(17-19, 26-27, 27-13, 27-23)
Játékvezetők és MKOSZ ELLENŐR:
Cziffra Csaba Zsolt, Goda László, Kovács Nimród János (Téczely Tamás)

Hazai edző nyilatkozata
Nikola Lazics : Minden mérkőzés fontos ebben a szezonban, ez is az volt, csakúgy, mint az eddigiek. Az első félidőben nem voltunk jó ritmusban, főleg védekezésben. Sok hibánk volt. A szünet után sokkal jobban védekeztünk, jó ritmusban voltunk és szerintem megérdemelten nyertünk. A második félidőben folyamatosan mi vezettünk és mi kontrolláltuk a játékot. Sokkal több energiával kosárlabdáztunk, és sokkal precízebben támadtunk. Abszolút elégedett vagyok. Az utolsó két mérkőzésünkön sokkal jobban játszottunk a korábbiaknál, jobb volt a ritmusunk. A szünetet igyekszünk kihasználni. Még egy dolog. Gratulálok a szurkolóinknak! Szerintem ma volt egy jó kémia a szurkolók és a játékosok közt és nagyon sokat segítettek.

Vendég edző nyilatkozata
Dejan Mihevc : Elsőként gratulálok a kaposváriaknak a győzelemhez! Jobbak voltak és a második félidőben fölénk nőttek. Hiába volt, hogy jól védekeztünk, egy támadó lepattanóval mégis pontot szereztek. Hiába védekeztünk sokszor 20 másodpercig eredményesen egy-egy hiba miatt mégis újra kosarat eredményezett az ellenfélnek. Az első félidőben jól koncentráltunk, de a másodikban sok második esélyt engedtünk a hazaiaknak. Nem volt könnyű hetünk, mert Vojvoda sérülés miatt csak egy edzésen tudott részt venni. Ugyanakkor nem akarok magyarázkodni, jobban kell fókuszálnunk és jobban kell kosárlabdáznunk a második félidőben is.

Hazai játékos nyilatkozata
Xavier Ford : Az első negyed kiegyenlített volt, a másodikban könnyű kosarakat engedélyeztünk az ellenfélnek. Az öltözőben megbeszéltük, hogy jobban kell védekeznünk és nincs több könnyű kosár. Nagyszerű volt a szurkolótábor, sok energiát adtak. A második félidőben sokkal jobban is kosárlabdáztunk, a harmadik negyed védekezése pedig el is döntő volt.

Vendég játékos nyilatkozata
Vojvoda Dávid : Az első félidőben ki tudtunk alakítani egy 7-8 pontos előnyt, de ott megint jöttek azok a hibák, amik az egész szezonban jellemzőek ránk. Pillanatok alatt egyenlő lett az állás, a hibák miatt. A második félidőben sem támadásban, sem védekezésben nem voltunk elég agresszívek. Nagyon sok eladott labdánk volt, a védekezésünk abszolút nem működött. A zónával egy kicsit megzavartuk az ellenfelet, de pillanatok alatt rájöttek, hogy miként kell ez ellen támadni. Sajnálom, hogy vereséget szenvedtünk, mert úgy jöttünk ide, hogy szeretnénk folytatni a győzelmi szériát. Jó szájízzel akartunk pihenőre vonulni, ez most nem sikerült. Gratulálok a Kaposvárnak, mert a második félidő alapján megérdemelten győzött!

Stat download
JÁTÉKOS K. P. Közeli Középtáv Távoli Összes Büntető Lepattanó Labda Fault Gp Blokk VAL Idő +/-

0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Összesen 5 97 29 41 71 7 10 70 5 16 31 41 67 61 10 15 67 17 9 26 11 6 19 17 19 1 3 134 200

Ádám
VAL=Dobott pont+lepattanók+szerzett labda+gólpassz+kiharcolt fault+blokk-eladott labda-rossz dobás