Arena Savaria
Játékvezetők és MKOSZ ELLENŐR:
Benczur Tamás, Györfy Rúben, Farkas Gábor (dr. Gincsai János Péter)

Hazai edző nyilatkozata
Milos Konakov : Puhán kezdtük a meccset, amiből könnyű kosarakat szerzett a Fehérvár, de úgy érzem már az első negyed 2. felétől váltani tudtunk és kontrolláltuk a mérkőzést. A fiúk előtt le a kalappal, mert 40 percen keresztül nyomták, fegyelmezetten játszottak. A félidőben megbeszéltük, hogy jobban ki kell zárnunk az Albát, mert a támadólepattanókkal tudnak meccsben lenni. Ez sikerült is, mert a második 20 percben nem szedtek támadólepattanót. Hatalmas élmény meccsről-meccsre ilyen hazai pályán játszani, nagyon hálás vagyok ezért. Most nagy ünneplés nem lesz, hiszen szombaton Pakson lépünk pályára.

Vendég edző nyilatkozata
Alejandro Zubillaga : Úgy érzem csalóka a végeredmény, mert bár 22 ponttal kaptunk ki, de úgy érzem, jól játszottunk és még küzdött is a csapatom. A Falco minden hibát kihasznált, és tényleg úgy mentünk félidőre, hogy bár vezettek, de mi is jól játszottunk. Mentálisan mindig nehéz ezt kezelni, hogy maximumot játszol, mégis az ellenfélnek komolyabb előnye van, de a játékosaim nem adták fel küzdöttek, és a negyedik negyedben is még 13-14 pontos különbségre visszakapaszkodtunk, de ott a Falco megint keményebben tudott védekezni és a végén nyertek. Ebből a meccsből is tanulnunk, fejlődnünk kell. Végén gratulálok a Falconak, Milosnak és sok sikert kívánok a négyes döntőben. Mi remélem újra megmérkőzünk, nagy dolog lenne.

Hazai játékos nyilatkozata
Pongó Marcell : Nagyon örülök a győzelemnek, bár kicsit gyengébben kezdtünk és az Alba is meglepett minket, de tudtunk reagálni és az első negyed végére már vezettünk is. 43-31-re nyertük a lepattanó csatát, ami egy nagy előny és gólpasszban is jobbak voltunk. Csapatként tudtunk játszani. A kupában majd a Szegeddel játszunk, de az még messzebb van, szombaton már újabb meccs vár ránk Pakson.

Vendég játékos nyilatkozata
Siyani Chambers : Gratulálok a Falconak a győzelmhez, nagyon komoly meccs volt, jó hangulat fogadott minket. A Kupa mindig egy kis pikantériát ad a mérkőzéseknek, ez ma is így volt. Úgy érzem a Falco egy jó meccset, mi egy jó félidőt játszottunk. A hazaik több nehezebb dobást is értékesítettek, míg mi többet hibáztunk, ami egy ilyen csapat ellen nem fér bele. Nincs mit csinálni, megyünk tovább, hiszen szombaton már bajnokit játszunk.

Stat download
JÁTÉKOS K. P. Közeli Középtáv Távoli Összes Büntető Lepattanó Labda Fault Gp Blokk VAL Idő +/-

0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 -1 2 0
Összesen 5 95 19 30 63 1 3 33 11 27 41 31 60 52 22 26 85 35 4 39 1 12 22 24 24 3 0 141 200

Benedek
VAL=Dobott pont+lepattanók+szerzett labda+gólpassz+kiharcolt fault+blokk-eladott labda-rossz dobás