(29-22, 18-16, 16-20, 20-17)
Játékvezetők és MKOSZ ELLENŐR:
Cziffra Csaba, Söjtöry Tamás, Ádám József (Valovics István)

Hazai edző nyilatkozata
Völgyi Péter: - A támadójátékkal elégedettek lehetünk, a védekezésben viszont sokkal precízebbnek kell lennünk. Az eredmény nem mutatja, mennyire meg kellett szenvednünk ezért a győzelemért.

Vendég edző nyilatkozata
2017. február 12. vasárnap, 16:43 Írta: Administrator CMB Cargo-UNI Győr-PEAC-Pécs 83-75 (29-22, 18-16, 16-20, 20-17) Győr, 200 néző. V.: Cziffra, Söjtöry, Ádám. UNI Győr: KIESEL 14/6, Laklóth 6/3, Török Á. 7/3, HRUSCAKOVÁ 19, Goree 8. Cs.: SIMON ZS. 15/6, Varga Zs. 5, Markó, Likhtarovic 9/3. Edző: Völgyi Péter. PEAC: MANDICS 15/3, Kuster 11, RAKSÁNYI 17/9, Juhász 8/6, Siksniute 4. Cs.: Licskai 6, Fűrész 9/3, Zele 5/3, Szücs L., Szücs R. Edző: Boris Maljkovic. Pontokban gazdag volt az első öt perc, az első szakasz első felében 16-10-es előnyre tettünk szert. Kicsit megakadtunk támadásban, zsinórban öt pontot szereztek a vendégek, de Simon Zsófi triplával növelte az előnyt. Nem sokáig örülhettünk, Mandics triplájával átvette a vezetést a PEAC (19-20). Most mi szereztünk zsinórban négy pontot, ami után időt kért a vendégek edzője (23-20). Varga Zsófia labdaszerzése után végig vitt egy akciót, s eredményesen fejezte be a támadást (25-20). A negyed Simon Zsófi duplájával zárult, így hét ponttal vezettünk tíz perc után (29-22). A második szakasz pécsi kosarakkal kezdődött, Két és fél perc kellett az első pontunkhoz, Laklóth egyik büntetőjét értékesítette. Hruscaková akcióból is betalált, így a 14. percben 32-26 volt a javunkra. A második tíz perc felén túl 38-30-ra vezettünk. Zele triplájával kapaszkodott a PEAC, Kiesel viszont büntetőkből volt eredményes. Hruscaková kosarára a játékvezetők ráfújtak egy szabálytalanságot, amit bedobott szlovák válogatottunk. Először vezettünk tíz ponttal (43-33). A félidő hajrája sem hozott változást, biztos előnnyel vonulhattunk pihenőre (47-38). Goree nyitotta kosárral a második félidőt, Kiesel triplája után pedig már 52-40 volt a javunkra. Lendületben maradtunk, 56-42-nél időt kért Boris Maljkovic. Szerencsére nem csökkent a különbség, Hruscaková kosara után a 27. percben 58-44 volt az állás. A 6-0-ás pécsi roham eredménye Völgyi Péter időkérése volt. Laklóth triplája a legjobbkor jött. A szakasz legvége a pécsieké volt, feljöttek öt pontra (63-58), sajnos Laklóth hárompontos kísérlete lejött a gyűrűről. Az utolsó felvonást egy pécsi tripla vezette fel. Két perc után esett újabb kosár, Hruscaková kosár plusz büntetője nagyon kellett, Raksányi triplája már kevésbé. Idegtépő percek, vitatható játékvezetői döntések után Hruscaková dobott megint kosár plusz büntetőt (69-64), amire Fűrész felelt egy triplával. Kiesel kísérlete lejött a gyűrűről. Likhtarovicé nem, így megint öttel mentünk (72-67), majd megint a fehérorosz légiósunk talált be, időt kértek a vendégek (74-67). Ötven másodperccel a vége előtt Simon Zsófia triplájával eldőlt a mérkőzés (78-70), a vendégedző még egy időkéréssel próbálkozott, de a fordításhoz már ez nem volt elég. Völgyi Péter: - A támadójátékkal elégedettek lehetünk, a védekezésben viszont sokkal precízebbnek kell lennünk. Az eredmény nem mutatja, mennyire meg kellett szenvednünk ezért a győzelemért. Boris Maljkovic: - A győri csapat döntő pillanatokban kintről fontos kosarakat szerzett, míg mi nem tudtunk megfelelően reagálni a hazaiak védekezésváltásaira.

Stat download
JÁTÉKOS K. P. Közeli Középtáv Távoli Összes Büntető Lepattanó Labda Fault Gp Blokk VAL Idő +/-