(17-23, 19-20, 21-13, 27-21)
Játékvezetők és MKOSZ ELLENŐR:
Gaál István Tamás, Józsa András Junior, Kruk Melinda (Mocsai László)

Hazai edző nyilatkozata
Takács Máté : Először is szeretnék gratulálni Surmann Gábor kollégámnak, aki egy remek csapatot épített újjá. A jövőben komoly tényezők lehetnek a bajnokságban. Az Óbudai Kaszások- PHOENIX-MT FÓT párharc mindig pikáns és izgalmas végjátékot hoz, így volt ez legutóbb a Hepp Kupában és így volt ez ma is. Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést. Nem tudtuk felvenni a mérkőzés ritmusát, hagytuk ellenfelünket játszani, nem tudtunk agresszívan védekezni. A második negyedben folyamatosan elkezdtünk javulni, majd a félidő után sikerült átvenni a vezetést. Bár így sem lehetünk elégedettek, hisz támadásban sok buta hibát követtünk el a végjátékban, melyeket szerencsére orvosolni tudtunk a jó védekezésünkkel. Ránk fért ez a győzelem, reméljük ez nem csak egy győzelem lesz, hanem erre építve sikerült egy sikerszériát felépíteni. Gratulálok a fiúknak! Szerdán Debrecenbe utazunk, ahol nyerni szeretnénk.

Vendég edző nyilatkozata
Surmann Gábor : Gratulálok a hazaiaknak a győzelemhez! Azt gondolom, mivel óriási energiákat mozgattak meg hátrányban is, s “clutch” helyzetekben az utolsó negyedben rendre betaláltak, ezen dolgok ismeretében megérdemelten nyertek. Pedig 23-24 percig úgy érzem kontrollálni tudtuk a mérkőzést. Három negyedig a védekezésünk is nagyon tetszett, ami abszolút pozitív a jövőre nézve. Utána megtorpantunk, ritmust veszítettünk, megborult a hierarchia és nagyon rossz szelekcióval dolgoztunk dobások terén. Ezt mindenféleképpen vissza kell majd néznem, hogy mi okozhatta. Sajnos a bosszantó egyéni technikai hibák és rossz döntések is a legrosszabbkor jöttek elő ebben a szakaszban. Csapatomat azonban dicséret illeti meg, mert így is 1:50-el a vége előtt -9-ről egy “egylabdás” végjátékot hozott össze, ahol több kínálkozó lehetőség ellenére sem sikerült kiegyenlíteni. A mi jelenlegi projektünkhöz három dolog szükségeltetik. Idő, türelem, és kőkemény munka. Ezt tartva fogjuk tovább nyomni hétfőtől, aminek biztos vagyok benne, hogy meg lesz majd az eredménye és képesek leszünk mérkőzéseket nyerni. Tragédia közel sincs, össze fog ez állni szépen. Végezetül köszönöm a szurkolóinknak a helyszíni bíztatást.

Stat download
JÁTÉKOS K. P. Közeli Középtáv Távoli Összes Büntető Lepattanó Labda Fault Gp Blokk VAL Idő +/-

Benjámin
Összesen 5 84 22 47 47 2 5 40 8 27 30 32 79 41 12 19 63 28 11 39 11 10 15 15 15 2 1 102 200

Dániel
VAL=Dobott pont+lepattanók+szerzett labda+gólpassz+kiharcolt fault+blokk-eladott labda-rossz dobás