(21-24, 28-29, 22-23, 13-26)
Játékvezetők és MKOSZ ELLENŐR:
Földházi Tamás Péter, Nyilas István, Horváth Csongor Béla (Fekete László)

Hazai edző nyilatkozata
Dalibor Damjanovic : Nagyon csalódott vagyok. Az elmúlt időszakban a Honvéd és a Szeged elleni meccseket megelőzően voltak gondjaink a csapatban a sérültekkel és betegekkel. Ennek ellenére is azt gondolom, hogy ha vannak hiányzók akkor is több vágyat, akaratot kell mutatnunk. Nem szabad feladni és maradni kell a taktikánál, amit megbeszéltünk. A mai meccsen az első félidőben 12 pontot kaptunk gyorsindításból és a legjobb emberüktől, akiről beszéltünk az összecsapás előtt 22 pontot kaptunk. A meccs végén az Oroszlány két amerikai légiósa szinte csak könnyű kosarakból szerzett pontot. Egyáltalán nem védekeztünk egy az egyben. A játékosoknak is mondtam, hogy védekezésben kell gondolkodnunk a támadás helyett. Ebben a bajnokságban sok remek támadójátékos van, és téves azt gondolni, hogy majd többet dobunk az ellenfelünknél. Nem adjuk fel, vannak még előttünk meccsek. Azt remélem, hogy nem ismételjük meg ezt a következő alkalommal is. Fejlődni fogunk a következő meccsre. Gratulálok az Oroszlánynak, megérdemelten nyertek! Csapatként játszottak, ezért is arattak sikert.

Vendég edző nyilatkozata
Váradi Kornél : Gratulálok a csapatomnak, mert főleg az első félidőben sikerült csapatként játszani, támadásban és védekezésben is. Az első félidőben valóban lassan kezdtünk, utána változtattunk a védekezésünkön. Meg tudtuk fordítani a meccset, majd sikerült kialakítani egy kis előnyt, majd elvesztettük a ritmus támadásban és a védekezés is felpuhult. Megcsináltuk ugyanezt a harmadikban. A negyedikben megértettük, hogy ha keményen védekezünk akkor lesznek gyorsindításaink és van esélyünk megnyerni a meccset. A találkozó végén ez látszódott is, hogy fizikálisan és mentálisan is a Kaposvár fölé tudtunk nőni, így nagyobb arányú lett a győzelmünk. Nem elégszünk meg ezzel, hiszen 1-2 hónapja még a tabella alján voltunk, most pedig reális esélyünk van bejutni a legjobb nyolc közé. Ahogy ezen a héten is harcoltunk ezt folytatjuk a következő két meccsen is. Most nagy lépést tettünk, hogy előre lépjünk. Köszönöm a szurkolóinknak, hogy elkísérték a csapatot és végig támogattak minket!

Hazai játékos nyilatkozata
Filipovity Márk : Játszottunk egy jó első félidőt. A gyorsindításokkal voltak gondjaink egész meccsen. A harmadik negyedben kicsit a védekezésünk is összeesett. Nem volt ritmus, ebből adódóan támadásban sem volt gyors a játékunk, nagyon kiszámítható volt. Hazai pályán nyernünk kellett volna, nem játszottunk jól.

Vendég játékos nyilatkozata
Khalid Thomas : Lassan kezdtünk. Nyilvánvaló volt a csapat számára, hogy ez az utolsó három meccs nagyon fontos. Tudjuk, hogy ez egy fordulatos sport, rohanásokkal. Változtattunk a taktikán, kitartottunk és harcoltunk. Javítottunk a védekezésen is, nem engedtük, hogy a rossz védőjátékból rossz támadójáték is legyen. Harcoltunk a végéig és együtt maradtunk, mint csapat.

Stat download
JÁTÉKOS K. P. Közeli Középtáv Távoli Összes Büntető Lepattanó Labda Fault Gp Blokk VAL Idő +/-