(20-15, 15-22, 18-21, 22-23)
Játékvezetők és MKOSZ ELLENŐR:
Földházi Tamás Péter, Györfy Rúben, Sörlei Attila (Hartyáni Zsolt)

Hazai edző nyilatkozata
Milos Konakov : Gratulálok a DEAC csapatának jól játszottak, sajnos ez ma nem a mi napunk volt. Harcoltunk, küzdöttünk becsülettel, 51 lepattanót szedtünk, viszont nagyon sok labdát adtunk el. Többször is visszadolgoztuk magunkat a meccsbe, de akkor jött 2-3 buta eladott labda, amit büntettek a debreceniek. A másik statisztikai mutató a triplizásáunk volt. 10% körül értékesítettük ezeket, talán ebben az idényben ez másodszor fordult elő. Ez benne van a pakliban, a játékosaim nem robotok, hanem emberek. Itt voltak, küzdöttek, harcoltak, pedig vannak kisebb-nagyobb sérüléseik, de itt le a kalappal előttük, mert mindent megetettek a győzelemért. Ez ma nem sikerült. A szurkolóinknak szeretném megköszönni, hogy megint bíztattak minket. Szerdán, a Paks ellen folytatódik a bajnokság. A DEAC-nak további sok sikert kívánok

Vendég edző nyilatkozata
Andjelko Mandics : Gratulálok a játékosaimnak, mert közel 40 percen keresztül a maximumot hozták. Biztos, hogy voltak hibáink, de emberekről beszélünk, a hiba benne van ebben a sportban. Nagyon örülök, hogy ilyen jó, pozitív energiával jétszottunk ma, nagy győzelmet arattunk. Az utóbbi két meccsen talán a bajnokság két legjobb csapatát vertük meg, ebből lehet építkezni. Meg kell tartunk ezt a jó energiát és ezt a védekezést, mert a Falcot hazai pályán 75 ponton tartani, nagy dolog. Lehet rossz napjuk volt, de ez akkor sem von le a mi játékunkból. Pénteken a Zvezda nyert, ma szintén a fehér-fekete csapat, szóval jó kis péntek-szombat volt ez nekem. Most dolgoznunk kell tovább, hosszú még a szezon, de ha így haladunk, akkor megoldhatjuk ezt az évet

Hazai játékos nyilatkozata
Boris Barac : Gratulálok a DEAC-nak szinte végig ők vezettek, nagyon jól játszottak. Sajnos nem kezdtük jól a meccset, ez önbizalmat adott a DEAC-nak. Voltak jobb periódusaink, amikor visszajöttük, és a harmadik negyedik negyed jól sikerült, viszont ahogy ilyenkor lenni szokott a nagy küzdésben mi többet hibáztunk, amit a DEAC kihasznált. Gratulálok, mi megyünk tovább

Vendég játékos nyilatkozata
Darrin Govens : Nagyon jól játszottunk, úgy érzem, hogy mindent megtettünk, amit előre megbeszéltünk. Becsülettel készültünk erre a bajnokira, és örülök, hogy sikerült megszerezni a győzelmet. Nagyon jól védekeztünk, talán kicsit a harmadik negyedben voltak gyengébb időszakaink, de a lényeg, hogy meg van a győzelem.

Stat download
JÁTÉKOS K. P. Közeli Középtáv Távoli Összes Büntető Lepattanó Labda Fault Gp Blokk VAL Idő +/-

Daniel
Összesen 5 75 21 36 58 2 7 29 3 21 14 26 64 41 20 23 87 32 13 45 5 17 20 22 16 1 1 106 200

Patrik Ákos
VAL=Dobott pont+lepattanók+szerzett labda+gólpassz+kiharcolt fault+blokk-eladott labda-rossz dobás