Férfi NB I. A csoport, rájátszás az 1-8. helyért- 2022/2023
Alba Regia Sportcsarnok
Játékvezetők és MKOSZ ELLENŐR:
Cziffra Csaba Zsolt, Kapitány Gellért, dr. Mészáros Balázs (Hartyáni Zsolt)

Hazai edző nyilatkozata
Alejandro Zubillaga : Rendkívül fontos sikert arattunk egy nagyon jó edzővel rendelkező, erős együttes ellen. Az elmúlt évek bajnoka ellen kiváló második félidőt produkáltunk, nagy hátrányból jöttünk vissza, nem adtuk fel egyetlen pillanatra sem, végig hittünk magunkban, csapatként harcoltunk. Rosszul kezdtünk, puhán védekeztünk, aztán a szünetben kijavítottuk a hibákat, a játék minden elemében feljavultunk. Kedden természetesen nyerni akarunk az Aréna Savariában, a célunk a bajnoki arany megszerzése.

Vendég edző nyilatkozata
Milos Konakov : Nagyon bosszantó egy ponttal kikapni, a végén a kezünkben volt az egyenlítés és a hosszabbítás lehetőség. De nem ezen az egy ponton múlt, hanem azon, hogy a harmadik negyedben semmit nem valósítottunk meg abból, amit elterveztünk. Nem védekeztünk olyan intenzíven, ahogy korábban, könnyű kosarakat engedélyeztünk a hazaiaknak, aki lendületbe jöttek, megfordították a mérkőzést. Sokkal több kell a folytatásban, 1-1, kedden, hazai pályán nyerni szeretnénk.

Hazai játékos nyilatkozata
Pongó Marcell : Parázs meccs volt, gratulálok a csapatnak és a szurkolóinknak, nagyon sokan kijöttek és remek atmoszférát teremtettek. A drukkereink ismét kellettek a sikerhez. A párharcot 1-1-re alakítottuk, kedden természetesen szeretnénk nyerni Szombathelyen. Az rendkívül dühítő, hogy a vendégek drukkerei leköptek a végén. Mutogassanak, kiabáljanak, de ne köpködjenek. Remélem, a szövetség tesz ez ellen valamit.

Vendég játékos nyilatkozata
Kovács Benedek : Hatalmas csatában, egypontos meccsen kaptunk ki. Nagyon jól kezdtünk, azonban amit a harmadik negyedben mutattunk, az nem kosárlabda volt, pedig a félidőben beszéltünk arról, hogy minden meccs negyven percig tart, az Alba hazai pályán biztosan nem fogja feladni. Nem is tették. Váltottak védekezésben, amit rosszul reagáltunk le. Kiegyenlítettek, aztán átvették a vezetést, a hazaiaknak volt nagyobb szerencséje a végén. Nem a zárás előtt kimaradt büntetőn múlt, hanem a nagyszünet utáni rossz teljesítményünkön.

Stat download
JÁTÉKOS K. P. Közeli Középtáv Távoli Összes Büntető Lepattanó Labda Fault Gp Blokk VAL Idő +/-