(15-23, 20-22, 15-10, 19-23)
Játékvezetők és MKOSZ ELLENŐR:
Papp Péter, Frányó Péter, Minár László Balázs (Téczely Tamás)

Hazai edző nyilatkozata
Jan Pavlík : Azt gondolom, hogy rögtön az elején volt 2-3 rossz döntésünk, olyan dobásokat vállaltunk, amiket nem szabad. Nem teljes mértékben, de egy picit befolyásolta ez az egész mérkőzést. Nem koncentráltunk eléggé, sok olyan helyzetet hagytunk ki, amikből pontokat lehetett volna szerezni. Mindenki megpróbálta a maximumot nyújtani, viszont ha ilyen kiélezett mérkőzéseket szeretnénk nyerni akkor minimalizálni kell a kis hibákat, amiket ma elkövettünk. Gratulálok a ZTE-nek, megyünk tovább, mert a mérkőzés nagy részében azt lehetett látni, hogy a fiúk küzdeni, harcolni akarnak, ez nem volt mindig így a szezonban. Mindent meg fogunk tenni, hogy az utolsó győzelem a miénk legyen.

Vendég edző nyilatkozata
Emir Mutapcic : Gratulálok a csapatomnak, fontos győzelem a mai. Öt hónapja, amikor a csapathoz kerültem az volt a célunk, hogy jövőre is az NB I. A csoportban indulhassunk, ez a mai győzelemmel sikerült. Nagyon fontos ez a klub és a város számára is, hiszen Zalaegerszeg egy kosárváros. Jövőre nem szeretnénk ilyen cipőben járni. A mérkőzésről annyit, hogy fizikális találkozó volt, a második félidőben 2-3 percreleeresztettünk, ekkor vissza tudott jönni a Paks, de ezután is kontrollálni tudtuk a mérkőzést. 40 percen keresztül küzdöttünk és fókuszáltunk és itt szeretném kiemelni Parksot, aki kisebb sérüléssel is végigjátszotta a találkozót. Sok sikert kívánok a Paksnak, őszintén remélem, hogy elérik a céljaikat. Először jártam Pakson és nekem személyszerint nagyon tetszett a közeg, az infrastruktúra, ilyen lehetőségekkel megéremlik azt, hogy jövőre is az NB I. A csoportban találkozhassunk.

Hazai játékos nyilatkozata
Eilingsfeld János : Gratulálok a Zalaegerszegnek. Egy rossz szót nem tudok mondani a csapatra, végig küzdöttünk 40 percen keresztül, viszont nem tudtuk értékessé tenni azokat a helyzeteket, amiket be tudtunk volna dobni. A ZTE is nagyon agresszívan harcolt 40 percen keresztül. Nagyon szerettünk volna győzni, hiszen akkor lett volna még esélyünk arra, hogy elkerüljük a Play-out-ot, íg viszont az lesz a célunk, hogy a pályaelőnyt megtartsuk, ebből a szempontból a szerdai mérkőzés is nagyon fontos lesz. Mindenképpen hazai pályán szeretnénk kezdeni a Play-out-ot, megyünk tovább, nem búslakodhatunk, hiszen még ennél is fontosabb mérkőzések előtt állunk.

Vendég játékos nyilatkozata
Takács Martin : Nagyon örülök, hogy sikerült megnyernünk a mérkőzést, kulcsfontosságú volt abból a szempontból, hogy elkerüljük a Play-out-ot és az élvonalban maradjunk. Küzdelmes mérkőzés volt, sok problémával álltunk szemben, két kulcsjátékosunk is kipontozódott, sérülések is voltak, ennek ellenére jó játékkal meg tudtuk nyerni a találkozót.

Stat download
JÁTÉKOS K. P. Közeli Középtáv Távoli Összes Büntető Lepattanó Labda Fault Gp Blokk VAL Idő +/-