Férfi NB I B: Villog a Vasas, vergődik a Veszprém, brillírozik a Budafok
27
Jan
2020
2020. január 27.  |  12:20
Érdekes fordulón van túl a férfi másodosztály mezőnye, ez a hét sem múlt el meglepetések nélkül az NB I B piros csoportjában. Az élre a Baja veszprémi bravúrja kívánkozik, de a tabella alapján meglepőnek mondható az idei évre a jelek szerint magára találó Vasas sikere is a Honvéd pályáján. A két éllovas, a Nyíregyháza és a MAFC hozta a kötelezőt Miskolcon, illetve az MTK ellen, az élcsapatok közé fellépő Budafok pedig remek, színvonalas, izgalmas összecsapáson győzte le az Ivosev nélkül csapatként igen jól teljesítő TF-BP együttesét. A zöld csoportban a hétközi Hepp-kupa bravúrja, a MAFC legyőzése után a bajnokságban sem botlott a Cegléd, Óbudán nyerte meg a középcsapatok csatáját a 2020-ban egyre kiegyensúlyozottabb teljesítményt nyújtó Győr, a szolnoki fiatalok pedig szoros csatában győzték le a SMAFC gárdáját.

MEAFC-Miskolc - Hübner-Nyíregyháza BS 66-77

Az első félidő hatékony támadójátékának és Bryton Hobbs (17/6 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Sitku Márton (14 pont, 9 lepattanó), Tóth Gergely (14 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), valamint Dancsecs András (10/9 pont, 3 lepattanó) eredményes, jó játékának köszönhetően szünetig 15 pontos előnyt szerzett a vendég Nyíregyháza. Félidőben rendezte sorait az erősen tartalékos, többek között Homoki Donát és Tóth Bence mellett légiósát, Austin Thorntont ezúttal is nélkülöző MEAFC, amely jórészt Kozák Bertalan (20/6 pont, 6 lepattanó), Takács Dániel (31 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) és Lippai Szabolcs (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 gólpassz) jóvoltából 5 pontra felzárkózott. Ez azonban a jelek szerint nagyon sokat kivett a hazaiakból, így a Nyíregyháza - amely szintén nélkülözött egy kulcsjátékost, Bazsó Brúnót - a záró etap első felét 11-2-re nyerve eldöntötte a találkozót.

Budafok - TF-BP 99-92

A kosarakban gazdag, kiegyenlített első félidőt követően a harmadik negyed közepén az Ivosevet nélkülöző vendégek egységes csapatmunkával egy 13-2-es rohamra, valamint leginkább Czura Attila (25/12 pont, 3 lepattanó, 6 eladott labda, 7 gólpassz), Beák Gábor (17/9 pont, 5 lepattanó. 3 gólpassz), Somogyfoki Péter (17/9 pont - 18 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 5 eladott labda, 6 gólpassz) és Karosi Gergely (15/6 pont, 10 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz) találataira támaszkodva 10 pontos vezetéssel várhatták a záró etapot. Ennek első felét azonban 19-5-re nyerve fordítottak a Kovács Soma (32/15 pont, 10 lepattanó, 7 gólpassz), Puszta Dániel (19/12 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 6 gólpassz), Kiss Mihály (13/3 pont, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Varga Dániel (13 pont, 3 lepattanó) és Horváth Márton (11 pont, 10 lepattanó) ponterősségére alapozó hazaiak, s egy parádés negyedik negyedet produkálva a jól küzdő TF-BP fölé kerekedtek.

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - Bajai Bácska FKE 81-99

A látványos, kosarakban gazdag első szakasz után még 2 ponttal a hazaiak vezettek a két, Hepp-kupa négyes döntőjébe jutó együttes találkozóján. A két középső etapban a vendégeknél összeállt a védekezés, támadásban pedig testvéries, 28-28-as elosztásban 56 pontot dobtak. Ebben a periódusban a Pongó Martin (25/15 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 7 gólpassz)-Jakab Péter (22/12 pont, 7 lepattanó)-Milos Vukicsevics (18 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz)-Goldring József (17/6 pont, 3 lepattanó) vezette Baja gyakorlatilag átszaladt a veszprémieken, s megnyugtató, 25 pontos előnnyel várhatta a záró szakaszt. Ebben a nagyrészt Füzi Róbert (15/3 pont, 3 lepattanó), Michael McCall (14/3 pont, 5 gólpassz), Völgyi Marcell (12/3 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz, 2 blokk), Czirbus József (12 pont, 3 lepattanó) és Madár András (10/6 pont - 11 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és gólpassz) kosaraira építő hazaiak ugyan 20 ponton belülre kerültek, de a sima bajai sikert nem tudták kétségessé tenni.

