Férfi NB I. A csoport, rájátszás az 1-8. helyért- 2022/2023
Arena Savaria
Játékvezetők és MKOSZ ELLENŐR:
Földházi Tamás Péter, Nagy Viktor, Frányó Péter (dr. Gincsai János Péter)

Hazai edző nyilatkozata
Milos Konakov : Az Albával az elmúlt két szezonban mindig parázs, jó meccseket játszottunk. Mind az alapszakaszban, mind tavaly az elődöntőben, és most a döntő is egy igazi méltó csata. Az első félidőben jól játszottunk, bár volt több buta eladatot labdánk, amikből az Alba üres triplákat dobhatot, és értkesítette is azokat. A második félidőre ezen tudtunk változtatni, sőt védekezésben még agresszívebbek voltunk és okosan tudtunk támadni. A végére igazából, az utols 2-3 perc egy igaz iegy labdás meccs volt. Ilyenkore, vagy ők, vagy mi szereztünk pontot, de egyilyen fizkális 40 perce után nem várható el, hogy minden támadsás kosárral végződjön. Hatalmas köszönet a szurkolóknak, kakik az utols óöt percben, amikor márcsak 5-en maradtunk is belehajszoltak a győzelmbe. Hatalmas élmény ilyen hangulatban játszani. Büszke vagyok a játékosaimra is, akik kifogás nélkül, fáradtságot nem ismerve küzdöttek a győzelemért. 2-1 a párharc, most van két napunk felkészülni a pénteki összecsapásra. Nagy mérkőzés lesz, egy győzelemre vagyunk a bajnoki címtől, amit mondhatunk közelinek, de mindenki tudja, hogy egy nagyon hosszú út áll még előttünk. Felkészülünk, és megígérem, hogy készen fogunk állni.

Vendég edző nyilatkozata
Alejandro Zubillaga : Jár a gratuláció a Falconak, most náluk van az előny, egy igazi vérbeli döntőhöz méltó meccs volt, amin most Ők diadalmaskodtak. Úgy érzem, hogy ameddig nem kerültünk - főleg magasposzton - fault problémákba, addig nagyon jól helyt álltunk, sőt nagyon közel voltunk. Kicsit sajnálom a 4. negyedet, ahol elkezdtünk rohanni, és nem jól játszottunk. Hatalmas köszönet a szurkolóknak, élmény ilyen hangulatban játszani. Köszönöm a szurkolótáborunknak, hogy ennyien eljöttek és buzdítottak minket. Nagyon bízom a csapatomban, hogy vasárnap ismét itt fogunk játszani, és itt nyerjük meg a bajnoki címet. Hiszek benne, és bízok a játékosaimban. Mindenféleképpen meg kell néznünk a hibáinkat, és helyére kell rakni a puzzle-darabokat. Pénteken folytatjuk.

Hazai játékos nyilatkozata
Kovács Benedek : Nagyon fontos volt, hogy három napon belül tudjunk pihenni, és felkészülni az Alba védekzéséből. Ez a szív diadala volt, mert meccsközben Stefan sérülése és Boris kipontozódása miatt megfogyatkoztunk. Viszont most sem fogok elmenni, anélkül, hogy kiemeljem a szurkolóinkat. FANTASZTIKUSAK VAGYTOK. Amit letettetek az asztalra. Büntetőknél a fütyülés, elképesztő hangulatot varázsoltak. Végig ott voltak mögöttünk és az utolsó percekben is, amikor már fogyott az energia, igazi hatodik emberként voltatok velünk, és adtatok erőt, ahhoz, hogy még egy támadópattanért elmenjünk. Élmény ebben a hangulatban játszani, most van két napunk, kicsit pihenünk, majd készülünk a 4. meccsre, ahol a célunk megnyerni bajnoki címet.

Vendég játékos nyilatkozata
Pongó Marcell : Gratulálok a Falconak a győzelmhez, egy igazi szoros és végletekig kiélezett mérkőzés volt, amit ma ők húztak be. Meg kell tanulnunk lezárni ezeket a meccseket, és megtartani az előnyt, mait megszereztünk. Jó lehetőségek ezek a meccsek, hogy fejlődjünk és tanuljunk a hibáinkból. Egy ilyen szoros meccsen 8 kihagyott büntető sokba kerül, ezt a bőrünkön érezhettük. Pénteken jön a 4. meccs, arra ki kell javítani a hibáinkat, mindent megteszünk, hogy vasárnap visszajöjjünk.

Stat download
JÁTÉKOS K. P. Közeli Középtáv Távoli Összes Büntető Lepattanó Labda Fault Gp Blokk VAL Idő +/-

Markó
Összesen 5 84 23 30 77 1 5 20 6 28 21 30 63 48 18 25 72 22 7 29 7 8 20 24 15 3 1 114 200