Férfi NB I B: Az elődöntő közelében a Nyíregyháza, a BKG és a Vasas
09
2021
2021. április 9.  |  11:27
Hét közben lejátszották a második mérkőzéseket az NB I B piros csoportjában a rájátszásban. A Nyíregyháza fölényes, a BKG és a Vasas pedig összességében biztos győzelemmel került egyetlen diadalra az elődöntőtől, míg a Veszprém megszakítva a MAFC remek sorozatát egyenlíteni tudott. Az alsóházban, a 9-14. helyért zajló küzdelmekben mindkét párharc 1-1-re áll.

Piros csoport, az 1-8 helyért

NKA Pécs - Hübner Nyíregyháza BS 59-103

Az első negyed közepén egy 12-2-es, a második etap második felében pedig egy 22-6-os rohamot bemutatva, egységes csapatjátékkal szünetre közel 30 pontos előnyt szerzett Tóth Gergely (19/6 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Bus Iván (16/6 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 9 gólpassz), Szobi Dániel (15/9 pont, 4 lepattanó), Vaskó György (12/12 pont), Emmanuel Ubilla (11/3 pont, 4-4 lepattanó, szerzett labda és gólpassz), dr. Mohácsi Máté (10/6 pont, 5 lepattanó) és Bazsó Brúnó (10/3 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével az első félidőben remekül triplázó (10/18, 55,55%) Nyíregyháza. A harmadik negyedben kiegyenlítetté tették a játékot a Váits Olivér (16/9 pont, 3 eladott labda), Kocsis Zalán (12 pont, 8 lepattanó), Benke Krisztián (10 pont, 4 lepattanó) és Lados Erik (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) kosaraira alapozó pécsi fiatalok, de a záró etap megint egyoldalú volt, így a Nyíregyháza fölényes idegenbeli sikerrel került egy győzelemre az elődöntőtől.

A párharc állása: 2-0 a Nyíregyháza javára

Vasas Akadémia - Salgótarjáni KSE 82-68

A kosarakban roppant gazdag első negyed végén egy 5-0-lal 6 ponttal ellépett a hazai gárda. A második 10 perc jóval küzdelmesebb játékot hozott, inkább a védekezésről szólt, és ez a Dominik Herendic (20 pont, 7 eladott labda, 5 gólpassz)-Boinitzer Dávid (13/6 pont - 17 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó)-Sömenek Martin (11/3 pont, 9 lepattanó) trió vezette vendégeknek kedvezett, akik szünetig 1 pontra felzárkóztak. A második félidőt 13-3-mal kezdve 10 pont fölötti előnyt szerzett az elsősorban Boros Márk (19/9 pont, 5 lepattanó), Medve Máté (14/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Radics Gerzson (12 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz) és Sólyom Botond (10 pont, 3 lepattanó) eredményességére építő Vasas. A nógrádiak nem adták olcsón a bőrüket, a 33. percben 5 pontra feljöttek. A szakasz közepén azonban a Vasas egy 8-2-vel újfent 10 pont fölé hizlalta előnyét, s erre már nem volt érdemi válasza a Salgótarjánnak.

A párharc állása: 2-0 a Vasas javára

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - MAFC 85-82

8-0-lal indított a MAFC, majd erre 8-1-gyel reagált a Veszprém. Az első negyed közepétől aztán kiélezett, szoros lett a csata, szinte végig fej-fej mellett, váltott vezetéssel haladt a két gárda. Másfél perccel a befejezés előtt 80-80-ra álltak a felek, majd még az utolsó perc előtt Dukics dobott triplát. A végjátékban előbb Polgárdy, majd Madár dobta be mindkét büntetőjét. Az utolsó pillanatokban kétszer próbált triplával egyenlíteni a Tóth Péter (25 pont, 9 lepattanó), Csapai Péter (22 pont, 9 lepattanó), Polgárdy Ádám (17 pont, 3 szerzett labda) és Kovács Ádám (11 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) találataira támaszkodó MAFC, de játékosai célt tévesztettek - mint ahogy mind a 12 hárompontos kísérletük alkalmával. Így Madár András (29/9 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 6 gólpassz), Nebojsa Dukics (19/9 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Szabó Péter (13 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) és Orgona Gergő (12/3 pont, 5 lepattanó) vezérletével győzött és egyenlített a szintén nem túl fényesen (7/30, 23,33%), de ellenfelénél ezúttal összehasonlíthatatlanul jobban triplázó Veszprém.

