(23-28, 17-31, 27-14, 20-12)
Játékvezetők és MKOSZ ELLENŐR:
Nagy Viktor, Makrai Márton, Rácz Zsolt Róbert (Balogh László György)

Hazai edző nyilatkozata
Andjelko Mandics : Gratulálok a második félidőhöz! A lehető legjobb húsz percünk volt, ellenben az első félidő az eddigi egyik legrosszabb volt védekezés terén. Erre nincs válasz, hogy a szezon során folyamatosan ez a forgatókönyv történik. Nyilván senki nem tud negyven percet azonos szinten játszani, de ilyen mélyre kerülnünk nem lenne szabad. Az utolsó két negyed az eddigi leghosszabb húsz perc volt az edzői karrierem során, viszont hatalmas tisztelet a csapat felé, hogy húsz feletti hátrányból is fel tudtak állni. Ez annak köszönhető, hogy jó döntéseket hoztunk, csapatként játszottunk, nem úgy, mint az első két etapban. Nagyon fontos ez a siker számunkra, megyünk tovább, remélem a jövőben stabilabb mérkőzéseket tudunk majd játszani.

Vendég edző nyilatkozata
Sebastjan Krasovec : A második félidőben sokkal inkább az egyéni teljesítményekre fektette a hangsúlyt csapatunk, ez végül a győzelembe került. Elképzelhető, hogy azt hitték a játékosok, hogy már megszereztük a győzelmet. Egy mérkőzés negyven percig tart, nem szabad a jövőben elkényelmesednünk. Fontos mérkőzést buktunk el, nem túl okosan szerveztük játékunkat a fordulás után, ez pedig a győzelmünkbe került.

Hazai játékos nyilatkozata
Andre Williamson : Ez már szokássá vált, hogy gyakorlatilag az egész idény során, hogy nagy mértékű hátrányba kerülünk, minek hatására az akaraterő és az agresszivitás visz minket a fordítás felé. Nem tudom miért várjuk meg mindig ezt a pontot, viszont a második félidőben az egyik legjobban védekező arcunkat mutattuk. Ez egy nagyon értékes győzelem számunkra, erre lehet építeni, talán a szezon eddigi legjobb teljesítményét nyújtottuk az utolsó negyedekben.

Vendég játékos nyilatkozata
Kassim Nicholson : Az első félidőben csapatként működtünk, ennek köszönhetően nagy előnyre tudtunk szert tenni, a folytatásban azonban sokkal inkább az 1-1 játékon alapuló kosárlabdát játszottunk, a Debrecen pedig visszajött a mérkőzésbe. Sok támadólepattanót engedélyeztünk a DEAC-nak, így többek között ezen tényezők miatt tudta a keményen küzdő házigazda megfordítani a találkozót.

Stat download
JÁTÉKOS K. P. Közeli Középtáv Távoli Összes Büntető Lepattanó Labda Fault Gp Blokk VAL Idő +/-

Ádám
Összesen 5 87 19 38 50 4 6 67 8 21 38 31 65 48 17 18 94 23 11 34 6 9 15 19 16 2 3 120 200