(21-22, 22-15, 16-13, 20-28)
Játékvezetők és MKOSZ ELLENŐR:
Földházi Tamás Péter, Praksch Péter Árpád, Kovács Nimród János (Páli dr. Kálmán)

Hazai edző nyilatkozata
Gasper Potocnik : Igazi egylabdás mérkőzés. Mindkét felet megilleti a dicséret! Megértem a kollégámat a technikai hiba kapcsán. Annyi mindenre kell figyelni és elég egy apró hiba, miközben az ember a taktikán gondolkozik. Ami a játékot illeti, az első részben nem voltunk jók a lepattanózásban, ezt a második félidőre kijavítottuk. Majd jobban uraltuk a labdát és a játékot is, mint Szombathelyen, és feljavultunk a lepattanókban. Ez lett a döntő a végére, így győztes helyzetet teremtettünk.

Vendég edző nyilatkozata
Milenko Topics : Gratulálok a Szolnoknak! Tudtuk, hogy jók, ma is remekül játszottak! Hibáztam a technikaival, elnézést kérek a játékosaimtól és a szurkolóinktól. Döntő pillanat volt, igazán sajnálom! Sok könnyű kosarat kaptunk leindításból, elzárásokból, ez lehet a legmeghatározóbb, ha elemezni akarjuk a ma esti játékot. Másrészről örülök, hogy nem adtuk fel, volt 10-11 pont hátrányunk is, és abból szívós munkával felálltunk, küzdöttünk. Egy pont, egy labda lett a különbség. Készülünk a következő mérkőzésre.

Hazai játékos nyilatkozata
Kovács Péter : Jó mérkőzést játszottunk és egy nagyon fontos győzelmet arattunk. Az első félidőben több mint tíz támadó lepattanót szedett a DEAC és ebből jól használták ki a második esélyeket. Ezen feltétlen dolgoznunk kell! A védekezésünk egyre jobban összeáll és támadásban is jobb az összhang a csapatban. A végjátékban mi maradtunk higgadtabbak és jó döntéseket hoztunk. A legfontosabb, hogy nyertünk, ezen az úton kell haladnunk. Szombaton Nyíregyházán – bár nem lesz egyszerű - , de mindenképp nyernünk kell.

Vendég játékos nyilatkozata
Tóth Ádám : Egylabdás meccset játszottunk, az utolsó negyedben hibáztunk párszor. Mindkét csapat nagy taktikai repertoárral dolgozott és nagyon jól felkészült a ma esti találkozóra. Gratulálok a Szolnoknak! Nekünk jó erőfelmérő volt, mutatja, hol is tartunk. Azt gondolom, jól haladunk, két nap múlva játszunk a Sopronnal, az kötelező hazai győzelem kell, hogy legyen. Még egyszer gratulálok az Olajnak!

Stat download
JÁTÉKOS K. P. Közeli Középtáv Távoli Összes Büntető Lepattanó Labda Fault Gp Blokk VAL Idő +/-

0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Összesen 5 79 20 32 63 0 8 0 10 25 40 30 65 46 9 14 64 19 8 27 4 6 20 20 22 0 2 106 200

Bence Soma
VAL=Dobott pont+lepattanók+szerzett labda+gólpassz+kiharcolt fault+blokk-eladott labda-rossz dobás