Férfi NB I. B Piros csoport - Rájátszás a 9-14. helyért- 2022/2023
(21-21, 21-16, 29-14, 14-26)
Játékvezetők és MKOSZ ELLENŐR:
Rózsavölgyi Alexandra, Menyhárt Ferenc Tamás, Sentényi Barna (Schäffer Béla Róbert)

Hazai edző nyilatkozata
Surmann Gábor : Mindenek előtt gratulálok játékosaimnak a győzelemhez, azt gondolom megérdemelten nyertük meg ezt a mai összecsapást is és egyben a párharcot. A mostani mérkőzést úgy kezdtük, ahogy a múltkorit lezártuk. Nagyon jó energiával vetettük bele magunkat a meccsbe, s hamarjában sikerült ellépnünk egy 9-0-s villámrajttal. Ám sajnálatosan azt hitték a játékosaim, hogy ezzel akkor el is dőlt az összecsapás a 3. percben. Ezt a Salgótarján köszönte szépen, és a negyed végéig meg is fordították az állást. Sajnos ebben a szakaszban, valamint a második negyedben is akadt 1-2 olyan játékosom, akinek a hozzáállása nem tetszett. A jó öreg “hajszárítót” alkalmaznom is kellett. A folytatásban helyre is állt a rend és -4-ről plusz 5-öt csináltunk a nagyszünetig. A harmadik negyed abszolút a mi elképzeléseink szerint alakult, játékosaim újfent egy nagyon jó hozzáállással, kollektív munkamegosztással kompetitíven és helyenként látványosan kosárlabdáztak. Az utolsó negyedet +20-ról kezdtük meg, és sajnos ismét idő előtt gondoltuk, hogy vége van. Nem úgy, mint az ezen a napon derekasan küzdő vendégek, akik dicséretükre legyen mondva egy percig nem adták ma fel. Vissza is tudtak jönni látótávolságon belülre, de a győzelmünk nem forgott veszélyben. Külön öröm számomra Varga Balázs fejlődő és meghatározó játéka, aki ezúttal is jó kis teljesítménnyel rukkolt elő. Egy másik dolog… Ezúton is köszönöm Rózsavölgyi játékvezető hölgy korrekt hozzáállást a mérkőzéshez, valamint hozzánk. Ha hibázott is, elnézést kért és korrekten meg lehetett vele beszélni az adott ítéletet. Nem is lehetett rá haragudni. A másik két delikvensről pedig inkább szót sem ejtenék… ez a teljesen “bezárok”, zéró kommunikáció, zéró következetesség ám 6 “tekót” csak azért is kiszórok az ezek miatt idegállapotba kerülő csapatokra hozzáállás, hogy is mondjam… Áhh inkább nem tiporok a kis lelkekbe, no comment inkább. Gratulálok még egyszer a fiúknak a mai győzelemhez, újonc kis létünknek minden siker - legyen az kisebb -nagyobb - jelentősége van. Így a Nógrádiak ellen idén háromszor aratott győzelmünk is a pozitívum nevű fiókba lesz betéve a szezonértékelést követően. Ellenfelünknek minden jót kívánok a hátralevő meccseihez. Végül köszönjük szépen szurkolóinknak, hogy a hétköznap ellenére is kijöttek drukkolni. Célunk továbbra is megszerezni a 9. helyet, de addig is várjuk ellenfelünk kilétét.

Vendég edző nyilatkozata
Dániel Péter : Ki tudtunk javítani néhány hibát szombat óta. Jelenleg azt gondolom, hogy nagyjából ennyi van bennünk. Azért a meccs összképe mindenképp pozitívabb volt, mint az elsőn. Megpróbáljuk megszerezni a 11. helyet a bajnokságban.

Stat download
JÁTÉKOS K. P. Közeli Középtáv Távoli Összes Büntető Lepattanó Labda Fault Gp Blokk VAL Idő +/-