BME-bravúr, nyíregyházi huszárvágás
21
2017
2017. október 21.  |  02:44
Két az előző évad végén a négyes döntőbe bekerülő csapat is vereséggel kezdett a férfi Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokságban. A keleti csoportban az ezüstérmes Eger Nyíregyházán marad alul, a TFSE pedig a fővárosi rangadón kapott ki a BME-MAFC vendégeként.

Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, férfi keleti csoport

Nyíregyházi Egyetemi Sportegyesület - EKE Eger 81-73 (23-21, 17-16, 22-21, 19-15)

Nyíregyháza, Egyetemi csarnok, 30 néző. V: Molnár P., Kára G.

Nyíregyházi ESE: BUS 25/12, CZURA 15/6, , Földesi 3, Horváth B, Vida

7. Csere: Kovács Z. 7, GÁSPÁR 24.. Edző: Hegedűs Ferenc

EKE Eger: Szabó 9/3, MÉSZÁROS B. 19/9, Megyes, Szicsák 6 CSÁKVÁRI 22. Csere: Beák, Illés 8, Pomázi 3/3, Ungi, Veres, Horváth R. 6. Edző: Váczi Péter

A hazai csapat kezdett jobban, de a negyed végére feljött az előző évad ezüstérmese. A folytatásban a csapatok fej-fej mellett haladva gyűjtötték pontjaikat. Izgalmas végjátékban a hazaiak játszottak pontosabban, így a

szezonnyitó meccsét végül a Nyíregyházi Egyetem csapata nyerte.

Hegedűs Ferenc: - Gratulálok a csapatunknak. Látszik, hogy még szezon eleje van, hiányzik a csapatkohézió.

Váczi Péter: - Gratulálok a hazai csapatnak.

ELTE-BEAC - Debreceni Egyetem 70-74 (16-22, 24-16, 14-20, 16-16)

Tüskecsarnok 20 néző. V: Oláh M., Magyar Z.

ELTE-BEAC: Szekeres 2, GYURCSÁNYI 12/12, KONCZ 17/6, , CZIMER 14, Czibula 7. Csere: Mokos 1, Kondé, Sterczer 2, JAKUCS 12/9, Bognár 3/3, Sveda. Edző: Varga Zsolt

Debreceni Egyetem: SZŰCS M. 11/3, OLÁH11/3, ASZALOS 26, BAK 16, Opre 7. Csere: Zsuga, Herczku 3/3, Szűcs B., Asszú. Edző: Ferenczi Tamás

Az első percekben még igazi, idény eleji formát mutatott mindkét csapat. A Debreceni Egyetem csapata talált magára hamarabb, 10 ponttal el is húztak a vendégek. A második szakaszban belelendültek a fővárosi egyetemisták, akik triplákra építve az első félidő végén át is vették a vezetést. Szünet után fej-

fej mellett haladt, ám gyenge dobószázalékot mutatott mindkét csapat. A végén, talán némi szerencsével, de a vendég együttes örülhetett a győzelemnek.

Varga Zsolt: - Büszke vagyok a csapatra a hajtásért és a küzdeni akarásért, ez győzelmet ért volna, de nem volt velünk a szerencse és egy átlagos dobóforma sem, huszonhét százalékos mezőnymutatóval nehéz mérkőzést nyerni.

Ferenczi Tamás: - Idény eleji forma volt, gyenge dobó teljesítmény az első félidőben. A második félidőben valamit javult a dobóformánk, s ezért, valamint higgadtságunk miatt nyertünk.

Debreceni Medikus SE-Miskolci Egyetem 63-127 (17-35, 16-33, 14-29, 16-30)

Debrecen, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, férfi keleti csoport, 10 néző. V.: Hegedűs, Kokas.

DMSE: BUJDOSÓ 8/3, Velkey 11/9, Prokaj 4, MÉSZÁROS 9/9, KOVÁCH 10. Csere: Malkócs 2. Mászlé 2, Papp 3, Urbán 4/3, VESZPRÉMY 10/3. Edző: Kovács István

Miskolc: TAKÁCS 13/9, OROSZ 24/6, Szepesi 9/3, GALLÓ 28/3, LIPPAI 12, Csere: HOMOKI 7, KOPASZ13/9, Orliczki 7/3, PIUKOVICS 14/6. Edző: Drahos Gábor

Az előző évad bronzérmese, a vendég miskolci együttes rögtön tudatosította a medikus legénységben: komolyan veszi a találkozót. Folyamatos egészpályás letámadással védekeztek a teljesen újjáalakuló házigazdák ellen. Elsősorban Galló Márk ponterős játékára építve hamar jelentős előnyre tettek szert a vendégek.A hazaiak igyekeztek tartani a lépést a miskolciakkal, de hamar kiütközött a nagy különbség a csapatok között. Bár folyamatosan tudták növelni előnyüket a vendégek egy pillanatig sem vettek vissza a tempóból, és kiváló védekezésüknek köszönhetően sok eladott labdába kergették bele a debrecenieket. A hazaiak Kovách, valamint Velkey pontjaira támaszkodva próbáltak minél jobban helytállni.

