Női Amatőr: 30 ponttal verte a nyeretlen BEAC a veretlen ZTE-t
12
2021
2021. október 12.  |  11:48
Újabb biztos győzelmet aratott a Csata, először győzött a Sportdarázs és a DVTK U23-as csapata. Remek első félidei játékával nyert Szekszárdon a DEAC, a Győr látványos mérkőzésen verte a Baját, a baranyai csapatok heti mérlege pedig 1-1. A zöld csoportban a legtöbb izgalmat a Kiss Lenke KA - TFSE-MTK U23 összecsapás hozta, amelyet a vendég csapat nyert meg 2 ponttal. A veretlenek összecsapásán a Szeged váratlanul simán verte a Radobasketet, a nyeretlenek találkozóján a Szolnok Székesfehérváron tudott győzni, a Törekvés pedig 1 híján 100 pontig jutva múlta fölül a veszélyesen triplázó Nyíregyházát.

Kanizsai Vadmacskák SE - Sportdarázs-SMAFC 57-77

Az "állati" összecsapás második negyedének közepéig a Jurkó Noémi (26/3 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda)-Zsámár Panna (20 pont - 31 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 7 szerzett, 5 eladott labda, 4 gólpassz) kettős vezette hazaiak még tartották a lépést a soproniakkal, majd a félidő hajrájában egy 13-0-s rohammal elhúztak a Bakó Patrícia (24 pont, 17 lepattanó, 2-2 blokk, szerzett és eladott labda), Karácsony Tamara (14 pont, 3-3 lepattanó és eladott, 5 szerzett labda, 6 gólpassz), valamint Tarr Sára (11/3 pont, 3 lepattanó, 9 eladott labda, 5 gólpassz) eredményességére építő látogatók. Szünet után állandósult a 15 pont körüli Sportdarázs-vezetés. A hajrában 10 pontra feljöttek a hazaiak, de ahogy az első, a második félidő végét is a vendégek bírták jobban: a meccs 10-0-s soproni rohammal és 20 pontos vendég sikerrel zárult.

Vasas Akadémia II - DVTK U23 53-57 hosszabbítás után

A két utánpótlás csapat küzdelmes, végig szoros találkozóján a rendes játékidő végén a nagyrészt Oláh Fruzsina (12 pont - 15 mezőnykísérlet -, 6-6 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Tóth Franka (12/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Suhajda Vanda (11/9 pont, 5 lepattanó) és Bacsó Zsófia (10/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) találataira támaszkodó diósgyőri fiatalok egy sikeres büntetővel hosszabbításra mentették a mérkőzést. A ráadásban az elsősorban Gelei Karola (11/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó) és Hámori Bernadett (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 5 blokk) pontjaiban bízó hazai együttes szerzett vezetést. A hosszabbítás hajráját, az idegek harcát jobban bírták a "túlórában" lélektani előnyben lévő diósgyőri fiatalok, akik így megszerezték első győzelmüket.

Csata DSE - MTK-TFSE 86-50

Az első negyedben Király Andrea (15/9 pont, 9 lepattanó) és Boros Dorka (10 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda) révén a vendégek még tartották a lépést a Csata csapatával. A második negyedtől kezdve azonban Toman Petra (20/9 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda), Balogh Liza (20/6 pont, 6 gólpassz), Jánosi Virág (16 pont, 3 lepattanó) és Gyöngyösi Janka (12 pont - 14 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 eladott labda) vezérletével fokozatosan elhúztak a hazaiak, és végül fölényes győzelmet arattak.

Ajka - NKA Universitas PEAC 81-65

A nyitó és a záró szakasz jó, azon belül pedig nagyrészt Lendér Lilla (27/3 pont, 7 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), valamint Foltin Blanka (25 pont, 14 lepattanó, 2-2 blokk és gólpassz) ponterős játékának, no meg az 55-37-re megnyert lepattanózásnak köszönhetően győzte le biztosan az Ajka a nagyrészt Nagy Réka (19/9 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Csényi Anna (13/6 pont, 3 lepattanó) és Laczkó Sára (11/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó) kosaraira alapozó pécsi együttest.

