Női NB I. A csoport, Rájátszás az 1-8. helyért- 2022/2023
(21-23, 18-16, 15-23, 12-22)
Játékvezetők és MKOSZ ELLENŐR:
Minár László Balázs, JAKAB László Imre, dr. Németh Patrik (Fekete László)

Hazai edző nyilatkozata
Milos Pavlovic : Ahogy számítottunk is rá, nagyon fizikális mérkőzés volt, és sajnos engedtük, hogy Kiss Virág dominálja a festéket. Próbáltunk taktikailag változtatni és három másodperceket kiharcolni és ezt nem sikerült a terv szerint végrehajtanunk. Ennek ellenére négy ponttal még mindig mi vezettünk, mikor Dia megsérült, az ő kiesése pedig nagyban befolyásolta a további játékunkat támadásban és védekezésben is. Az utolsó negyedben sok üres dobást engedtünk, amit az előző mérkőzésen meg tudtunk akadályozni, ezeken a dolgokon pedig javítanunk kell, ha sikeresek szeretnénk lenni a harmadik összecsapáson. Gratulálok a PEAC-nak.

Vendég edző nyilatkozata
Jovan Gorec : Gratulálok a lányoknak, kemény mérkőzést tudtunk megnyerni. Tudtuk, hogy nem lesz egyszerű dolgunk, az eredmény nem ezt mutatja, de egészen a mérkőzés végéig szoros küzdelem volt a pályán. Három nappal ezelőtt szörnyű esténk volt, meg akartuk mutatni, hogy mi nem az a csapat vagyunk. Büszke vagyok rájuk, ahogy ebből felálltak, de ez egyelőre semmit nem jelent még egyet kell győznünk. Tudom, hogy Milos és a stábja mindent meg fog tenni a győzelemért, a csata a mienk, de megyünk tovább. Jobbulást kívánok Papp Klaudiának, a sérülése a helyzetből is adódik, az 5-6. helyért a játékosok továbbra is nagy tempóban játszanak, de már nem koncentrálnak úgy, mintha a bajnokságért mennének.

Hazai játékos nyilatkozata
Tóth Orsolya : Először is szeretnék gratulálni a Pécsnek a győzelemhez, egy jó mérkőzésen tudtak nyerni. Vissza kell néznünk a mérkőzést, ki kell javítanunk a hibáinkat védekezésben és támadásban is. A párharcot tekintve minden kezdődik előről, mindkét csapatnak ugyanannyi esélye van továbbjutni, tehát nincs okunk elkeseredni, mennünk kell tovább.

Vendég játékos nyilatkozata
Kiss Virág : Azt hiszem a végeredmény nem igazán tükrözi azt, hogy milyen nehéz mérkőzés is volt ez valójában, hiszen a félidőben még döntetlen volt az állás. Minden egyes pontért meg kellett küzdenie mindkét csapatnak. Azt gondolom, hogy ez egy igazi csapat győzelem volt és büszke vagyok a lányokra, hiszen 40 percen keresztül nagyon keményen dolgoztunk és ennek meglett az eredménye.

Stat download
JÁTÉKOS K. P. Közeli Középtáv Távoli Összes Büntető Lepattanó Labda Fault Gp Blokk VAL Idő +/-

0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Összesen 5 66 14 30 47 0 7 0 5 23 22 19 60 32 23 29 79 16 12 28 7 14 28 26 14 0 3 80 200