04
Jun
2018
2018. június 4.  |  06:45
A piros csoportban a MEAFC Nagykőrösön, a zöld bronzcsatájában a Tiszaújváros Salgótarjánban nyert meccset s párharcot, nem hétköznapi hétköznapjai voltak tehát a borsodi csapatoknak. Az sem hétköznapi, hogy egy városban két meccsen is hajszálra ugyanaz az eredmény szülessen: nos, Sopronban a 92-87-re "álltak be" a csapatok. Az 1972-es születésű Kálmán László remeklése révén a pápaiak kiharcolták a harmadik meccset a szombathelyi fiatalokkal szemben.

Az 5. helyért

Nyíregyháza Blue Sharks - PVSK-Kronosz Kiadó 82-65

A Czura Attila (24/6 pont, 6 szerzett labda, 4 gólpassz)-Nagy Krisztián (23/12 pont, 9 lepattanó)-Fazekas Csaba (14 pont, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) trió vezérletével a páratlan negyedekben fölényben játszó hazaiak gond nélkül vágtak vissza 3 pontos pécsi vereségükert. A baranyai fiataloktól ezúttal csak Demeter Attila (18/9 pont, 8 lepattanó) és Kővágó-Laska Márk (10-10 pont és lepattanó) nyújtott átlagon felüli teljestményt, s ez kevés volt a párharc megnyeréséhez.

A párharc győztese: Nyíregyháza 151-137-es kosárkülönbséggel

A 7. helyért

Nagykőrösi Sólymok KE - MEAFC 82-96

A tripla-duplával búcsúzó légiós, Patrick Cole (39/18 pont, 12 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 10 gólpassz), valamint Homoki Donát (15 pont, 10 lepattanó) és Lippai Szabolcs (10 pont, 8 lepattanó) hatékony játékra építve a miskolciak az első félidőben 16 pontos előnyt szereztek. A hazaiak Molnár Miklós (21/18 pont, 3 lepattanó), Fehér Péter (16/6 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda), Tóth Viktor (16/6 pont, 6 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), Fulvio Candido (12 pont - 14 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 4 gólpassz 2 blokk) és Lakosa Ákos (10/3 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz) vezérletével a záró etap közepén 4 pontra megközelítették a borsodiakat, de a felzárkózás sokat kivett a Nagykőrösből, a lepattanózást 44-35-re megnyerő MEAFC újítani tudott, s végül 12 ponttal győzött.

A párharc győztese: MEAFC - kettős győzelemmel.

A 3. helyért

Salgótarjáni KSE - Tiszaújvárosi Phoenix KK 71-76

Óriási változás következett be a párharc első meccséhez képest, amelyet 102-57-re nyertek a nógrádiak. Az első negyed után még ezen a meccsen is vezettek a Jakab Péter (26/9 pont, 13 lepattanó, 3 gólpassz)-Angelo Rackley (11 pont, 10 lepattanó, 6 szerzett labda, 3 blokk)-Olasz Ádám (11 pont 8 lepattanó, 3 eladott labda) trió eredményességére alapozó hazaiak. A folytatásban azonban - ellentétben az első meccsel - nem adta olcsón a bőrét a Phoenix. Szünetig egalázáltak a Pongrácz Gergely (16/12 pont, 8 lepattanó), Kovács Zoltán (15 pont - 17 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) és Brugós Olivér (14/12 pont) vezette borsodiak, majd a második félidő hajrájában 5 pontos hátrányból egy 8-1-gyel fordítottak, s 2 pontos előnnyel mentek bele a záró szakaszba. Abban volt 8 pontos előnyük is, s végül nagy bravúrt elérve győzni tudtak Salgótarjánban, és megszerezték a bronzérmet.

A párharc végeredménye: 2-1 a Tiszaújvárosi Phoenix KK javára.

SMAFC - Bajai Bácska FKE 92-87

A kiegyenlített első félidőt követően a másodikban ifj. Rátvay Tamás (22/3 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz), Rátvay Balázs (20 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda), Berneczei László (16/6 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz), Füzi Róbert (14/6 pont, 4 lepattanó) és Czukor Bence (10 pomt, 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda) pontjaira alapozva a soproniak néhány pontos előnyt állandósítva végül 5 pontos előnyt szereztek a Pongó Martin (25 pont, 7 lepattanó, 9 gólpassz), Nagy Dániel (18/6 pont, 3-3 lepattanó, gólpassz és eladott labda), Délity Bence (15/12 pont, 3 gólpassz), Milos Vukicsevics (15 pont, 10 lepattanó) és Kovács Barnabás (10/6 pont, 4 lepattanó) vezette Baja ellen a hétvégi visszavágóra.

SKC-Sportiskola - MAFC II 87-92

Azt követően, hogy a meccs elején egy 12-3-as rohamot mutattak be a Peringer Balázs (23 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda)-Bordács Soma (21 pont, 15 lepattanó, 7 eladott labda)-Katona Bence (21 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda)-Siklós Olivér (14 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 4 eladott labda, 7 gólpassz) kvartett vezette, a lepattanócsatát 48-26-ra megnyerő fővárosi fiatalok, valóságos üldözőverseny alakult ki a mérkőzésen. A félidőben 15 pntos hátrányt "összeszedő" soproniak szünet után Buzsáki Bence (23/9 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Polgárdy Ádám (16/6 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 4 eladott labda, 6 gólpassz) és Werner Viktor (14 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) jóvoltából többször is szorossá tették a meccset, de a kritikus pillanatokban a MAFC fiataljai rendre újítani tudtak, így előnnyel kezdhetik a hazai visszavágót.

A 9. helyért

EKE Eger KOK - DEAC U23 52-82

Tisza Bálint (15/9 pont), Godwin Omenaka (15-15 pont és lepattanó, 6 szerzett labda), Tóth Bence (14/9 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Kozák Bertalan (12 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 6 szerzett labda) és Kozák Márton (10 pont) eredményes játéka révén a debreceni fiatalok idegenben is simán verték az egrieket. Hazai részről Szicsák Bence (12 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda), Illés Balázs (12 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) és Szabó Gábor (10/6 pont) bizonyultak a legeredményesebbeknek.

A párharc végeredménye: 2-0 a DEAC U23-as csapata javára

A 11. helyért

Motax Pápai KC - Falco KC U23 85-74

Az, hogy a szombathelyi U23-a gárda legjobbjai Székesfehérváron az NB I-es elődöntőn voltak érdekeltek, semmit nem von le a leendő utódai ellen a fénykorát idézően parádézó Kálmán László (32/3 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 12 gólpassz) érdemeiből, aki elsősorban Keller Vidor (11 pont, 4 lepattanó, 2 blokk) segítségével győzelemre vezette a Pápát a Körmendi Bence (21 pont, 4 lepattanó) és Németh Bence (15/3 pont, 5 ealdott labda, 3 gólpassz) pontjaira építő Falco-fiatalok ellen.