(13-25, 17-13, 25-14, 25-28, 13-4)
Játékvezetők és MKOSZ ELLENŐR:
Benczur Tamás, dr. Mészáros Balázs, Kovács Nimród János (Páli dr. Kálmán)

Hazai edző nyilatkozata
Csirke Ferenc : Gratulálok a fiúknak, tényleg fantasztikus volt a mai teljesítmény az első 10-12 percet leszámítva. Ez volt az első mérkőzés, megkaptuk a legnagyobb bajnokesélyest, ami látszott a játékukon is. Nem csináltunk annyira rossz dolgokat, tulajdonképpen támadásban nem mentek be a dobások, védekezésben puhák voltunk, mindig elkéstünk egy labdával. Jól dobott az Alba, a második negyedtől viszont teljesen más csapat volt a pályán, ami fontos volt, hogy a félidőre visszajöttünk lőtávolba. Fantasztikus volt a közönség, ez volt az első mérkőzésem Pakson, a szurkolók tulajdonképpen belehajszolták a fiúkat a fordításba, egészen egyszerűen fenomenális volt. Azt mondtam a héten a csapatnak: fontos, hogy a szurkolók és a játékosok egymsára találjanak. Mégegyszer köszönjük nekik. Ma a fiúk biztosan megünneplik a győzelmet, de holnaputántól már készülünk a következő megmérettetésre.

Vendég edző nyilatkozata
Matthias Zollner : Gratulálok a Paksnak, megérdemelten nyerték meg a mérkőzést. Az első 15 percünk rendben volt, fókuszáltan, keményen játszottunk, stabil volt a védekezésünk, azonban az elmondható, hogy a hazaiak 30 percen keresztül meg akarták nyerni a mérkőzést. Őszintén szólva nem tudom mi történt, dekoncentráltak lettünk és ezt kis is használta a Paks. Egyik ellenfelünknek sem engedhetjük meg azt, hogy 19 támadólepattanót szedjen, így nem lehet megnyerni egy mérkőzést. Tanulnunk kell a hibáinkból és a következő mérkőzésre kell koncentrálnunk.

Hazai játékos nyilatkozata
Eilingsfeld János : Sajnos nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, sok labdát adtunk el és sokszor belealudtunk a támadásokba, gyakorlatilag leblokkoltunk az offenzíváknál, pedig egész héten az Alba elleni szituációkat gyakoroltuk. Az első negyed végén tudtuk rendezni a sorokat, összekaptuk magunkat védekezésben és támadásban is, jobban betaláltunk. A második félidőre brutálisan jöttünk ki, tulajdonképpen extázisban játszottunk, a közönség és a csapat egymásra talált. Csúszott-mászott mindenki a labdákért, igazi csapatmunka volt. Büszke vagyok a csapatra, a mérkőzés elejét leszámítva a többi negyed abszolút rendben volt, nyílván a kisebb-nagyobb hibákon dolgozni fogunk. Köszönjük a szurkolóknak, hogy ilyen extra hangulatot teremtettek és ennyien kilátogattak.

Vendég játékos nyilatkozata
Somogyi Ádám : Gratulálok az ASE csapatának. A mérkőzés elején kiépítettünk egy 15 pontos előnyt, amit sajnos nem tudtunk megőrizni a találkozó végéig. Voltak rosszabb periódusaink, hullámzó mérkőzés volt, de úgy gondolom, hogy ha megnézzük a mérkőzésről készült videót, akkor tudunk tanulni a hibáinkból. Nem engedhetjük meg az ellenfélnek, hogy 19 támadólepattanót szedjen, a Paks tulajdonképpen itt nyerte meg a mérkőzést. Megyünk tovább előre.

Stat download
JÁTÉKOS K. P. Közeli Középtáv Távoli Összes Büntető Lepattanó Labda Fault Gp Blokk VAL Idő +/-

Gergely
Összesen 5 93 29 49 59 3 8 38 6 24 25 38 81 47 11 16 69 34 15 49 7 17 17 22 18 7 5 131 225

Marcell
VAL=Dobott pont+lepattanók+szerzett labda+gólpassz+kiharcolt fault+blokk-eladott labda-rossz dobás