(16-21, 18-17, 21-16, 20-17)
Játékvezetők és MKOSZ ELLENŐR:
Tőzsér Dénes Kelemen, Györfy Rúben, Szilágyi Bálint (Bogárdi János)

Hazai edző nyilatkozata
Csirke Ferenc : Először is gratulálok a Honvédnak és szeretnék gratulálni a csapatomnak győzelemhez is, de máshoz nem tudok sajnos. Amiről a héten is beszéltem a fiúknak az nem jött össze, hiszen az első negyedben kellett volna megmutatnunk mit tudunk, de szinte az egész mérkőzésen az eredmény után futottunk. Két dolog lehetséges, vagy elhitték a játékosok, hogy ez a meccs megvan, vagy egészen egyszerűen ennyit tudunk. Úgy gondolom, hogy három percig sem lehet ilyen mentalitással felmenni a pályára. Tudtuk, hogy ez egy nehéz találkozó lesz, a honvédnak olyan védekezést kellett alkalmaznia, amit magas ember hiányában kellett. Egy biztos, hogy még többet kell dolgoznunk a mismatch szituációkon. Most is el tudom mondani azt, amit az Alba elleni mérkőzés után: a közönség fantasztikus volt, ismét belehajszolták a csapatot a győzelembe.

Vendég edző nyilatkozata
Baksa Szabolcs : Gratulálok a Paksnak és természetesen a csapatomnak is. Megmutattuk a karakterünket, büszkén, emelt fővel tudtunk lejönni a parkettáról. 25,5 percig nálunk volt az előny, 35 percig kontrollálni tudtuk a mérkőzést, aztán Eilingsfeld extrája átlendítette a hazai csapatot a mélyponton. A végén az ASE hibázott és volt egy dobásunk, amit egy 2004-es fiatal játékosunk vállalt el, ami számomra szívet melengető, hiszen volt szíve, érezte a bizalmat a csapattársakban, azonban a dobás nem ment be. Ezt viszont csak úgy tudja megtanulni, ha ilyen szituációkba kerül és ott van a pályán, ez a Honvéd filozófiája. Megyünk tovább, készülünk az OSE elleni találkozóra.

Hazai játékos nyilatkozata
Kovács Ákos : A végletekig kiélezett egy egylabdás meccs lett a mai találkozóból, nekünk ez mindenképpen negatívumot jelent, hiszen úgy gondolom, hogy be kellett volna darálni a Honvédot. Puha volt a védekezésünk, sok támadólepattanót engedtünk az ellenfélnek, a 2-2 szituációkra nem tudtuk megtalálni a megfelelő ellenszert, ezekből vagy üres közeli vagy üres kinti dobásokat kaptunk. Az egyetlen pozitívum számunkra az, hogy győzni tudtunk, de az biztos, hogy ez kevés lesz a folytatásban, ennél sokkal több kell.

Vendég játékos nyilatkozata
Simon Kristóf : Gratulálok a Paksnak és szeretnék gratulálni a csapatomnak, az edzői stábnak is. Szomorúak vagyunk, hiszen vereséget szenvedtünk, de úgy gondolom, hogy óriási pozitívum a mutatott játékunk. Fiatal együttesként megmutattuk magunkat, ezen az úton kell tovább haladnunk. Eilingsfeldet és Kovácsot nem tudtuk tartani a mérkőzés végén, a hátukon vitték a csapatot. Mégegyszer szeretnék gratulálni a Paksnak és a csapatomnak is.

Stat download
JÁTÉKOS K. P. Közeli Középtáv Távoli Összes Büntető Lepattanó Labda Fault Gp Blokk VAL Idő +/-

Samuel
Összesen 5 75 18 31 58 1 3 33 5 19 26 24 53 45 22 26 85 22 8 30 8 16 21 27 12 2 3 105 200

Eric Edward
VAL=Dobott pont+lepattanók+szerzett labda+gólpassz+kiharcolt fault+blokk-eladott labda-rossz dobás