(13-12, 19-18, 18-14, 7-26)
Játékvezetők és MKOSZ ELLENŐR:
Győrffy Pál Attila, JAKAB László Imre, Sörlei Attila (Bognár Tibor)

Hazai edző nyilatkozata
Milos Pavlovic : A DVTK elleni idegenbeli találkozón már bizonyítottuk, hogy a befektetett munkának van eredménye még akkor is, ha ez egy kicsit több időbe telik. Ezen a mérkőzésen is úgy gondolom, hogy a sorsunk a saját kezünkben volt. Jó megoldások születtek támadásban, de sok kihagyott üres dobásunk volt és ezen a szinten 7-8 kihagyott büntető is végzetesnek bizonyulhat. Két kulcspillanatban is hibáztunk védekezésben, ahol zárkózás helyett ellenfelünk tovább távolodott, attól a pillanattól pedig megakadt a játékunk. Ennek ellenére elégedett vagyok a teljesítményünkkel, hiszen egy ilyen offenzívával rendelkező és kiválóan triplázó csapat, mint a Pécs csak négy hárompontost értékesített ma, ami a védelmünket dicséri. Ugyanakkor dobott pontjaink számával nem vagyok megelégedve, 57 pont a bajnokság ezen szakaszában nem elég a győzelemhez. Közel vagyunk már a kitűzött célhoz, de dolgoznunk kell és javítani a hibákat. Gratulálok a lányoknak, sokkal jobban néz ki a csapat, mint a szezon elején, de még mindig hiányzik egy kicsi, hogy győzni tudjunk egy erősebb csapat ellen.

Vendég edző nyilatkozata
Jovan Gorec : Mindig nehéz meccsre számítunk a Vasas otthonában, hiszen a csapat és a szakmai stáb rendkívül felkészült és motivált. Fontos győzelmet követően érkeztünk Budapestre, és talán éppen ezért egy kicsit könnyelműek voltunk az első félidőben. Hiányzott a pontosság és a keménység, de a meccs végén legjobb játékosunk hátára vette a csapatot és megnyertük a találkozót. Gratulálok a Vasasnak az itt zajló munkához, egy alacsonyabb költségvetéssel tudják felvenni a versenyt a nagyobbakkal.

Hazai játékos nyilatkozata
Budácsik Dorottya : Örülök, hogy a miskolci mérkőzés után ma is egy jó meccset tudtunk játszani. Itt is voltak hullámvölgyek, de kellő agresszivitással játszottunk és három negyeden keresztül vezetni tudtunk. Bízom benne, hogy ezt a harcias és motivált hozzáállást tovább tudjuk vinni keddre a Magyar Kupára.

Vendég játékos nyilatkozata
Sydney Tamara-Nicole Wallace : A Vasas pályáján mindig nehéz játszani, hiszen egy fiatal és agresszív csapatról beszélünk. Sok hullámvölgy volt a mai találkozón, de készültünk is arra, hogy negyven percen keresztül kell majd küzdeni. A második félidőben elkezdtek ülni a dobásaink, amivel kézbe tudtuk venni az irányítást és végül a győzelmet is megszereztük.

Stat download
JÁTÉKOS K. P. Közeli Középtáv Távoli Összes Büntető Lepattanó Labda Fault Gp Blokk VAL Idő +/-

0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Összesen 5 57 13 31 42 3 9 33 5 23 22 21 63 33 10 18 56 19 9 28 9 12 23 18 13 4 1 67 200

0 0 1 0 0 0 0 0 1 0 0 2 0 0 0 0 1 0 1 0 0 0 0 1 0 0 0 4 0
VAL=Dobott pont+lepattanók+szerzett labda+gólpassz+kiharcolt fault+blokk-eladott labda-rossz dobás