Ma délelőtt, a budapesti Gabányi László Sportcsarnokban elkezdődött a leány junior országos bajnokság "A" döntője.
 
Az első negyeddöntőben a házigazda BEAC-Újbuda KA/A Marton Szilvia (9 pont, 6 pattanó, 19 VAL) és Gréts Zoé (15 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda, 17 VAL) vezetésével nagyszerűen kezdett, 24-8-ra nyerte a nyitó negyedet. A Vasas Akadémia/A főleg a fordulást követően próbált meg mindent a felzárkózásért leginkább Bori Liza (13 pont, 11 pattanó, 18 VAL) és Horváth Réka (5 pont, 10 pattanó, 3 blokk, 15 VAL) révén, a negyedik negyed közepén 4 pontra vissza is jött (40-44). Ennél közelebb azonban már nem tudott kerülni, így a pontjai csaknem felét az első felvonásban szerző BEAC jutott a legjobb négy közé (45-52).
 
 
A második negyeddöntő simábban alakult, bár a Perkó Tímea (11 pont, 8 pattanó, 21 VAL) fémjelezte Darazsak Sportakadémia/A jól tartotta magát az első 10 percben (17-12), az utolsó felvonást pedig 17-11-re meg is nyerte. A középső két szakaszban azonban óriási fölényben volt a piros csoportot megnyerő Csata DSE, amely leginkább Biczó Panna (19 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz, 26 VAL), Végh Viktória Kitti (10 pont, 13 pattanó, 21 VAL) és Halasy Enikő (13 pont, 8 pattanó, 4 eladott labda, 19 VAL) jó játékára alapozva 42-18-ra hozta ezt a két felvonást, és összességében magabiztosan győzött (70-47).
 
 
A harmadik negyeddöntő első félideje nagy küzdelmet hozott, hiszen ekkor mindössze két pont volt a különbség az UNI Győr NKA TSE és az Óbudai Kaszások/A csapatai között (25-23). A fordulás után még 7 pontot rápakolt előnyére a Lép Izabella (17 pont, 16 pattanó, 31 VAL) és Gálos Hanna Andrea (15 pont, 5 gólpassz, 20 VAL) fémjelezte győri alakulat, amely az utolsó negyedben végig szépen őrizte itt kidolgozott fórját, és végül meg is nyerte a találkozót (56-47). Az óbudai együttes legjobbja Ferletyák Zita volt (17 pont, 8 pattanó, 3 blokk, 27 VAL).
 
 
A nap zárómeccsén, az utolsó negyeddöntőben jól kezdett, és 10 perc után még két ponttal vezetett a DVTK Akadémia/A. A második játékrészt azonban 14 ponttal megnyerte (10-24), így 12 pontos előnnyel várhatta a második félidőt az NKA Pécs U18 Leány csapata. A Varkoly Virág (16 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz, 6 eladott labda, 22 VAL) vezette miskolciak a harmadik negyedben megfelezték hátrányukat, és 3-4 pontra többször is visszajöttek a mecsekaljai gárdára. Az NKA azonban Mester Fruzsina Dóra (15 pont, 7 pattanó, 23 VAL), Szanyi Borbála (20 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz, 5 eladott labda, 22 VAL) és Novreczky Csenge (7 pont, 8 pattanó, 18 VAL) vezetésével kitartott, és végül 63-57-re győzött, így bejutott a holnapi elődöntőbe.
 
 
Mai eredmények
 
Negyeddöntők
 
Vasas Akadémia/A - BEAC-Újbuda KA/A   45-52
Csata DSE - Darazsak Sportakadémia/A   70-47
UNI Győr NKA TSE - Óbudai Kaszások/A   56-47
DVTK Akadémia/A - NKA Pécs U18 Leány   57-63
 
 
Holnapi program
 
5-8. helyért
 
09:00   Vasas Akadémia/A - Darazsak Sportakadémia/A
11:30   Óbudai Kaszások/A - DVTK Akadémia/A
 
Elődöntők
 
14:00   BEAC-Újbuda KA/A - Csata DSE
16:30   UNI Győr NKA TSE - NKA Pécs U18 Leány
 
 
 
Fotók - Horváth Enikő Judit/Székely Csaba