(21-26, 32-24, 29-20, 19-20)
Játékvezetők és MKOSZ ELLENŐR:
Benczur Tamás, Farkas Gábor, Balog György Attila (Dernei Gábor)

Hazai edző nyilatkozata
Jandro Zubillaga : Az első negyedben nagyon sok hárompontost kaptunk, és nagyon sok tiszta dobást engedélyeztünk ellenfelünknek. Tisztában voltunk azzal, hogy nagyon nehéz mérkőzés vár ránk, de sikerült a második negyedtől kezdve feljavulni védekezésben és támadásban is A harmadik negyedben pedig már abszolút tudtunk fókuszálni. A mérkőzésen 28 asszisztja volt a csapatnak, illetve megfelelő számban szereztük a támadó és a védő lepattanókat is, valamint 20 hárompontost dobtunk. Nagyon örülök a győzelemnek és nagyon meg vagyok elégedve a csapat teljesítményével, küzdöttünk, harcoltunk végig.

Vendég edző nyilatkozata
Csirke Ferenc : A 22.- 23. perctől fölénk kerekedett az Alba, és abban a pár percben nagyon gyorsan átrohantak rajtunk, és megnőtt a különbség. Volt azonban tartásunk, visszajöttünk a meccsbe. Nem hiszem, hogy sok mérkőzés van a bajnokságban, amikor 20 hárompontost dob egy csapat, és ez nem mindig a védekezésünk hibája volt. Próbáltuk megakadályozni, hogy Dickey leválásból dobjon pontot, vagy Vojvoda és Chambers ne nagyon jusson be a büntetőterületen belülre, de extrán dobtak valamennyien. Dobtunk 90 pontot, és ennek ellenére nem volt esélyünk, ez egy különleges, extra mérkőzés volt az Alba részéről.

Hazai játékos nyilatkozata
Takács Milán : A Körmend elleni vereséget követően mindenképpen szerettünk volna előre lépni mind támadásban, mind védekezésben. Úgy gondolom ez sikerült. Nagyon nehéz meccsre számítottunk a Pécs ellen, annak ellenére hogy újonc csapat jól teljesítenek a bajnokságban. Az első félidőben is megmutatták ezt, jó százalékkal dobták a triplákat. Az első két negyed igazi ki-ki mérkőzést hozott, a szünet után azonban feljavult a védekezésünk, és fokozatosan kiépítettünk egy 10-15 pontos előnyt, melynek köszönhető meg tudtuk nyerni a mérkőzést.

Vendég játékos nyilatkozata
Lados Erik : Volt egy nagyobb előnyünk, amit nem tudtunk kihasználni az első félidőben, de büszke vagyok az egész csapatra, küzdöttünk végig. Az utolsó három percben 10 pont körül voltunk, el kell ismerni azonban, hogy jobb volt a Fehérvár, készülünk meg kell vernünk a Honvédot.

Stat download
JÁTÉKOS K. P. Közeli Középtáv Távoli Összes Büntető Lepattanó Labda Fault Gp Blokk VAL Idő +/-