(21-23, 16-21, 29-16, 11-17, 10-10, 10-13)
Játékvezetők és MKOSZ ELLENŐR:
Kapitány Gellért, Tóth Cecília, TÖRÖK RÓBERT (Téczely Tamás)

Hazai edző nyilatkozata
Nikola Lazics : Nehéz mit mondani, közvetlenül egy ilyen találkozó után. Voltunk olyan helyzetben, hogy befejezhettük volna a találkozót, de nem tudtuk ezt megtenni a rendes játékidőben. Utána az első hosszabbítás utolsó támadása is a miénk volt. Gratulálok a fiúknak és az Albának is. Kemény mérkőzés volt, egy kicsit szerencsésebb volt az Alba a végén, de nem csak a szerencsén múlott. Nagyon lassan kezdtünk, se ez normális, mert a sok nagyon nehéz meccs miatt fáradtak is vagyunk. A harmadik negyedben jól játszottunk, vezettünk is, de nem tudtuk befejezni.

Vendég edző nyilatkozata
Forray Gábor : Nagyon örülök, hogy nyertünk. Gratulálok a játékosaimnak, hiszen többször vert helyzetből álltunk fel. Nagyon nehéz helyzetben vagyunk, mert az előző két mérkőzésünk nem jól sikerült. Hetven nap alatt lejátszottunk tizenkilenc meccset, ilyenkor természetes, hogy nem vagyunk olyan frissek. Akaratból, küzdeni tudásból ma jelesre vizsgáztunk. A negyedik negyedben az volt a kulcs, hogy a 8-10 pontos hátrányból vissza tudtunk jönni. Megérdemelten nyertünk, bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy ha a Kaposvár nyer, az nem érdemtelenül lett volna. Bizakodó vagyok a jövőre nézve, mert hosszú sorozat áll még előttünk, és nem mindegy, hogy pozitív, vagy negatív töltettel fogunk dolgozni a következő napokban. Szombaton jön a visszavágó és azt is szeretnénk megnyerni. Sajnálom, hogy a szurkolók ezt a meccset nem láthatták élőben, mert remek propagandája lett volna a kosárlabdának. Gratulálok a játékosaimnak és gratulálok a Kaposvárnak is, mert sok energiát beletettek.

Hazai játékos nyilatkozata
Révész Ádám : Nem úgy kezdük a meccset, mint kellett volna, a sokadik meccsünk és kevesen is vagyunk. Már a Pécs ellen sem úgy indultunk, mint szerttük volna. A harmadik negyedben aztán nagyon jól rajtoltunk, úgy kellett volna az elsőben is. Ott helyreállt minden, azt éreztem, hogy úgy játszunk, mint a Falco és a Paks elleni meccsen. Aztán jött egy végjáték, ahol próbáltuk lassítani a játékot, hogy teljen az idő, pedig az utolsó két percben egy kosárral lehet, hogy meg is nyerjük a meccset. Nem sikerült behúzni a meccset, aztán a végjátékban már a szerencse is dönt. Ezúttal nekik estek be azok a kosarak és ez lett a vége. Szombaton megpróbálunk visszavágni.

Vendég játékos nyilatkozata
Stacy Davis : Ahogy az edzőnk is mondta, nincs könnyű mérkőzés ebben a bajnokságban. Most mi egy kicsit nehezebbé is tettük a magunk számára, mint kellett volna. Ellenfelünk bizonyította, hogy nagyszerű csapat. Egy perccel a rendes játékidő vége előtt nagyot küzdöttünk, hogy visszajöjjünk a meccsbe. Nem szabad ebben a bajnokságban lazítani, mert mindegyik csapat nagyon kemény. Mindig a maximumot kell nyújtani. Nem mehetsz fel a pályára úgy, hogy könnyű meccs következik. Nagyszerű csapatot sikerült legyőznünk.

Stat download
JÁTÉKOS K. P. Közeli Középtáv Távoli Összes Büntető Lepattanó Labda Fault Gp Blokk VAL Idő +/-