Atomerőmű KSC Szekszárd II - DEAC 57-74

Az első negyedben remekül támadva, a másodikban pedig rendkívül hatékonyan védekezve szünetre Mezei-Göttlinger Anna (31/3 pont, 13 lepattanó, 3 szerzett, 7 eladott labda, 2-2 blokk és gólpassz), Baczuk Virág (14/3 pont, 3 gólpassz) és Herdon Anna (10/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) eredményességére, és persze a végül 48-26-ra megnyert lepattanózásra építve 20 pont fölötti előnyt szereztek a vendég debreceniek. A második félidő már kiegyenlített játékot hozott, de az erősen egyemberes alakulat benyomását keltő, a csapata pontjainak csaknem felét szerző Anamaria Pop (28/9 pont, 8 lepattanó, 9 szerzett, 4 eladott labda) vezette szekszárdi fiatalok nem tudták kétségessé tenni a debreceni diadalt.

BEAC Újbuda - ZTE NKK 74-44

A talán a legerősebb összetételében pályára lépő BEAC minden negyedet megnyerve aratott a Mérész Beatrix (20 pont, 12 lepattanó, 3 szerzett labda)-Boros Júlia (13/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 4 gólpassz)-Katona Boglárka (11 pont, 6 lepattanó) trió vezetésével a vártnál jóval simább, fölényes, kerek 30 pont különbségű győzelmet a leginkább Frindt Nikolett (14 pont - 18 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó) és Pap Regina (10 pont, 9 lepattanó) találataira támaszkodó ZTE ellen. A zalai együttes nagy különbségű vereségében közrejátszott az ezen a szinten igen gyenge, 50% alatti (8/19, 42,1%) büntetőzése.

PINKK-PVSK U23 - MAFC 69-52

Az első félidőben az egyedüliként 10 pont fölé jutó Horváth Enikő (11/3 pont - 14 mezőnykísérlet) vezetésével a MAFC még tudta tartani a lépést a hazaiakkal. Szünet után viszont leginkább Kovács Kitti (16/3 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda), Vincze Nikolett (14/3 pont, 3 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 gólpassz) és Tenyér Zsófia (11/3 pont, 4-4 gólpassz és eladott labda) jóvoltából fokozatosan elhúzott, s végül biztos, közel 20 pontos győzelmet aratott a PINKK.

UNI-Győr SzESE - Bajai NKK 97-81

A színvonalas, kosarakban gazdag összecsapáson a hazaiak Révész Boróka (26/3 pont, 14 lepattanó, 5 gólpassz), Rozmán Lilla (18/9 pont, 6 szerzett labda, 3 gólpassz), Baffíy Fanni (18 pont - 19 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 8 gólpassz) és Perl Zsófia (13/3 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda) révén végig vezettek. A szívósan küzdő bajaiak nagyobb hátrányból többször is felállva, Pálfi Veronika (25/6 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 4-4 gólpassz és eladott labda), Tamás Gréta (22/12 pont - 27 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 7 gólpassz), Szakony Kata (13/3 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda) és Szöllősi Boglárka (12/12 pont, 11 lepattanó) találataira támaszkodva a negyedik negyed közepéig tapadtak a hazaiakra. Az utolsó perceket 16-5-re nyerve tette végül biztossá sikerét a hazai együttes, amely alaposan megdolgozott 16 pont különbségű győzelemért.

Zsíros Akadémia Kőbánya - ELTE Fortis 66-61

Remek harmadik negyedének, valamint főként Takács Dorina (16 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 6 szerzett, 7 eladott labda), Tar Csenge (12 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda) és a találkozót dupla-dupla közelében záró Turi Eszter (9-9 pont és lepattanó, 5 eladott labda) kosarainak köszönhetően a záró etap előtt 10 pont fölötti előnyt épített föl az előző fordulóban a bajnok TFSE-MTK U23-as csapatát is legyőző Zsíros Akadémia. Ezt a negyedik negyed közepéig tartani is tudta. A hajrában Kiss Anna (18/6 pont, 3 eladott labda) és Darabos Sára (16 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda) jóvoltából egy 8-0-s rohammal szorossá tette az összecsapást a vendég ELTE Fortis, ám fordítani nem tudott.

Tatai SE - SzPA-HSE 52-77

Ecker Viktória (15/9 pont, 4-4 lepattanó és szerzett, 3-3 gólpassz és eladott labda), Balsay Rita (13/3 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda) és Balsay Anna (13 pont, 6 lepattanó) eredményességére, no meg a végül 57-39-re megnyert lepattanózásra építve szünetig 10 pont fölötti előnyt szerzett a vendég együttes. A harmadik negyedben felnőtt a feladathoz a Horváth Dóra (16 pont, 6 lepattanó)-Mohai Zita (13/6 pont, 8 lepattanó, 6 szerzett, 7 eladott labda) kettős vezette hazai együttes, amely megnyerte a szakaszt, de a záró etapban újított és fölényessé tette sikerét a vendég SzPA.

