Extázisban játszva 13 ponttal verte a Szekszárd a Pécset
27
2024
2024. október 27.  |  22:00
Mondani sem kell, hogy mekkora presztízscsatát hozott a 6. forduló rangadója - írta a wbasket.hu. A szomszédvári ütközetben az immár a pécsieket erősítő Zseljko Djokics és Studer Ági személye külön pikantériát adott az egyébként is nagymúltú rivalizálásnak. Boros Julcsi, Kat Westbeld, majd Baa Dominika 7-0-s előnybe juttatta a házigazdát a legelején. Időkérés után Julia Reisingerova szerezte a pécsiek első pontjait. A vendégek 10-6-ra felzárkóztak, majd két villámgyors triplával 12-10-nél fordítottak is. Ezt követően ismét a hazaiak vették át az irányítást. 10-4-es sorozattal 20-16-nál újra magukhoz ragadták a kezdeményezést. Ezt követően 20-19-re szépítettek pécsiek, majd ismét a Szekszárd következett. A hazaiak öt triplát értékesítettek ebben a negyedben. A pécsiek sem maradtak adósak, ők hármat. Az első szakasz 28-22-es eredményét Julia Reisingerova és Baa Dominika triplaváltása alakította ki. A második negyedet pécsi sportszerűtlen vezette fel, amiből négy pontot ért el a házigazda és ezzel 10 egységre hízott a differencia.

A hazaik 10 pontos vezetése után tovább szigorított a védekezésén a Pécs. Több olyan extra dobás, ami az első 10 percben célt ért, ezúttal kimaradt. Így Alexa Held két – mértani pontossággal értékesített – triplája után 33-32-nél már csak egy pont választotta el a feleket. A hazaiak időt kértek, de a Pécs 36-32-re megugrott. Boros Julcsi triplájával 36-36-nál egyenlített a Szekszárd. Innen érkeztünk az utolsó 5 percbe. Marena Whittle két hármasával 42-38-nál már újra a hazaiak voltak lépéselőnyben. A félidő hajrához közeledve Marena Whittle megszerezte a negyedik és az ötödik tripláját is. 49-41-nél újra 8 ponttal ment a KSC. Horváth Bernadett ezúttal nem volt keretben Szekszárdon, de Theodoreán Alexandra extra gólpasszokkal átvette a karmester szerepét. Egészen pontosan 7 asszisztott osztott ki az első félidőben. A hetediket akkor, amikor újra 10 egységre nőtt a hazai előny. A félidőt azonban Olawuyi Adenike találata zárta, így 20 perc után 51-43 állt az eredményjelzőn. A Szekszárd 35-ből, a Pécs 36-ból dobott be 16-ot. Amíg azonban a szekszárdiak 10, addig a Pécs mindössze 5 hármast értékesített. A hatodik pécsi hármas Zsebe-Weninger Virág nevéhez fűződött, amivel 51-46-ra szépített a Pécs. Nem sokkal később Studer Ági már 53-50-re hozta fel csapatát.

A Szekszárd azonban nem hagyta annyiban és a pécsi felzárkózásra hét ponttal felelt, amivel 60-50-nél újra 10 volt közte. Extázis, extázis hátán – így lehetne leírni a szekszárdi hangulatot a pályán és a lelátón. Eközben pécsiek teljesen kizökkentek, a harmadik negyed utolsó három percébe érve már 17 eladott labdánál jártak a vendégek és Török Ági is a kipontozódás sorsára jutott. 66-52-nél ismét Zseljko Djokics időkérése miatt állt a játék. A pécsiek igyekeztek rendezni a sorokat és a negyed végére 67-56-ra szépítettek. A hazaiaknak pedig az lehetett ebben a kapaszkodó, hogy lélektani 10 pont alá nem engedték riválisukat. Ezt a záró szakasz első perceiben sem tették meg, amivel megtizedelt felállásban is a bravúr kapujába értek. Holcz Rebeka triplája után 73-58-ra alakult az állás.

