(33-25, 21-19, 19-20, 20-17)
Játékvezetők és MKOSZ ELLENŐR:
Praksch Péter Árpád, Kapitány Gellért, Lengyel Ádám József (Balogh László György)

Hazai edző nyilatkozata
Ivkovic Stojan : Gratulálok a ZTE-nek az eddig elért eredményekért, és az ott folyó munkáért. Nagyon nehéz meccs volt, mert egy olyan minőségi gárda ellen játszottunk, amely folyamatosan váltja a védekezését, és több komoly figurát is játszanak. Kontrolláltuk a játékot, majd a zóna ellen nem jól védtük a tranzíciót. Ez párosult egy visszaeső tripla-százalékkal. Egy egál meccs kerekedett, amit végül mi tudtunk megnyerni. Gratulálok a kecskeméti közönségnek, hogy mellettünk voltak. Még sokat kell dolgoznunk a sikerekért. Mi most olyanok vagyunk, mint a magyar bajnokság. Hol fent, hol lent. Én nem szeretem ezt. Nekem kell a komoly védekezés, a komoly csapatmunka. Aki ezt elfogadja, az itt lesz még februárban is, aki nem, az irány Surány.

Vendég edző nyilatkozata
Lubomir Ruzicka : Gratulálok a Kecskemétnek, jól játszottak. Azt hiszem az első öt percben jól játszottunk, majd aztán érthetetlen okokból rengeteg könnyű kosarat kaptunk. Az első félidőben a védekezésünk nem működött megfelelően. A harmadik negyedben a zónázásunknak köszönhetően sikerült visszajönni a mérkőzésbe, majd aztán megint 4-5 rossz döntés következett, ami megpecsetélte a sorsunkat. A házigazda okosabban tette ezt. A büntetők terén is gyengék voltunk, és egy ilyen rutinos csapat ellen, mint a Kecskemét, ez nem fér bele.

Hazai játékos nyilatkozata
Ivkovic Milán : Gratulálok a ZTE-nek, kiváló meccset játszottunk. Keményen készültünk a héten, hogy vissza tudjunk vágni. Nagyon örülök, hogy ez sikerült. Főleg a védekezésünkön múlt a siker ma.

Vendég játékos nyilatkozata
Tony Hicks : Kemény meccs volt, elismerésem a KTE-nek. Ha egy pillanatfelvételt szeretnénk készíteni a szezonunkról, az összes vereségünket a tabella alján álló csapatok ellen szenvedtük el. Véleményem szerint ezt az úgymond mentális problémát képesnek kell lennünk kontrollálni a jövőben, ha sikeresek akarunk lenni.

Stat download
JÁTÉKOS K. P. Közeli Középtáv Távoli Összes Büntető Lepattanó Labda Fault Gp Blokk VAL Idő +/-

0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Összesen 5 93 18 29 62 1 3 33 11 34 32 30 66 45 22 27 81 22 9 31 3 5 22 25 14 4 1 124 200