A párharc állása: 1-1

Budapesti Honvéd SE - BKG Príma Akadémia 60-77

Sokkal jobban, "élesebben" kezdett a Honvéd, amely 7-2-re majd 16-9-re is vezetett. A nyitó etap végén 4 pontra feljött az első félidőben erősen "egyemberes" csapat benyomását keltő BKG. A második etapban gyakorlatilag végig tartotta 5 pont körüli előnyét a hazai együttes, amelynél az első félidőben jobban megoszlottak a terhek. A félidő hajrájában 2 pontra felzárkózott a szigetszentmiklósi együttes, amelyet a szünetig szerzett 28 pontjának több mint a felét, 17-et szerző Nagy Botond (34/21 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) némi túlzással egymaga tartott versenyben.

A második félidőt a vendégek kezdték jobban, akik a harmadik negyed első felét 15-8-ra nyerve fordítottak. Ebben az időszakban a hazai gárda tűnt egyemberesnek. Stefán Dávid (26 pont, 17 lepattanó) eléggé magára maradt a kosárszerzésben, a másik oldalon viszont Nagy mellé Armaghani Ármin (14 pont, 11 lepattanó) is felnőtt. Az egyre magabiztosabbá váló BKG a szakasz hajrájában már 12 ponttal is vezetett, s 9 egységnyi előnnyel várhatta a negyedik negyedet. Ennek első felét 11-5-re nyerve a közepén 15 pontosra hizlalták előnyüket a látogatók, s innen már nem volt visszaút. Jobb második félidei játékával a BKG végül simán verte a Honvéd csapatát. Hazai részről Stefán mellett még Tichov Dominik (10 pont) "hozott össze" kétszámjegyű pontot. A hazai vereségben jelentős szerepe volt az igencsak visszafogott (4/29, 13,8%) triplamutatónak - a vendégek sokkal jobban (9/25, 36%) céloztak távolról.

A párharc állása: 2-0 a BKG javára

A 11-14. helyért

MTK-Elite Basket - TF-BP 65-77

A Karosi Gergely (24/9 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda)-Somogyfoki Péter (17/6 pont, 4 lepattanó)-Kerkai Ákos (13 pont - 15 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda) trió vezette, a páratlan negyedekben egyértelműen pontosabban, hatékonyabban játszó TF-BP visszavette a pályaelőnyt a veresége mértékén a záró etapban valamit "kozmetikázó", ezúttal főként Jakab Péter (22/9 pont, 5-5 lepattanó, gólpassz és eladott, 3 szerzett labda), Farkas Dániel (15/12 pont) és Takács András (11/3 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda) pontjaira alapozó MTK együttesétől.

PVSK-Cargate - MEAFC-Miskolc 102-91

A páratlan negyedekben nyújtott rendkívül hatékony, eredményes támadójátékára, azon belül pedig nagyrészt Michael Lewis II (33/9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 4-4 gólpassz és eladott labda), Rátvay Balázs (22 pont - 8/8 mezőnyből -, 12 lepattanó, 2-2 gólpassz blokk és szerzett, 4 eladott labda) és Mándity Márkó (18/9 pont) ponterős játékára építve győzték le a pécsi fiatalok a Kozák Márton (25/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz), Tóth Bence (22/9 pont - 3/3 tripla -, 3 lepattanó, 5 eladott labda) és Érsek Marcell (18/12 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) vezérletével igazán jól csak a második negyedben játszó miskolciakat.

Zöld csoport, a 11-14. helyért

DEAC U23 - EKE Eger KOK 102-84

Egyik legjobbját, Máté Balázst nélkülözve Csomor Péter (20/12 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz), Papp Bendegúz (13/9 pont - 16 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó), Steier Krisztián (12/6 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) és Mondi Richárd (10/3 pont) vezérletével az egriek az első félidőben még tudták tartani a lépést a DEAC fiataljaival. A második félidőt 7-0-lal kezdve magabiztos, 10 pont fölötti előnyt szerzett a nagyrészt Kovács Ákos (26/9 pont, 4 lepattanó), Kalassai Martin (21/15 pont, 8 lepattanó), Pollák Balázs (16/3 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz) és Fábián Szabolcs (13/3 pont, 3 lepattanó) ponterősségére építő debreceni gárda. A hazaiak ezt a 10 pont körüli vezetést tartották, majd a záró etap közepén egy újabb 7-0-lal eldöntötték a maguk javára a találkozót.

A párharc állása: 1-0 a DEAC U23 csapata javára