(28-15, 21-18, 20-18, 23-24)
Játékvezetők és MKOSZ ELLENŐR:
JAKAB László Imre, Esztergályos Róbert, DR. MAGYARI TIBOR (Bognár Tibor)

Hazai edző nyilatkozata
Surmann Gábor : Mindenek előtt gratulálok a csapatomnak, azt gondolom megérdemelten győztünk. A 25. percig egy abszolút kompetitív kosárlabdát mutattak be játékosaim egy extraklasszis Ivosev vezérletével. Támadásban rendkívül tudatosan és okosan építettünk az előnyeinkre, illetve védekezésünk is  jóra sikeredett addig, hisz a srácok elég jó százalékkal tartották be a megbeszélteket. A több mint 20 pontos előnyünk azonban elaltatott bennünket, és ahelyett hogy még rátettünk volna többet, hagytuk visszajönni a mérkőzésbe a nagy szívvel és akkor már megalkuvást nem tűrően játszó vendégeket. Ezután újra kellett építenünk magunkat, hogy aztán újra közel 20 ponttal nyerni tudjunk. Bosszús vagyok ,mert egy ilyen mérkőzést nekünk időben le kell zárnunk. Az én felelősségem, még inkább megértetni mindenkivel azt hogy egy meccs 40 percig tart, illetve hogy ellenfelünk se véletlenül jutott a legjobb 8 közé. Kielemezzük a történteket, hogy aztán ezekből tanulva győzelmi reményekkel utazhassunk Békéscsabára. Egyenlőre 1-0 ide, semmi több, 1 hét múlva igyekszünk lezárni a párharcot. Végezetül szeretném nagyon őszinte részvétünket kinyilvánítani a Megyeri Tigrisek SE nevében a Váradi családnak. Végtelenül elszomorít, hogy most már minden hétre jut egy tragédia, mely megrázza és "rombolja" a magyar kosárlabda társadalmat. Ildi néni nyugodj békében.

Vendég edző nyilatkozata
Balog Vilmos : Gratulálok az Újpest csapatának a győzelemhez. Nagyon jól kezdték a mérkőzést. Látszódott, hogy nagyon felkészültek a játékunkból, így percekig nem találtuk a játék ritmusát. A második félidőre kezdtünk egy kicsit magunkra találni. Volt egy feltámadásunk, amikor fel tudtunk zárkózni, de ez kevés volt ahhoz, hogy ezt a meccset itt meg tudjuk nyerni. Jövő héten megpróbálunk Békéscsabán fordítani.

Stat download
JÁTÉKOS K. P. Közeli Középtáv Távoli Összes Büntető Lepattanó Labda Fault Gp Blokk VAL Idő +/-

0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 0 0 0 0 0 1 1 1 1 2 0 2 0 0 2 8 0
Összesen 5 92 25 37 68 3 7 43 7 30 23 35 74 47 15 22 68 41 15 56 5 16 27 21 23 4 2 139 200