Férfi NB I. A csoport, rájátszás az 1-8. helyért- 2022/2023
(24-19, 29-22, 23-16, 11-10)
Játékvezetők és MKOSZ ELLENŐR:
Praksch Péter Árpád, Söjtöry Tamás Ferenc, Kovács Nimród János (Téczely Tamás)

Hazai edző nyilatkozata
Milos Konakov : Először is gratulálok a csapatomnak, követték a taktikát, az elejétől fogva jól játszottunk. Az első félidőben sok könnyű kosarat szereztünk, majd a harmadik negyedben még agresszívabb védelemmel játszottunk, ennek köszönhető a győzelem. Bocsánat ha nem találom a szavakat, de felzaklatott Zach sérülése. Meccsben, ritmusban akartam tartani, mert a mérkőzés elején fault gondokba került, ezért nem tudott ritmusba jönni. Sajnálom a sérülést, de ami történt, megtörtént. A szezonban többször bizonyítottuk, hogy képesek vagyunk nagy erővel és szívvel játszani és mindig a 110 százalékra törekszünk. 1-0 az állás és ahogy Stefan is mondta, Debrecenbe nagy energiával kell mennünk és úgy jó meccset tudunk játszani, mindent megfogunk tenni hogy győzzünk Debrecenben. A szurkolóinkkal minden lehetséges, Ők az igazi 6. emberünk.

Vendég edző nyilatkozata
Andjelko Mandics : Először is gratulálok a Falconak. Esélyünk sem volt. Sok jót nem tudok elmondani, erről a mérkőzésről. Sok hibát elkövettünk. 10-15 percig tudtunk a Falco szintjén játszani, ez nem fér bele. Az első félidőt rosszul zártuk, könnyű kosarakat kaptunk, majd a második 20 percet is lazán kezdtük, ez nem fér bele. 20 ponttal elmentek, majd rutinosan tartották. Tudom, hogy nehéz a Falco ellen megnyerni a lepattanó harcot, de 20-al többet szedtek, ez rengeteg. Ebből 12 támadólepattnó volt, amiből nagyjából 20 pontot szereztek. 40 pontot kaptunk a festékből és 26 pontot kaptunk büntetőből. Ez csak is a mi hibánk volt, mert nem jól használtuk a faultjainkat. Ezeken kell javítanunk. Remélem Brown sérülése nem súlyos, nem tudom mi történt, remélem hamar visszatérhet.

Hazai játékos nyilatkozata
Stefan Pot : A meccs nagy részében jól játszottunk. De ez csak egy meccs volt és fókuszálnunk kell mert hamarosan újra játszunk. Úgy gondolom kontrolláltunk mindent, ezért is sikerült nyernünk. Ezt kell folytatnunk. Ami Zach-kel történt az sajnálatos, de mennünk kell tovább, és energiát kell gyűjtenünk, mert a legmagasabb szinten kell játszanunk, hogy hasonló eredményt érjünk el a hétvégén is.

Vendég játékos nyilatkozata
Polyák László : Nem úgy alakult a mérkőzés, az első 10-15 percet leszámítva nem a mi játékunkat játszottuk. Utána sikerült a hazaiaknak egy 6-8 pontos előnyt kiépíteni, és onnantól kezdve teljesen összeomlottunk. Könnyű lepattanókat engedtünk nekik, sok második esélyből szereztek könnyű pontokat, és nem jól használtuk a faultjainkat, nem tördeltük a játékot. Jól büntetőztek, ezeken akartunk változtatni a félidőben, majd a második 20 percet is puhán kezdtük, egyből 3 könnyű ziccert is engedtünk az ellenfélnek. Ilyeneket nem engdhetünk meg a playoffban, hogy 3 emberünk beáll egy büntetődobásnál, és 3-4 alkalommal az ellenfél szerzi meg a lepattanót, majd 2+1-es akciót csinálnak. Nem ment a dobás sem, nem jól dobtunk, de azt is tudom, hogy ennél jobb teljesítményre is képesek vagyunk. Ezt a meccset el kell felejtenünk és tovább kell lépnünk. Három nap múlva egy másik játékra lesz szükségünk.

Stat download
JÁTÉKOS K. P. Közeli Középtáv Távoli Összes Büntető Lepattanó Labda Fault Gp Blokk VAL Idő +/-

0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 1 0 0 0 0 0 0 0 1 3 0
Összesen 5 87 18 27 67 5 5 100 5 21 24 28 53 53 26 32 81 29 11 40 4 15 18 23 19 3 0 130 200

2 1 2 50 0 0 0 0 1 0 1 3 33 0 0 0 1 0 1 0 0 1 0 0 0 1 1 7 0
VAL=Dobott pont+lepattanók+szerzett labda+gólpassz+kiharcolt fault+blokk-eladott labda-rossz dobás