A pécsiek sem adták fel, Alexa Held triplát értékesített, nem sokkal később pedig Studer Ági szerzett labdát. Ebből nem született pont, az ellentámadásból viszont Marena Whittle triplát értékesített, majd jött Kat Westbeld ziccere és 80-64-re alakult az állás. A Pécs sem adta fel, nem ilyen fából faragták Zseljko Djokics csapatát. Alexa Held vezetésével 80-71-nél 10 pont alá jöttek a pécsiek. Julia Reisingerova kipontozódása, illetve a Whittle-Westbeld duó villanásai viszont mindent eldöntöttek. Újra 12-14 pontra növelte a differenciát a KSC és ezzel eldőlt a mérkőzés. A hajrá már szekszárdi ünneplés közepette telt. Végül 92-79-re nyert a Szekszárd.

TARR KSC Szekszárd - NKA Universitas Pécs 92-79 (28-22, 23-21, 16-13, 25-23)

Női NB I. A-csoport
Szekszárd, Városi Sportcsarnok
Montgomery-Tóth Cecília, Goda László, Varga-Záray Katalin (Farkas Zoltán)

TARR KSC Szekszárd: Theodoreán 5, Mányoky 1, Boros 10/6 Westbeld 21/3, Baa 15/6. Csere: Bejedi 2, Johnsion , Szücs, Holcz 8/6, Bernáth.

NKA Universitas Pécs: Held 22/12, Rátkai 4, Studer 9, Török 2, Kiss 7. Csere: Smailbegovic 6/6, Zsebe-Weninger 10/6, Olawuyi 4, Tóth, Reisingerova 15/6.

Magabiztosan nyert a TFSE a BKG otthonába

A Női NB I. A-csoport 6. fordulójának záró mérkőzésén a TFSE-MTK 79-62-es sikert aratott a BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklós otthonában.

Az összecsapás első perceiben Sabrina Haines és Hannah Little találataival a BKG került lépéselőnybe, míg a TFSE első pontjait Ashten Prechtel jegyezte. A hat pontjával 6-6-nál egyenlített a TFSE. A folytatásban ismét a BKG került lépéselőnybe, Koch Dóra triplájával 14-6-ra szakadtak el. Innen azonban a TFSE vette át az irányítást, Dúl Panka és Szabó Fanni hármasával pedig már Hegedűs Péter tanítványai jártak előrébb. Az első szakaszt Tóth Franka találata zárta, amivel 18-14-re vezetett a TFSE. Ez 10-0-s futás volt. A második negyedben is folytatódott az adok-kapok, egyik oldalról Sabrina Haines, a másikról Tóth Franka vagy éppen Pusztai Petra triplái kerülhettek a jegyzeteinkbe. Őrizte 4-6 pontos előnyét a TFSE.

A félidő utolsó öt percébe érve Ashten Prechtel állt a TFSE élére, az első 20 percben egymaga 12 pontot és 5 lepattanót jegyzett. 31-23 után a Haines-Little kettős 31-29-re felhozta a BKG-t. A hazaiak két légiósa 20 pontot ért el 20 perc alatt . Egyenlíteni viszont nem tudtak. Tóth Franka és Dúl Panka gondoskodott arról, hogy megmaradjon a TFSE előnye. A 35-29-ről induló harmadik negyed elején Szabó Fanni vette át a vezér szerepét a TFSE-nél, három perc alatt nyolc pontot szerzett és összességében 45-33-ra lépett el ezzel a csapata. Onnantól, hogy kétszámjegyűre nőtt a különbség, a vendégek kézben tartották az irányítást. A negyed utolsó két percébe fordulva Szabó Fanni újabb triplájával 54-39-re alakult az eredmény.

A harmadik szakasz hajrájában igyekeztek szépíteni a hazaiak. Sabrina Haines például triplát értékesített. Így is maradt azonban a kétszámjegyű különbség. A záró szakaszban 12-14 pont között mozgott a differencia A BKG-nak 62-52-nél még volt labdája, hogy szorosabbá tegye a csatát. Ezzel azonban nem tudtak élni. Dúl Panka és Pusztai Petra hármasai 69-52-nél az érdemi kérdéseket lezárták. A hajrához közelítve 73-60-nál még akadt egy fellángolásuk a hazaiaknak, de erre Szabó Fanni felelt távolról, ez már az ötödik triplája volt ezen az estén. A vége 79-62-es TFSE-MTK siker lett.

BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklós - TFSE-MTK 62-79 (14-18, 15-17, 15-21, 18-23)