Férfi NB I. A csoport, rájátszás az 1-8. helyért- 2021/2022
(21-14, 19-18, 23-27, 25-19)
Játékvezetők és MKOSZ ELLENŐR:
Benczur Tamás, Kapitány Gellért, Györfy Rúben (Dernei Gábor)

Hazai edző nyilatkozata
Milos Konakov : Nagyon nagy küzdelem volt a mai. Mindig érdekes a párharc első hazai meccse, hiszen a vendégeknek nincs veszítenivalója, viszont Te el tudod veszteni a pályelőnyt. Úgy érzem, erre a fiúk felkészültek, és nagyon nagy akarással játszottak. Voltak hibáink támadásban helyenként nem mertünk elvállalni jó helyzeteket, vagy épp elkapkodtunk egy-két passzolást, és nem voltunk türelmesek. Egy biztos, hogy ez a playoff, ez az elődöntő itt minden győzelemért meg kell izzadni. Az első lépést megettük, de szombaton 0-0ról folytatódik a párharc.

Vendég edző nyilatkozata
Matthias Zollner : Elsőként szeretnék gratulálni a Faclconak a győzelemhez. Másodszor, szeretnék elnézést kérni az első technikaimért, ott teljesen kikeltem magamból. Az a szituáció nagyon kihozott a sodromból. Egész Magyarország láthatta, hogy a játékosomat, a levegőben hátulról meglökik. Mindenki látta, és egy egyszerű 1 az 1 elleni szituáció volt. Ott teljesen kifordultam magamból, és ott meg is tudott lépni a Falco. A technika abból a támadás, és máris 4 pont plusszban voltak, ami egy ilyen szoros meccsen nem fért bele. Szombaton biztosan hasonló fiikális játék lesz, de ehhez jobban kell alkalmazkodnunk. Sok eladott labdánk volt, amiből a Falco könnyű helyzeteket tudott kialakítani. Fehérváron 0-0-ról folytatjuk.

Hazai játékos nyilatkozata
Perl Zoltán : Nagyon fizikális mérkőzés volt és talán mindkét csapat megérezte, hogy ez már az elődöntő. A negyedik negyedig valóban nem mentek be a dobásaink, de a küzdéssel nem volt baj, ezért volt ilyen kiélezett a találkozó. Aztán a 4. negyedben több helyzetet is értékesíteni tudtunk, ekkor kicsit megléptünk és sikerült megszereznünk az első győzelmet. Szombaton folytatódik a párharc.

Vendég játékos nyilatkozata
Pongó Marcell : Gratulálok a Falconak a győzelmehez, egy nagyon kiélezett meccsen szenvedtünk vereséget. Sajnos a 19 eladott labda megpecsételte a sorsunkat. Egy ilyen szintű csapat, mint a Falco ezt ki tudja használni. Szombaton mindent meg fogunk tenni, hogy hazai pályán kiegyenlítsük a párharcot!

Stat download
JÁTÉKOS K. P. Közeli Középtáv Távoli Összes Büntető Lepattanó Labda Fault Gp Blokk VAL Idő +/-

0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Összesen 5 88 24 37 65 0 4 0 7 25 28 31 66 47 19 24 79 21 10 31 11 17 25 21 13 1 1 108 200