda) és Ivkovic Milán (8 pont - 11 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó) fémjelezte Kecskemét, amely ebben az etapban írd és mondd 3 ponton tartva a hazaiakat 6 pontra felzárkózott. A negyedik negyed fogcsikorgató küzdelmet, s kevés pontot hozott - végül 4 pont megmaradt a hazai előnyből egy olyan mérkőzésen, amelyen mindkét csapat igen gyengén (2/20, ill. 3/34) dobta a triplákat.

Békési SzSK - SMAFC 1860 KA 84-70

15-4-es "repülőrajttal" szerzett a nyitó etap közepére 10 pont fölötti előnyt a sokkal "élesebben" indító soproni együttes. A vendégek a második negyed közepéig tartották 10 pont körüli előnyüket, ám ekkor egy 6-0-lal szorossá tette a találkozót a Békés. 6-0-ra 6-0-lal felelt, s újra 10-zel "ment" a SMAFC. A félidő végén viszont megint a Danijel Krsztics (31/21 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz)-Balog Gábor (12 pont, 6 lepattanó, 5-5 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda)-Cvijin Patrik (11/9 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda)-Okoh Viktor (10 pont, 9 lepattanó) kvartett vezette, a lepattanózást végül 55-30-ra nyerő hazaiak ültek a "hullámvasút felszálló ágára", s egy 10-3-mal 3 pontra feljöttek. Ahogy a találkozót, a második félidőt is a Kovács Benedek (16 pont, 7 lepattanó), Hajnal Kristóf (11/9 pont, 3 gólpassz), Füzi Róbert (11/3 pont - 17 mezőnykísérlet) és Bakk Krisztián (10/6 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) kosaraira alapozóvendégek kezdték jobban, s a szakasz közepén 10 pont fölötti előnyt szereztek. Ezt követően egy 12-0-lal fordított a Békés, ám a fordulatos etap egy 8-0-s soproni rohammal, s 7 pontos SMAFC-vezetéssel zárult. Folytatódott a "hullámvasutazás": a negyedik negyed egy fordítást érő, 9-0-s viharsarki rohammal indult. Erre 5-0-lal felelt a SMAFC, de a szakasz közepén egy 17-0-lal eldöntötte a mérkőzést a hajrát sokkal jobban bíró a hazai gárda a 33. perctől "elfogyó" soproniakkal szemben.

Ceglédi KE - Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli 106-51

Minden negyedet megnyerve, végig nagy fölényben játszva úgy győzte le simán a Cegléd az erősen tartalékos, szinte egy csapatra való játékosát nélkülöző vásárhelyieket, hogy 6 játékosa - Tóth Zoltán (20/15 pont, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Dominik Herendic (14 pont, 5-5 lepattanó és szerzett, 3 eladott labda, 14 gólpassz), Csaba György (13 pont, 3 gólpassz), Szabó Norbert (12/6 pont, 3 lepattanó), Hajdu Márton (12 pont, 3 lepattanó) és Csákvári Csaba (10/6 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz - is kétszámjegyű pontot "termelt". A vendég vásárhelyieknél ez csupán 2 kosarasról, Bodócsi Benjáminról (13/6 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda) és Semin Burkóról (10 pont, 9 lepattanó) volt elmondható.

Újpest-MT - Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK 123-86

Látványos, kosarakban gazdag mérkőzést nyert meg végig jobban, pontosabban játszva, Katona Bence (43/12 pont, 5 eladott labda, 7 gólpassz), Varga Dániel (23 pont, 10 gólpassz), Kelemen Balázs (14 pont, 4 szerzett labda, 3 gólpassz), Meződi Patrik (12/6 pont, 3 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz), valamint Antóni Csanád (10/3 pont, 5 szerzett labda, 3 gólpassz) vezetésével az Újpest a Drahos Gábor (18/3 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz)-Lajsz Gergő (16 pont, 8 lepattanó)-Kovács Zoltán (13 pont, 3 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) trió vezette Tiszaújváros ellen.

Pénzügyőr SE - Dunaharaszti MTK 74-83

A páratlan negyedekben nyújtott hatékonyabb, pontosabb játékának, valamint a tripla-duplával záró Jordan Santiago (15/6 pont, 13 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda, 10 gólpassz), Fekete Bálint (15/6 pont, 3 lepattanó), Joó Tamás (15/3 pont, 3-3 blokk és lepattanó), Csabay Ádám (11/9 pont, 4 gólpassz) és Kerti Patrik (11 pont, 5 lepattanó) eredményességének köszönhetően tudott nyerni a Dunaharaszti a jórészt Steier Bence (21/12 pont), Kiss Lajos (11 pont, 8 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), valamint dr. Franczva Ádám (11 pont, 4 lepattanó) találataira támaszkodó Pénzügyőr otthonában.