Kecskeméti KC - BKG Príma Akadémia 85-56

Minden negyedet megnyerve, a harmadik etapban nagy fölényben játszva győzte le Bibok Liza (16 pont, 14 lepattanó), Pettner Hanna (14 pont, 6 lepattanó), Kiss Virág (12/6 pont, 4 lepattanó), Sinka-Pálinkás Szonja (12 pont, 3 eladott labda) és Radics Anna (10 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda) kosaraira alapozva a Kecskemét a feladathoz a Kovács Virág (16/6 pont, 4 eladott labda)-Molnár Flóra (16/3 pont, 6-6 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda)-Levente Zsófia (11/9 pont, 5 lepattanó, 7 eladott labda) trió vezetésével a páros negyedekben felnövő BKG csapatát.

Szegedi KE - Radobasket 72-50

Szédületes rajtot vettek a hazaiak, akik Perényi Lídia (15/9 pont, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Váradi Nóra (13 pont, 10 lepattanó, 3-3 blokk és eladott labda), Vér Violetta (12 pont, 3 lepattanó) kosaraira, valamint Szabó Réka (9/3 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) és Horváth Gréta (8 pont, 11 gólpassz) mezőnymunkájára építve 12-2-es, majd 22-5-ös vezetésük után 33-10-re nyerték a nyitó etapot. A második negyedben magára talált, rendezte védekezését, s 15 pontra visszajött Budai Dorina (23 pont, 14 lepattanó, 4 eladott labda) és Kaluha-Guti Alexandra (11 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 5 eladott labda) jóvoltából a Radobasket. A harmadik etap ismét nyomasztó hazai fölény jegyében telt el - a záró szakaszt már csaknem 30 pontos előnnyel várhatta, tehát gyakorlatilag a páratlan negyedekben nyújtott remek játékával eldöntötte találkozót a maga javára a Szeged.

Kiss Lenke KA - TFSE-MTK U23 72-74

A kiegyenlített első szakaszt követően a másodikban pontosabban játszva szünetre 7 pontos előnyt szerzett a vendég címvédő. Szünet után gyorsan 10 pont fölé növelte előnyét a Takács Emese (28/12 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz)-Kelemen Barbara (17 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda)-Galli-Hirling Borbála (11 pont, 21 lepattanó, 6 eladott labda) trió vezette TFSE-MTK. A szakasz közepén egy 11-2-vel szorossá tették a meccset a vendéglátók, erre azonban egy 11-0-s rohammal reagáltak a vendégek. A Kiss Lenke KA csapatát ez sem törte meg: a záró szakaszban Nagy Andrea (25 pont, 11 lepattanó, 5 szerzett labda), Keszte Sára (14 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda), Szabó Enikő (11/9 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), valamint Tóth Fruzsina (11 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) vezetésével óriási hajrába kezdtek, és a végjátékban még a vezetést is átvették a hazaiak. Végül aztán izgalmas csatában - amelyben mindkét csapat játékosai több büntetőt is kihagytak - a valamivel tapasztaltabb TFSE-MTK kerekedett fölül.

Dávid Kornél KA - Szolnoki MÁV SE 51-67

Fordulatos találkozón, a nyitó és a záró szakaszban egyértelműen dominálva, Munkácsi Adél (18/3 pont, 6 lepattanó, 7 szerzett labda, 5 gólpassz), Csordás Rozina (17 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Emel Gyöngyi (16/3 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda) ponterős játéka révén nyerte meg a nyeretlenek csatáját a Szolnok a főként Szőke Cintia (13-13 pont - 16 mezőnykísérlet - és lepattanó, 5 eladott labda) és Dávid Mia (9/3 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda) kosaraival a harmadik negyed után még vezető fehérvári együttes otthonában.

Törekvés SE - Nyíregyházi Kosársuli 99-77

A két középső negyedben egyértelmű fölényben játszva aratott 20 pont fölötti, biztos győzelmet a Szilvási Kincső (20 pont)-Strbik Fanni (18 pont, 6 szerzett labda, 3 gólpassz)-Dobos Kíra (17/3 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz és szerzett labda)-Mohos Eszter (13 pont, 5 szerzett labda, 3 gólpassz)-Altmann Anna (9 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz) "ötösfogat húzta" Törekvés a Lukács Panna (18/12 pont, 7 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda), Lizák Kitti (14/12 pont, 4 lepattanó) és Tóth Friderika (13 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 5 eladott labda) találataira támaszkodó, amúgy kiválóan, 50% fölötti (10/19) találati aránnyal triplázó nyíregyházi együttes ellen.