Mellettük a csereként beálló Veszprémy, valamint az előkészítésben remeklő Bujdosó (7 assziszt) játszottak eredményesen.

A folyamatosan növekvő különbséghez a már említett Galló (28 pont, 12 lepattanó) mellett Orosz (24 pont, 5 assziszt) is nagyban hozzájárult, mellettük pedig Lippai (12 pont, 5 assziszt), illetve HomokI (7 pont, 11 lepattanó) is jelentős mezőnymunkát végeztek.

Kovács István: - Gratulálok az ellenfélnek, egy kiemelkedően jó csapatot láttunk ma vendégül, akik 40 percen keresztül űztek-hajtottak minket. Sokat tanultunk ebből a meccsből a jövőre nézve.

Drahos Gábor: - Jól sikerül a szezonkezdet, több dolgot is lehetőségünk volt gyakorolni a mérkőzés folyamán. Ahogy eddig, a lelkesedésünkkel most sem volt gond, kedden, a hazai debütáláskor innen folytatjuk. Gratulálok a csapatnak.

Férfi nyugati csoport:

PTE-PEAC - Veszprémi ESC 74-64 (22-12, 18-14, 23-15, 11-23)

Pécs, Egyetemi csarnok, 25 néző. V: Mintál Cs., Fleischmann K.

PEAC: Buday-Sántha, Nagy 3/3, BERKICS 20/6, KIS 15/3, Kővágó-Laska 11, . Csere: Lovász 2, Lukács, Mándity 7/3, Földes 5/3, Németh 2, Bokor, BÍRÓ 9/3. Edző: Horváth Balázs

Veszprém: Penksza 4, Schmitz 12, Kacskó, Rozgonyi 7/3, TAKÁCS 31/3. Csere: Novák, Frond 6, Répási 4, Szeifert. Edző: Mérész Csaba

Az első három negyedeben egyértelműen a hazaiak akarata érvényesült, elsősorban a dupla-duplát elérő Berkics Bence (20 pont, 10 lepattanó) jó játékára alapozva 30 perc után 20 pont fölötti előnyt építettek fel a pécsiek. A vendég veszprémiek nem adták föl, a záró etapban a dupla-duplát elérő, de pontszerzésben gyakran magára maradó Takács András (31 pont, 14 lepattanó) vezérletével 10 pontra feljött a Veszprém, de szorossá tenni a meccset nem volt esélye.

Horváth Balázs: - Úgy néz ki jól sikerült az egyetemi bajnokság rajta a Veszprém ellen. Hazai pályán sima győzelmet arattunk. Reménykedünk a hasonló folytatásban

Mérész Csaba: - Nem vagyok elégedett, nem azt csináltuk, amit

megbeszéltünk. Ez betudható annak, hogy új csapatunk van, nagyon sok az új játékos, nem volt meg az összeszokottság, de a fiúk hajtottak. Lesz ez még jobb is.

PTE-EMES Petőfi SE - Szombathelyi Egyetemi SE 74-112 (15-27, 20-29, 20-29, 19-27)

Kozármisleny, 30 néző. V: Bálind, Farkas P.

PTE-EMES Petőfi SE: Szavai P. 3/3, Sütő A. 11/3, Kovács A., Marton B. 8,/3, Szőnyi D. 10/3. Csere: KOMLÓDI D. 11/9, Pungor Sz. 6/6, Fülöp Cs. 2, Mészáros Márton 2, Kárpáti B. 7, KOVÁCS D. 14. Edző: Sipos Ádám

Szombathelyi Egyetemi SE: Czukor B. 7/3, MÉSZÁROS MÁTÉ 21/3, FÖLDESI M. 37/9, KARAGITY M. 10, Perák D. 8. Csere: Láng M. 3, Gábor M. 2, Vicze 6, RÁTVAY T. 20/6, Kerekes G. 8 Edző: Kéri Péter

A vendégcsapat mindegyik negyedet uralta, sok labdaszerzéssel (17 db), jó dobószázalékkal (dupla 62 %, tripla 47 %) és kemény védekezéssel végig magabiztosan játszott. A hazai csapat elég új kerettál állt elő idén, fiatal játékosokkal, így még dolgozni kell a védekezésen és a támadómunkán egyaránt, elég sok - 21 - labdát adtak el.

