(30-25, 18-28, 20-21, 23-24)
Játékvezetők és MKOSZ ELLENŐR:
Rácz Zsolt Róbert, Földi László, Domán István

Hazai edző nyilatkozata
Földi Sándor : Tudtam, hogy nem lesz könnyű mérkőzésünk a MAFC ellen, de el kell ismernem, hogy megérdemelten nyerték meg a találkozót. Saját csapatom meg sem közelítette azt a teljesítményt, amit vártam a fiúktól. Hazai pályán nem lehet 90-nél is több pontot kapni, miközben támadásban is csak ad hoc módon játszottunk. Lesz következménye ennek a mérkőzésnek, mert begörcsölnek majd a lábak az edzésen, annyit fogunk gyakorolni. Azért is csalódott vagyok, mert csak az utolsó negyed 4-5 percében éreztem azt az elszántságot, azt az akaratot és küzdést, ami nélkül nem lehet ilyen jó ellenfél ellen sikert elérni.

Vendég edző nyilatkozata
Garai Péter : Az edzőváltást követően egy új játékot próbálunk játszani, s ez eredményes volt a Pápa ellen, majd itt Jászberényben is. A hazaiak belementek abba a gyors játékba, ami nekünk fekszik, ráadásul a dobóformánk is nagyon jó volt. Ebben a rendszerben olyan játékosok is előléptek nagyszerű teljesítménnyel, akik korábban nem tudták ezt nyújtani. Csapatként játszottunk jól, s ezért nyertük meg a mérkőzést. Szeretnénk ezt a jó teljesítményt a bajnokságban is rendszeresíteni. Egy nagyon jó játékerőt képviselő Jászberényt sikerült legyőznünk.

Hazai játékos nyilatkozata
Olasz Ádám : Gratulálok a MAFC-nak, megérdemelten nyerték meg a találkozót. Sajnos nem mindig alakulnak úgy a dolgok, ahogy azt szeretnénk. Mi ezúttal nagyon sok hibával játszottunk, s ezt az ellenfél jól használta ki. Amikor az elején elmentünk 5-6 ponttal, s növelhettük volna a különbséget, mindig hibáztunk. A második félidőben pedig már az ellenfél uralta a játékot. Sajnálom, hogy vereség lett a vége, de nincs megállás, jön a vasárnapi újabb bajnoki, azt meg kell nyernünk a TF-BP ellen.

Vendég játékos nyilatkozata
Kovács Ádám : Feküdt nekünk a Jászberény játéka, s azt hiszem, hogy mind védekezésben, mind támadásban jobbak voltunk, mint a hazaiak. Csapatként nyertük meg ezt a kupameccset, mert mindig volt valaki, aki a kiélezettebb pillanatokban jó döntést hozott. Kemény mérkőzés volt, egy jó ellenfél ellen, ahol játékban is, akaratban is ezen a napon mi voltunk a jobbak.