Budapesti Honvéd SE - Vasas Akadémia 76-82

Az első félidő két homlokegyenest ellenkező negyedet hozott. 10 perc után az elsősorban a két Ákos, Horváth (21/12 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) és Halász (12/3 pont, 3-3 gólpassz és eladott labda), valamint Stefán Dávid (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 gólpassz) eredményességére építő Honvéd "ment" 12-vel, de szünetben már a szédületes, 34 pontos második szakaszt produkáló Vasas állt jobban 6 ponttal. Szünet után gyakorlatilag végig tartotta 5 és 10 pont közötti előnyét az Andrássy Géza (19/6 pont, 5 lepattanó, 3-3 blokk, szerzett labda és gólpassz)-Radics Gerzson (19 pont, 6 lepattanó)-Boros Márk (11/3 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz)-Moravcsik Áron (10 pont, 3-3 gólpassz és szerzett labda) kvartett vezette vendég együttes. A hajrában Horváth Á. nagy sorozatával, három hármasával 3 pontra feljött a Honvéd, ám a végén 4 büntetőből hármat értékesítve a Vasas nyerte a fővárosi derbit, így folytatódott a hazaiak rossz, valamint a vendégek jó sorozata.

MAFC - MTK-Elite Basket 98-86

A 10 ponttal, 28-18-ra megnyert első negyednek, valamint nagyrészt Harazin Tamás (25 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda), Ryan Richmond (21/9 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz), Tóth Péter (18/3 pont, 4 szerzett labda, 9 gólpassz), Bordács Soma (13 pont, 7 lepattanó) és Katona Bence (11/9 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) ponterős, hatékony, jó játékának köszönhetően győzte le összességében magabiztosan a MAFC a magát elsősorban Takács András (27/3 pont, 5 lepattanó), Jakab Péter (25/12 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 10 gólpassz) és Farkas Dániel (10/6 pont, 5 lepattanó) révén jól tartó MTK együttesét.

PVSK-Cargate - Salgótarjáni KSE 78-100

Minden negyedet megnyerve aratott végül 20 pont fölötti győzelmet a Sömenek Martin (21/6 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda)-Csabák Balázs (20/12 pont - 4/5 tripla -, 4 lepattanó, 5 gólpassz)-Kovács Martin (14/12 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) trió tagjainak eredményessége és a 11 gólpasszt kiosztó Dominik Herendic jó szervezőmunkája révén a Salgótarján a Veljko Dragasevic (26/9 pont, 3 gólpassz), Alekszej Carev (14/3 pont, 4 lepattanó) és Laufer Gergely (10 pont, 3-3 gólpassz és szerzett labda) találataira támaszkodó pécsi fiatalok otthonában.

BKG-Príma SE - Nagykőrösi Sólymok KE 104-74

Az első negyedben "szárnyaló" Sólymok együttese alaposan meglepte a hazaiakat, és Mácsai Károly (23/6 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz), Lakosa Ákos (18/3 pont, 5-5 lepattanó, eladott labda és gólpassz), illetve Fehér Péter (16/6 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz) eredményes, jó játéka révén 8 pontos előnyt szerzett. A folytatásban átvette a játék irányítását a BKG, amely elsősorban Nagy Botond (33/21 pont, 6 lepattanó, 12 gólpassz), Nick Allen (12 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), Bán Tibor (12 pont, 3 gólpassz), Armaghani Ármin (11/3 pont, 8 lepattanó) és Hegedűs Attila (10 pont, 5 lepattanó, 3 blokk) eredményességének, valamint Nagy Benedek (6/6 pont, 5 lepattanó, 13 gólpassz) szervező és mezőnymunkájának köszönhetően rákényszerítette akaratát ellenfelére, és fölényes győzelmet aratott.

Ceglédi KE - Tiszaújvárosi Phoenix KK 84-72

Még a MAFC elleni, hétközi Hepp-kupa bravúr lendületével szerzett "tízen túli", azaz 10 pont fölötti előnyt az első negyedben Fekete Viktor (18/12 pont, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Nárai Bence (18/6 pont, 17 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gólpassz) és Darren Miller (16 pont, 10 lepattanó, 5 eladott labda) jó játéka révén a Cegléd. A szakasz utáni kis szünet nagy fordulatot hozott: magukra találtak a vendég borsodiak, akik elsősorban remek második negyedükre, valamint főként Jake Martin (21/9 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz) és Kovács Zoltán (14/12 pont, 3 eladott labda) találataira építve a záró etap közepéig abszolút nyílttá tették a találkozót. A hazaiak végül a 35. és a 39. perc között egy 10-2-es rohamot bemutatva "rázták le" magukról a szívósan küzdő Tiszaújváros együttesét.

