(20-18, 25-14, 23-2, 17-13)
Játékvezetők és MKOSZ ELLENŐR:
dr. Mészáros Balázs, Söjtöry Tamás Ferenc, Minár László Balázs (Gorka Szabolcs Zsombor)

Hazai edző nyilatkozata
Gáspár Dávid : Nagyon örülök a győzelemnek, és hogy idén is sikerül Magyar Kupa döntőt játszanunk. Sok munkát tettünk abba, hogy idáig eljussunk, de akadnak még hibák, vannak üresjáratok a védekezésben. Ezek számát szeretnénk a következőkben redukálni. Lehettünk volna keményebbek is, de ne felejtsük, hogy a PEAC nem véletlen jutott idáig. Összetett támadójátékot játszanak, és nagyon jó dobószázalékkal rukkoltak elő az első negyedben. Összességében elégedett vagyok a játékkal, és sok sikert kívánok holnapra a pécsieknek.

Vendég edző nyilatkozata
Csirke Ferenc : Gratulálok a Sopronnak, úgy érzem, a 13-14. percben kezdett szétnyílni az olló. A félidőben átbeszélték a dolgokat, és kijöttek egy Euroliga-védekezéssel - az első félidőben nem védekezett úgy ellenfelünk, mint tette azt a folytatásban. Miután szigorítottak hátul, onnantól könnyű kosarakat dobtak, ami rányomta bélyegét a védekezésünkre is.

Hazai játékos nyilatkozata
Jelena Brooks : Büszke vagyok a csapatra, főleg annak tükrében, hogy nem sok időnk volt készülni a találkozóra. Az elején kicsit puhán kezdtünk, de aztán összeraktuk a védekezésünket, a harmadik negyed jól példázta ezt. Jól játszott az elején a PEAC, de ritmust váltottunk, amikor kellett. Sok sikert kívánok a pécsieknek, nehéz három nap alatt három meccset játszani, kívánom, hogy pihenjék ki magukat, mi is azt tesszük.

Vendég játékos nyilatkozata
Kiss Virág : Gratulálok a Sopronnak a győzelemhez. Úgy gondolom, hogy az első félidőben hittük el, hogy lehet keresnivalónk, utána viszont rengeteg hibával játszottunk, mintha kicsit feladtuk volna a mérkőzést. Mostantól a holnapi mérkőzésre koncentrálunk, megpróbáljuk megszerezni a bronzérmet.

Stat download
JÁTÉKOS K. P. Közeli Középtáv Távoli Összes Büntető Lepattanó Labda Fault Gp Blokk VAL Idő +/-

0 0 0 0 0 0 0 0 2 0 0 2 0 0 0 0 1 1 2 0 0 1 0 0 0 0 0 5 0
Összesen 5 85 16 27 59 6 14 43 10 30 33 32 71 45 11 12 92 32 12 44 6 7 15 18 20 0 1 126 200

0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 1 3 0
VAL=Dobott pont+lepattanók+szerzett labda+gólpassz+kiharcolt fault+blokk-eladott labda-rossz dobás