(22-27, 23-15, 29-18, 23-20)
Játékvezetők és MKOSZ ELLENŐR:
Tőzsér Dénes Kelemen, Frányó Péter, Boros Tamás (Gorka Szabolcs Zsombor)

Hazai edző nyilatkozata
Antonis Constantinides : Először is szeretnék gratulálni a ZTE csapatának és minden jót kívánok nekik a szezon hátralévő részére. A mérkőzés után személyesen gratuláltam Bechi mesternek ahhoz a taktikához, amivel a csapata játszott. Tisztán látszott, hogy alaposan felkészültek erre a mérkőzésre, a védekezésünkre. Ehhez gratulálok! Nagyon boldog vagyok, hogy két év után visszatértem, szeretnék köszönetet mondani ezért a klubnak és külön a város polgármesterének, Bebes Istvánnak, aki ebben a nehéz helyzetben bízik bennem. A mérkőzésre mindössze két-három edzéssel tudtunk készülni, és amikor láttam a mérkőzés elején a Zalaegerszeg támadásait, azonnal láttam, hogy alaposan felkészültek erre a meccsre. Az első félidőben az is teljesen világos volt, hogy nem tudtunk ehhez alkalmazkodni, mert nem készültünk erre. De ezt követően igyekeztünk igazodni ehhez, sokkal agresszívebben kezdtünk védekezni. Úgy, ahogy majd később is szeretnénk. Keményen, agresszíven, különösen hazai pályán. Bíztam abban, hogy lépésről lépésre felzárkózunk, és úgy érzem, megérdemelt győzelmet arattunk. A gratuláció csakis a játékosaimat illeti, akik személyesen is nagyon nehéz helyzetben voltak az után, hogy hatból öt mérkőzést elvesztettek, kiemelten gondolok az utolsó háromra. Igyekeztünk változtatni néhány dolgot, különösen fejben, és ez a győzelem nagyon sokat segíthet nekünk mentálisan. A következő mérkőzésre még felkészültebbnek kell lennünk, kicsivel több időnk is lesz, hogy felkészüljünk a helyi rangadóra a Falco ellen. Igyekszünk felkészülni erre, amennyire csak lehetséges, hogy megszerezzük a győzelmet. Gratulálok a csapatomnak, még egyszer gratulálok a Zalaegerszegnek, minden jót kívánok!

Vendég edző nyilatkozata
Luca Bechi : Négy mérkőzésünk volt tíz nap alatt. És egy rossz, otthoni mérkőzés után érkeztünk, szerettünk volna erre jól reagálni. Keményen jöttünk ki, igyekeztünk megzavarni az ellenfelet. Volt pár jó tiszta dobásunk, és előnybe tudtunk kerülni, de keményebb játékkal visszajöttek. A második félidőben küszködtünk, mert nagyon keményen tapadtak ránk, szorosan védekeztek. Mi is így szerettünk volna játszani, ugyanakkor védekezésben visszaestünk. De nem adtuk fel 40 percig, sokmindent megpróbáltunk, hogy megzavarjuk őket és visszazárkózzunk, de gyorsan játszottak, lerohanásokból szereztek pontokat, és a mi palánkunk alatt is ők uralták a lepattanókat, sok pontot szereztek második esélyből. és ez lett a vége. De szombaton ismét meccsünk van, nincs időnk ezen sírni, panaszkodni. A jövőben is harcolnunk kell, és ezt együtt, közösen kell tennünk, csapatként. Egységben, együtt kell maradnunk, nem kell senkinek a másikra mutogatnia. Ezt érzem most és előre kell néznünk a következő mérkőzésre.

Hazai játékos nyilatkozata
Anthony Ireland : Nekem, játékosként az új rendszerünk tesztje volt ez a meccs, miután sorozatban elszenvedtünk 5-6 vereséget és új edző érkezett a csapathoz. Új környezetben dolgoztunk az edzéseken, amibe mindenki be tudott illeszkedni, mindenki vette a lapot a pályán. Az ellenfél többféle elképzeléssel védekezett, volt amire fel voltunk készülve és volt, amire nem, de végül jól tudtunk ehhez alkalmazkodni. Úgy érzem, hogy erre a győzelemre tudunk építkezni, és előrébb tudunk lépni a Falco elleni mérkőzésig.

Vendég játékos nyilatkozata
Simon Kristóf : Először is gratulálok a Körmend csapatának, úgy érzem, megérdemelten nyertek. Voltak eltervezett dolgok, amiket sikerült végrehajtani, úgy érzem, az első félidőben egy jó, egál mérkőzést tudtunk játszani velük. Sajnos már az első félidőben is hat támadó lepattanójuk volt, és sok pontot dobtak második esélyből, ami azt hiszem, hogy a mérkőzés végére 12 támadó lepattanó lett. Úgy érzem, hogy ezek a második esélyből szerzett pontok illetve néhány extra, dudaszós hármas eldöntötte a mérkőzést. A Körmend nagyon fizikálisan játszott. Nekünk nagyon fontos mérkőzésünk van szombaton. Úgy érzem, most kicsit összébb álltunk az előző meccs tragédiája után. Továbbra is úgy tudunk előre lépni és úgy tudunk csak nyerni, ha csapatként játszunk, és ezt 40 percig meg kell tartanunk. Dolgozunk, szombaton nyernünk kell, és még egyszer gratulálok a Körmendnek.

Stat download
JÁTÉKOS K. P. Közeli Középtáv Távoli Összes Büntető Lepattanó Labda Fault Gp Blokk VAL Idő +/-