Óbudai Kaszások - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 63-66 hosszabbítás után

Hosszabbítás után alakult ki ez a pontokban nem túl gazdag végeredmény egy olyan összecsapáson. Az első negyedben 9 pontos előnyt szerzett a Van der Meer Lóránd (13/9 pont, 3 lepattanó), Vámos László (13/3 pont, 7 lepattanó) és Ondima Olivér (13 pont, 4 eladott labda) vezette hazai gárda. A második etap a Rátvay Tamás (19/15 pont, 5 eladott labda), Csaba György (12/3 pont - 18 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), valamint Berneczei László (9 pont - 10 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó) kosaraira támaszkodó vendég győri csapaté volt, szünetben 2-vel vezettek a hazaiak. A küzdelmes, kiegyenlített, végig szoros második félidő végén - pontosabban úgy másfél perccel a rendes játékidő letelte előtt - Van der Meer a hazaiaknak mentette hosszabbításra a találkozót (56-56). A ráadásban is váltott vezetéssel haladtak a felek, a 44. perc elején Van der Meer hármasával 2 pontos előnyt szerzett az Óbuda, ám erre 2 triplával feleltek a vendégek, s ezzel a győriek nyerték a kemény, küzdelmes összecsapást.

Szolnoki Olajbányász U23 - SMAFC 70-68

A végig kiélezett, szoros találkozón gyakorlatilag nem eresztették egymást a felek. Szünetben 3 ponttal még a Czukor Bence (22 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz)-Djordje Krajisnik (15/9 pont)-Márkus Tamás (10/6 pont, 6 lepattanó) trió vezette vendég soproniak álltak jobban. A második félidő elején volt már 6 pontos is a SMAFC előnye, ám ezt követően több mint 5 percen át pont nélkül maradtak a vendégek, s ezalatt egy 10-0-lal fordítottak a Taiwo Samuel (19 pont, 18 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Gilszki Erik (14 pont, 8 lepattanó) és Frank Áron (13/3 pont, 4 lepattanó, 7 gólpassz) pontjaira támaszkodó szolnoki fiatalok. Bár a harmadik etap végén újra a SMAFC vezetett, a záró etapban már - ha szűken is - inkább a hazaiaknál volt az előny. Izgalmasan alakult a végjáték, ugyanis a mérkőzés legvégén az addig pont nélkül álló, mind a 8 mezőnykísérletét elhibázó Kókai Dávid állhatott a büntetővonalra, s ott nem remegett meg a keze, bedobta a büntetőket, így a végén a hazaiak örülhettek.

Vásárhelyi Kosársuli - Concordia MOTAX KC Pápa 94-81

A vendég pápaiak Murai Gábor (22/6 pont, 5 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz), Burai Róbert (19 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz és eladott labda), valamint Hódi Patrik (13/9 pont, 4 lepattanó) jóvoltából még tartották a lépést a Hódmezővásárhellyel. Szünet után a csapatként egységesebb hazaiak jobban, pontosabban játszva Varga Zalán (16/6 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), Kelemen Balázs (15/9 pont), Molnár Bence (15/3 pont, 3-3 szerzett és eladott labda), Perák Denis (15 pont, 8 lepattanó) és Hargitai Krisztián (12/3 pont, 5 lepattanó) vezérletével végül 13 ponttal győztek.

DEAC U23 - Knipl Kft. Bonyhádi KSE 85-74

A parádés, 18-5-ös első 5 percre, valamint főként a tripla-dupla közelében járó Tóth Bence (23/12 pont - 24 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 8 gólpassz), továbbá Kalassai Martin (16/12 pont, 3 szerzett labda 4 gólpassz) és Kiss Kolos (14/9 pont, 9 lepattanó 5 gólpassz) eredményes, hatékony játékára építve győzték le a debreceni fiatalok a Somogyfoki Szabolcs (15/3 pont, 8 lepattanó)-Dorogi Gergő (14/3 pont, 7 lepattanó)-Tömösváry Máté (14 pont, 8 lepattanó)-Pupp Bence (10 pont, 7 eladott labda, 5 gólpassz) "négyesfogat húzta" bonyhádi együttest.