Sipos Ádám: - Csapatom hozzáállásával és játékkedvével elégedett voltam, a srácok a lehető legtöbbet hoztak ki magukból. Gratulálok a szombathelyi srácoknak, sportszerű játékot mutattak be.

Kéri Péter: - Az első mérkőzésünkön még érződött a csapaton az összeszokottság hiánya. Reméljük, hogy ebben tudunk előrelépni, de ennek ellenére sikerült magabiztos győzelmet aratnunk.

Mosonmagyaróvár Széchenyi Egyetem - SMAFC 89-75 (30-20, 27-20, 8-24, 24-11)

Mosonmagyaróvár, Egyetemi csarnok, 50 néző. V: Kovács P., Csapó K.

Mosonmagyaróvár Széchenyi Egyetem: KÁMÁN 17/6, GEIGER 23/12, Tompa 16/12, Nagy 6, HORVÁTH 8. Csere: Tóth 9/3, Iváncsics 8, Mándity 2, Békefi, Szlávik, Németh. Edző: Laky Tibor

SMAFC: Horváth, BERNECZEI 31/6, Tukovits 11/9, ÉLŐ 25, Szegedi 4. Csere: Blahó 2, Széplaki 2, Hídvégi. Edző: Rátvay Tamás

A hazai csapat játékosai az első félidőben szinte minden helyzetből betaláltak, míg a vendégek futottak az eredmény után. A harmadik negyedben már nem ültek a hazai dobások így a feljavuló vendégcsapat megfordította a mérkőzést, de a végjátékban a frissebb Mosonmagyaróvár több jó labdaszerzéssel el tudta dönteni az összecsapást.

Laky Tibor: - Mesés kezdés után kissé izzadságszagú győzelem. Gratulálok a csapatnak.

Rátvay Tamás:- Az egységesebb kosárlabdát nyújtó, több erővel felálló csapat megérdemelten győzött.

BME-MAFC - TFSE 65-52 (15-13, 20-11, 8-15, 22-13)

Tüskecsarnok, Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, férfi nyugati csoport, 30 néző. V: Makrai, Gyurka.

BME-MAFC: DOBOS 17/12, SZÁLAS 16/12, Fehér Á. 2, ANDÁRSSY 10/6, KISS L. 10. Csere: Tóth L. 5, Adányi 5. Edző: Bagi Melinda.

TFSE: Sinkovits, Petrucsik 9/3, JÓKAI 10, PINTÉR 10/3, DEBRECENI D. 9. Csere: Novák 5, Haris, Fülöp B. 9, Kovács M. Edző: Juhász Tamás.

A MAFC kezdett jobban, s Szálas Gábor triplái révén ellépett, de a negyed hajrájában Debreceni Dániel vezérletével feljött a TF. A második negyedben tudatosabban, pontosabban játszó műegyetemiek Andrássy Géza és Kiss Lajos jóvoltából fokozatosan elhúztak, s szünetben 11 ponttal vezettek.

Térfélcsere után kezdett hatni a TF kemény, agresszív védekezése, szünet után több, mint 3 percen át nem szerzett pontot a műszaki alakulat. Egységes csapatjátékkal elsősorban Jókai Mátyás jóvoltából fokozatosan csökkentette hátrányát a vendég együttes. Pintér Dávid triplájával 1 pontra csökkent a BME-MAFC előnye, de a végjátékban Dobos Viktor 3 demoralizáló triplája - közülük kettő olyan támadás végén esett a támadóidő utolsó pillanatában, amelynek során a hazaiak a találat előtt 2-3 alkalommal is visszaszerezték a támadó lepattanókat - megtörte a TF ellenállását, így a BME-MAFC bravúros győzelemmel kezdte szereplését.

Bagi Melinda: - Nagyon örülök annak, hogy sikerült legyőzni a TF-et. Hullámzó volt a játékunk, többször is magunkra húztuk ellenfelünket, de a végjátékban nem remegett meg a srácok keze, s hideg fejjel, jó döntéseket hozva sikerült nyerni.

Juhász Tamás: - Kár ezért a mérkőzésért, jó néhány dobásnál nem volt szerencsénk. Hoztuk a szokott, kemény agresszív védekezésünket, ezzel nem volt gond, a támadójátékon viszont még nagyon sokat kell csiszolni, ezen fogunk dolgozni, s remélem, tavasszal sikerül visszavágni.